Témata

Alpha Czech

Společnost se od roku 2017 (do roku 2020 jen Peter Vavrda jako fyzická osoba) specializuje na vývoj a výrobu tepelných izolací nátěrem. Je českým výrobcem reflexně izolačních nátěrů pro průmysl a stavebnictví. Reflexně izolační nátěry díky svým vlastnostem brání úniku tepla a chladu a snižují energetickou bilanci objektů. Zároveň prodlužují životnost zařízení a budov.

Kontakty

Pražákova 1008/69, 63900 Brno - Štýřice
Tel: +420731312795

Články Alpha Czech

Nátěr kdykoli a kdekoli

Na vývoj vlastních technologií či inovativních postupů se v současné době zaměřuje mnoho českých firem. Spojuje při tom síly s technickými univerzitami. A přesně takový je příběh společnosti Alpha Czech, která ve spolupráci s vysokou školou v Pardubicích vyvinula reflexní izolační nátěry, jež lze díky jejich unikátním vlastnostem využít ve stavebnictví i průmyslu.

Jak ušetřit za energie: Reflexně izolační nátěry

Jedním ze způsobů, jak účinně snížit náklady na energie, je tepelná izolace povrchů zařízení a budov v místech, kde dochází k tepelným ztrátám, a také tam, kde je třeba zabránit přehřívání konstrukcí, na jejichž povrch v horkých letních měsících působí sluneční záření. Novinkou v oblasti termoizolací je reflexně izolační nátěr, který je díky svým vlastnostem vhodný pro použití nejen ve stavebnictví, ale též v průmyslu a v domácnostech.

VaVaI a průmysl: Změnit byrokratickou zátěž

Společnost Alpha Czech se specializuje na vývoj a výrobu reflexně izolačních nátěrů. K tomu, aby byla v tomto oboru konkurenceschopná, je pochopitelně nutný výzkum a vývoj. Na to, jak ideálně propojit oblast vědy a výzkumu s oblastí průmyslu, jsme se proto tentokrát zeptali Petera Vavrdy, zakladatele a současného CEO této společnosti.

Přidejte vaši firmu

Máte-li zájem o vytvoření katalogového zápisu i pro vaší společnost, kontaktujte obchodní ředitelku Gabrielu Jedličkovou, gabriela.jedlickova@mmspektrum.com, 606 826 295.

Nabídka inzerce