Témata

Messe München

Výstaviště v oblasti Messestadt Riem ve východní části Mnichova bylo postaveno v letech 1994 až 1998. Provozuje jej společnost Messe München. Výstaviště bylo vybudováno na severní polovině bývalého letiště Mnichov-Riem. Na jihu sousedí s Willy-Brandt-Allee a rezidenční zástavbou Riem Messestadt a arkádami Riem, jsou zde také dvě stanice metra linky U2, Messestadt West a East. Bundesautobahn 94 prochází na sever a areál výstaviště je propojen dvěma dálničními sjezdy.
Srdcem výstaviště je 16 výstavních hal s celkem 180 000 m2 výstavní plochy s přidanými v případě potřeby dalších 360 000 m2 volné plochy na sever a východ od areálu. Dva hlavní vchody se nacházejí na západním a východním konci, ty jsou propojeny 650 m dlouhým a 35 m širokým atriem, které umožňuje přístup do dvanácti sálů. U západního vchodu se nachází Mezinárodní kongresové centrum (ICM), výstavní síň a Messesee. U východního vchodu stojí 86 metrů vysoká pouťová věž. Po dokončení stavby byl na střechu výstavních hal instalován největší fotovoltaický systém na světě, který ročně vyrobí asi 1000 MWh elektřiny.

Kontakty

Am Messesee 2, 81829 Mnichov

Články Messe München

Tři v jednom aneb vzhůru do Mnichova

Když se řekne Messe München, pak si každý, kdo na tomto výstavišti, hostícím prestižní světové veletrhy, alespoň jednou byl, vybaví především tři pojmy: perfektní přehlednost, výborná organizace a skvělá dopravní dostupnost (jak autem, tak mnichovským metrem, mezi jehož předposlední a poslední stanicí se výstaviště rozkládá). To se pochopitelně promítlo i do podoby tří sesterských veletrhů, které se zde odehrály letos ve dnech 27. až 30. června - Automatica, Laser World of Photonics a World of Quantum.

Přidejte vaši firmu

Máte-li zájem o vytvoření katalogového zápisu i pro vaší společnost, kontaktujte obchodní ředitelku Gabrielu Jedličkovou, gabriela.jedlickova@mmspektrum.com, 606 826 295.

Nabídka inzerce