Témata

TOX Pressotechnik

Renomovaný dodavatel inovativních výrobků a řešení pro spojování plechů, pohonů pro lisy, lisů a speciálního strojního vybavení a partner, na jehož odborné kvality se můžete spolehnout. Zákazníci mohou využít strojírenské know-how firmy a vybrat si z široké nabídky standardních výrobků a řešení.
 

Na trh společnost vstoupila s výkonnými pohony pro výrobní stroje – osvědčeným systémem pneumaticko-hydraulického pohonu TOX-Powerpackage. Jako alternativu tohoto systému nabízí další technicky vyspělé řešení, TOX-ElectricDrive. Široká škála způsobů spojování plechů přináší takřka nekonečné možnosti pro vývoj produktů. Pohony, lisy a nejrůznější nástroje pro spojování, děrování, zalisování a nýtování už průmyslovým provozům dodává více než 40 let. Na inovativní technologie se spoléhají zejména výrobci automobilových dílů ze všech koutů světa.


Články TOX Pressotechnik

Trendy pro MSV: Lisování od A do Z

Ačkoli je teprve začátek roku, přípravy letošního Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně jsou již v plném proudu. Pro náš seriál opět vybíráme nejfundovanější ze zástupců budoucích vystavovatelů, abychom se jich zeptali na zajímavosti a trendy v jejich oborech. Tentokrát jsme dali slovo Ing. Michalu Badinovi, prokuristovi společnosti TOX Pressotechnik.

Klinčování pro vedení elektrického proudu

Klinčování se v průběhu mnoha let v praxi osvědčilo jako vysoce efektivní a spolehlivá technologie spojování plechů. Výhody této technologie se s příchodem elektromobilizace ještě umocňují. Klinčované spoje mají ve srovnání s jinými spojovacími procesy excelentní vodivostní vlastnosti. TOX Pressotechnik přesně ví, za jakých podmínek je možné použít klinčování pro elektrické spoje.

Komplexní technologie děrování

Modulární systém pro technologii děrování nabízí dosažení nákladově optimalizovaného procesu a kompletní řešení pro jednotlivé aplikace děrování s využitím standardizovaných komponent a modulů.

Klinčovací kleště jako součást Průmyslu 4.0

Se standardizovanými kleštěmi, standardizovanými pohony a standardními ovládacími prvky, které jsou použitelné nezávisle na automatizovaných výrobních řešeních, se společnost TOX Pressotechnik zaměřuje na řešení vhodná pro sériovou výrobu pro spojování, děrování a tváření plechových dílů v automobilovém průmyslu, u bílé techniky a v dalších průmyslových odvětvích. V mnoha případech se strojní nebo robotické kleště používají zejména pro spojování plechů technologií klinčování.

Individuální řešení pro pneumo-hydraulické pohony

Pneumohydraulické pohony TOX-Powerpackage jsou díky svým kompaktním rozměrům a dosažitelné síle až 2 000 kN ideálním řešením pro výrobní a montážní aplikace. K dnešnímu dni bylo prodáno více než 140 000 kusů po celém světě, což svědčí o jejich oblíbenosti a úspěšném rozšíření na trhu i ve výrobních provozech. Díky široké škále doplňkového příslušenství lze ze standardizovaného pneumohydraulického pohonu vyrobit individuální řešení na míru pro danou aplikaci použití.

Komplexní technologie děrování

Modulární systém pro technologii děrování umožňuje dosažení nákladově optimalizovaného procesu a kompletního řešení pro jednotlivé aplikace děrování s využitím standardizovaných komponent a modulů.

Dosažení 2 000 kN lisovací síly se stlačeným vzduchem

Modulární pneumohydraulický pohon TOX-Powerpackage umožňuje efektivní využití energie a pokrývá lisovací síly od 2 do 2 000 kN. Je další produktovou řadou, která využívá stlačený vzduch pro rychlý pohyb a hydrauliku pro přesné rozdělení sil.

Materiálově a energeticky nenáročné spojování

Na veletrhu Blechexpo/Schweisstec ve Stuttgartu seznámil Fraunhoferův institut tvářecích strojů a technologií (Fraunhofer Institut für Werkzeugmaschinen und Umformtechnik) odbornou veřejnost s novinkami z oblasti výzkumu materiálově a energeticky nenáročného zpracování plechů. Stěžejním tématem bylo přitom spojování silnostěnných plechů za studena. Tato technologie otevírá firmám zabývajícím se zpracováním plechů zcela nové možnosti jak v oblasti vhodného dimenzování a konstrukčního řešení, tak i samotné výroby dílů, podsestav nebo kompletace plechových dílů.

Přidejte vaši firmu

Máte-li zájem o vytvoření katalogového zápisu i pro vaší společnost, kontaktujte obchodní ředitelku Gabrielu Jedličkovou, gabriela.jedlickova@mmspektrum.com, 606 826 295.

Nabídka inzerce