Témata
Reklama

Centrum excelence pro automatizovaná řešení

Skupina Kion otevřela v belgických Antverpách Kion Automation Center, Centrum excelence pro automatizovaná řešení v regionu EMEA. Jedná se o první zařízení svého druhu a bude nyní hlavním centrem pro výzkum a vývoj, testování a zakázkovou výrobu automatizovaných řešení v tomto regionu. Zaměstnanci značek skupiny Kion zde nyní budou spolupracovat na automatizačních projektech a individuálních požadavcích zákazníků.

V centru v Antverpách pracuje přibližně 400 zaměstnanců 40 národností s různorodým profesním zázemím. Budova o rozloze 11 800 metrů čtverečních je pro jejich spolupráci dobře vybavena, flexibilní koncept kanceláří podporuje kreativní myšlení, učení, testování a školení. Budova se nachází v průmyslové oblasti poblíž antverpského přístavu, která se bude v nadcházejících letech dále rozvíjet.

Nové centrum zvyšuje efektivitu a podporuje spolupráci při vývoji špičkových automatizačních řešení pro značky skupiny Kion. (Zdroj: Kion Group)

Zaměstnanci, kteří dříve pracovali ve dvou pronajatých lokalitách v Antverpách a Zwijndrechtu, se nyní přestěhovali do nového centra automatizace. Zkracování vzdáleností podporuje mezioborovou týmovou spolupráci. Jedním z týmů je specialista na automatizaci a software Dematic, dceřiná společnost Kion Group, která mohla opustit své původní kanceláře a přesunout se do nové budovy, vzdálené méně než 100 metrů. Tento tým poskytuje centralizované služby v oblasti automatizovaných řešení pro zákazníky po celé Evropě.

Reklama
Reklama
Reklama

Kromě společnosti Dematic sídlí v nové budově také další provozní jednotky skupiny. Jednou z nich je Kion Industrial Trucks and Services (ITS) EMEA, kde tým odborníků zajišťuje zákaznické projekty od plánování až po dodání. Služby jsou poskytovány včetně školení, která se konají v kancelářských prostorech a na testovacích podlažích. Tým se také zaměřuje na testování a vývoj zakázkových hardwarových a softwarových řešení, stejně jako na výrobu přizpůsobených řešení, zejména pro průmyslové vozíky.

Klíčovou roli v novém Centru excelence pro automatizaci bude hrát vývoj robotických systémů. Cílem týmu je dodávat inteligentní, bezobslužné a interoperabilní robotické produkty, řešení a služby, které jsou snadno implementovatelné, provozovatelné, udržovatelné a podporovatelné po celou dobu jejich životního cyklu v již existujících brownfieldových aplikacích.

Centrum je navrženo na základě moderních standardů udržitelného designu, jako je pokročilá izolace, solární panely a zelená střecha. 


Zpracováno redakcí podle tiskové zprávy Kion Group.

Související články
Rozšíření centra pro repase vozíků zahájeno

Po oficiálním zahajovacím ceremoniálu se rozebíhají rozsáhlé stavební a instalační práce na nové části Centra pro repase vozíků ve Velkých Bílovicích, které zvýší kapacitu až na 6 000 vozíků ročně. Práce budou dokončeny do července 2025.

Implementace inovací napříč obory

Tradiční způsoby práce se mění zejména kvůli stále většímu zapojení moderních technologií a inovačních řešení. Mnoho odvětví se v současnosti nachází na prahu nové éry – dokazují to i nejnovější průzkumy. Podle těch se v Česku chystá v dalších letech investovat do digitalizace 53 % firem a do inovací až 65 %, nejvíce těch průmyslových. Slibují si od toho nejen jejich další růst a udržení kroku s dobou, ale také zvýšení efektivity a produktivity ve spojení se snížením nákladů. Budoucnost českých firem tedy spočívá v inovacích, níže uvádíme několik z nich z různých oblastí podnikání, které se nebály využít příležitosti a nabízí zajímavá řešení.

Související články
Digitalizace ropného průmyslu z Čech

Pojmy jako digitalizace a automatizace nejsou v průmyslu žádnou novinkou. Dávno víme, že zavádění nových moderních technologií do vnitřních procesů firem je mimo jiné klíčem k efektivnosti, úspoře nákladů, a tím i větší konkurenceschopnosti a uplatnění na trhu. A nezáleží na tom, v jakém oboru se firma pohybuje. 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Lineární polohovací systémy se zlepšenou flexibilitou

Sledovací systém iTRAK od společnosti Rockwell Automation aktuálně představuje v rámci smart řešení jedno z nejinovativnějších řešení pohybu na současném trhu. Jedná se o modulární odstupňovaný systém s lineárním motorem, který umožňuje nezávislé řízení několika iniciátorů na lineárních nebo nelineárních drahách. iTRAK nahrazuje mechanická zařízení jednoduchými a efektivními softwarovými profily, které nastavují nové parametry rychlosti a flexibility v oblasti automatizace.

Autonomní mobilní roboty jdou na dračku

Na začátku letošního roku zaznamenala společnost Mobile Industrial Robots (MiR), jež vyrábí autonomní mobilní roboty (AMR), rekordní poptávku po těchto strojích. Ve srovnání se stejným obdobím roku 2020 firma v prvním čtvrtletí letošního roku navýšila prodej o 55 % a zažila tak nejlepší první kvartál ve své historii.

Vědci a firmy z ČR společně zkoumají vesmír

Čeští vědci a technici se významnou měrou podílejí na vědecké misi Plato, kterou připravuje Evropská vesmírná agentura (ESA). Přípravy probíhají už od roku 2014, vesmírná sonda Plato má být vypuštěna v roce 2026. Jejím úkolem je objevovat a zkoumat planety podobné Zemi v prostoru mimo Sluneční soustavu, tzv. exoplanety.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit