Témata
Reklama

EMO 2019: technologie chytré podpory zákazníků pro výrobní procesy zítřka

Veletrh EMO 2019 otevře své brány za pouhé tři měsíce, a společnost Makino proto již nyní seznamuje s novými technologiemi obrábění či výroby forem pro tlakové lití nebo slévárenství a s dalšími produkty a řešeními, které představí ve svém stánku. Veletrh EMO se soustředí na dvě hlavní témata: digitalizované výrobní technologie pro průmysl 4.0 a elektrická vozidla. Návštěvníci veletrhu se mohou těšit na to, že jim firma Makino předvede, jak jejich výrobní procesy připraví na budoucnost.

Reklama
Reklama

Pokročilé digitální pohony

Podpora společnosti Makino nabízí zákazníkům digitalizované výrobní procesy, které výrazně překračují hranice samotných strojů. Například systém ATHENA znamená velký pokrok v oblasti komunikace M2M, neboť přináší do oblasti obráběcích strojů hlasové uživatelské rozhraní. Systém ATHENA je určen pro řízení strojů libovolného typu – frézek, soustruhů, elektroerozivních drátových řezaček atd. – a funguje velmi dobře i v dílnách bez internetové sítě. Podává reporty, řídí, školí a provádí výpočty – to vše pro neocenitelnou podporu soudobých výrobních procesů.

Mezi další řešení pro digitální výrobu patří Digital Twin, nástroj pro simulaci výroby a rozvrhování, nebo MAS-A5, systém, který dynamicky rozvrhuje obrábění polotovarů a dopravu palet ve výrobních buňkách Makino, maximalizuje využití vřeten a dává do souvislostí výrobní objednávky, polotovary a procesy.

Koncepce prediktivní a preventivní údržby, jako např. Machine Health Maximizer MHmax) od firmy Makino, pomáhají minimalizovat odstávky a zvyšovat efektivitu. MHmax přináší do dílen internet věcí (IoT): dodatečné snímače instalované na stroji pomáhají v prevenci neplánovaných odstávek. Tato webová aplikace kontroluje technický stav vřetene a ramene pro automatickou výměnu nástrojů (ATC), reguluje teplotu chladicí kapaliny a tlak v hydraulických obvodech, měří výkon a zobrazuje všechny výsledky uživatelsky přívětivým způsobem na obrazovce Pro.6 nebo na jiném počítači připojeném do sítě.

Pokročilá digitální podpora je zákazníkům nabízena také prostřednictvím řešení pro vzdálenou podporu, které vyvinula firma Oculavis, partner společnosti Makino. Poprvé v Evropě budou na odborném veletrhu k vidění také modely rozšířené reality (AR) pro stroje společnosti Makino D200Z, DA300, a51nx, IQ500 a a500Z.

Určeno pro elektromobilitu

S tím, jak výrobci automobilů, např. Volkswagen, nyní pronikají i na trh s elektromobily, rozhodla se firma Makino podpořit je v mnoha úkolech spojených s přechodem od výroby konvenčních automobilů se spalovacími motory k výrobě elektrických vozidel. Jak se tím proměňují vyráběné díly a jaké specifické problémy se vynořují? Odborníci firmy Makino jsou připraveni o těchto problémech s návštěvníky z oblasti automobilového průmyslu diskutovat a diskusi podpoří ukázka širokého spektra aplikací.

Špičková automatizační řešení

Jedno ze špičkových řešení pro tlakové lití a slévárenství, které bude na veletrhu představeno, je lineární robot Erowa podávající elektrody a obrobky ke dvěma obráběcím centrům Makino (D200Z a F5) a elektroerozivní řezačce (EDAF3). Tato výrobní buňka je ideální pro výrobu forem konektorů pro elektromobily.

Roboty i-assist od firmy Makino, které budou ve stánku také představeny, mají nyní velké množství pokročilých funkcí pro výrobu dílů. Například jsou schopné najít si svou vlastní cestu ke stroji, který potřebuje zásobit, vyhýbat se překážkám po cestě, uchopit díly, i když nejsou ve správné pozici, nebo zakládat nástroje do seřizovacích strojů jiných výrobců.

Dalším lákadlem na veletrhu EMO 2019 bude nový flexibilní výrobní systém s označením PZ1. Výrobní buňka PZ1, která je vybavena obráběcími centry a51nx a a500Z od firmy Makino a kterou bude možné vidět na veletrhu, slibuje zákazníkům výraznou přidanou hodnotu prostřednictvím úspor nákladů, optimalizace výroby a preventivní údržby – jde o druh plně automatizovaného řešení, které může přinést rozhodující výhodu při realizaci výrobních procesů.

EMO 2019 představí svět obrábění kovů na výstavišti v Hannoveru ve dnech 16. až 21. září. Návštěvníci stánku firmy Makino, číslo B36 v hale 12, se mohou těšit na celkový pohled do světa firmy Makino jako plnohodnotného dodavatele řešení.

Zdroj: Tisková zpráva Mepax

Zpracováno redakcí

Reklama
Firmy
Související články
Auto jako digitální platforma

Každý druhý vůz na evropských silnicích by v polovině příštího desetiletí mohl být autonomní. Studie společnosti Ericsson se zabývá tím, co všechno by takový systém zahrnoval, včetně infrastruktury podél silnic založené na konceptu IoT a neustálé vzájemné komunikace nejen mezi auty samotnými, ale s celým dopravním ekosystémem.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Jedinečné setkání pro průmysl proběhne v Praze

Veletrh pro trh průmyslové automatizace se rok co rok těší velkému zájmu ze strany distributorů, integrátorů, specialistů na údržbu a inženýrů z celého světa. Jedno je zcela jisté, že pokud máte zájem o výměnu poznatků a navázání obchodních vztahů, nesmíte vynechat příští ročník veletrhu Anexpo. Tentokrát si rezervujte letenku do Prahy.

Drony pro humanitární operace

Skupina MRS (Multi-Robot Systems) působící v rámci katedry kybernetiky Fakulty elektrotechnické (FEL) ČVUT v uplynulých týdnech na poušti ve Spojených arabských emirátech testovala let roje dronů. Pro realizaci skupinového letu se vědci inspirovali hejnem ptáků či plovoucích ryb. Drony by pak mohly být zapojeny do humanitárních operací vyhledávání a záchrany osob.  

Technologické trendy 2021 #6 Zero Trust

Transformace stávajících technologií a vznik nových je tak rozsáhlý a rychlý, že ten, kdo chce držet krok a sledovat veškeré změny, se stává v podstatě celoživotním lovcem nových objevů a poznání. Technologický pokrok jde ruku v ruce s růstem ekonomickým a v některých případech stojí za průlomovými změnami. Společnost Deloitte každoročně připravuje studii Deloitte Tech Trends. Nejinak tomu i letos. V pořadí již šestý trend se zabývá tzv. Zero Trust, tedy nulové důvěře, a to k čemukoliv. 

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit