Témata
Reklama

McLaren Racing se připravuje na novou sezónu

Pro letošní rok stáj McLaren Formule 1 investovala do nových technologií. Jak se tento krok projeví ve výrobě komponent závodních monopostů se s ohledem na typ pořízeného stroje a jeho výrobce Mazak, dá celkem dobře predikovat. Jaký to však bude mít vliv na úspěšnost stáje jako takové v nadcházejícím ročníku soutěže, to je již pohledem do křišťálové koule i s ohledem na hygienická opatření v souvislosti s koronavirem.

Reklama
Reklama

Yamazaki Mazak patří k tradičním dodavatelům svých strojů do stáje McLaren sídlící v západním hrabství Surrey a v podstatě z evropské výrobní základny ve Worcester u Birminghamu, to sem nemá ani tak moc daleko. Aktuální investice směřovala do 5osého multifunkčního obráběcího centra Integrex i-100S. Jako v závodech samotných hraje čas klíčovou roli, tak i při dodávce, montáži a uvedení stroje do provozu tomu bylo podobně. Za necelé čtyři týdny byl stroj připravený k plnohodnotnému používání.

Tým McLaren Formule 1 investoval do 5osého obráběcího centra Integrex i-100S od Yamazaki Mazak. (Zdroj: Yamazaki Mazak)

Instalace završila dvacetileté partnerství mezi stájí a výrobcem obráběcích strojů. V současné době jich je zde v provozu na 28. Firma Yamazaki Mazak ve svých veletržních expozicích často poukazuje na toto partnerství s McLaren, nejenom ukázkou vyrobených dílů, ale předevšímvystavovaným monopostem jako takovým, který je vždy velmi dobrým magnetem pro návštěvníky k návštěvě a shlédnutí expozice.

Integrex i-100S se v McLaren používá k výrobě různých dílů především v motoru, převodovce, systémech odpružení a dalších obecných součástí automobilu.

Malcolm Jones, manažer Machining & Fabrication ve společnosti McLaren Racing k této dodávce stroje uvádí: „Na konci roku 2020 jsme dospěli k potřebě navýšit schopnost našeho „domácího“ obrábění, abychom zlepšili naši konkurenceschopnost na trati. Museli jsme ale, jak je v naší branži zvykem, jednat rychle. Po specifikaci našich potřeb Mazak vybral model Integrex i-100S jako vhodné řešení. Rozhodující bylo, že tým Mazaku dokázal dodat stroj, instalovat jej a uvedl do provozu za pouhé čtyři týdny.“ Čas hraje vždy roli.

https://www.youtube.com/watch?v=QE3AWLHhxGs

Zpracováno redakcí z podkladů společnosti Mazak a McLaren

Firmy
Související články
Znal je již Napoleon a dá se s nimi i hnojit

Před více než dvěma staletími spatřil tento vynález světlo světa a dodnes hraje nezastupitelnou roli v naší každodennosti. Řeč je o bateriích. Jejich objevitelem je italský fyzik Alessandro Volta, na jehož počest slavíme 18. února, v den vynálezcových narozenin, Mezinárodní den baterií. Jaká tajemství se skrývají pod jejich tvrdou „slupkou“ a které interesantní příběhy jsou s vývojem baterií spojeny? 

Související články
Auto jako digitální platforma

Každý druhý vůz na evropských silnicích by v polovině příštího desetiletí mohl být autonomní. Studie společnosti Ericsson se zabývá tím, co všechno by takový systém zahrnoval, včetně infrastruktury podél silnic založené na konceptu IoT a neustálé vzájemné komunikace nejen mezi auty samotnými, ale s celým dopravním ekosystémem.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Technologické trendy 2021 #6 Zero Trust

Transformace stávajících technologií a vznik nových je tak rozsáhlý a rychlý, že ten, kdo chce držet krok a sledovat veškeré změny, se stává v podstatě celoživotním lovcem nových objevů a poznání. Technologický pokrok jde ruku v ruce s růstem ekonomickým a v některých případech stojí za průlomovými změnami. Společnost Deloitte každoročně připravuje studii Deloitte Tech Trends. Nejinak tomu i letos. V pořadí již šestý trend se zabývá tzv. Zero Trust, tedy nulové důvěře, a to k čemukoliv. 

Oceněný design nového ovládacího panelu

Divize obráběcích strojů Brother, jež na českém a slovenském trhu zastupuje společnost Misan, získala významné mezinárodní ocenění „iF Design Award“ za novou generaci řídicího systému - uživatelského rozhraní (tj. prostředí řídicího systému + ergonomie ovládacího panelu). Tato nová generace řídicího systému má označení D00.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit