Věděli jste, že společnost Heidenhain je mimo jiné také výrobcem vysoce přesných ložisek i snímačů? A proto dokáže nabídnout snímač, který integruje obě tyto části. Jedná se o úhlové snímače Heidenhain MRP.
Novou službu začala poskytovat strojírenská společnost Hennlich ve spolupráci se svým německým partnerem, firmou igus. Firmy od zákazníků odeberou vyřazené plastové energetické řetězy všech značek, tedy nejen od firmy igus. Vše se pak odesílá na recyklaci. Ze vzniklého granulátu pak firma igus vyrobí nové energetické řetězy. Za odebraný vysloužilý energetický řetěz zákazník získá poukázku s finanční hodnotou, kterou lze při nákupu nového energetického řetězu odečíst z celkové ceny nové dodávky.
Funkční součásti vyrobené z plastů hrají v průmyslu čím dál větší roli. Tento materiál je totiž velmi všestranný a lze jej použít pro účely, pro které se kov nehodí vůbec nebo alespoň ne ve stejné míře.
„Vzhledem k této skutečnosti a optimálním vlastnostem plastů firmy igus z hlediska tření se tyto materiály používají u kluzných pouzder nebo energetických řetězů. Vyznačují se mimořádně dlouhou životností, která je navíc předvídatelná. Například plastový energetický řetěz s pojezdem o délce 615 metrů, který naše společnost nainstalovala v elektrárně Tušimice, funguje bez poruchy již deset let,“ říká Jan Švarc, senior produktový manažer pro energetické řetězy ve firmě Hennlich.
I přes dlouhou životnost je nutné v určitý okamžik energetický řetěz odinstalovat a nahradit novým. Původní řetězy většinou končí jako průmyslový odpad. To se nyní rozhodly změnit firmy Hennlich a igus novým recyklačním programem chainge. „Místo aby se staré energetické řetězy zlikvidovaly s ostatními produkty jako průmyslový odpad, mohou získat nový život v podobě nového energetického řetězu. Stačí nám výrobek poslat. Důležité je, že přijímáme všechny energetické řetězy, včetně těch od jiných výrobců,“ doplňuje Jan Švarc.
Jednotlivé materiály se od sebe oddělí a rozemelou se přímo v zařízeních firmy igus. Separovaný granulát získaný z energetických řetězů jiných značek pustí firma do oběhu k opětovnému využití. „Recyklovaný materiál z řetězů igus používáme při výrobě našich nových produktů pomocí technologie vstřikování,“ doplnil Jan Švarc.
Více informací o recyklačním programu chainge, včetně postupu a pravidel pro stanovení hodnoty poukázky na nákup nového energetického řetězu igus najdete na webu https://mailchi.mp/hennlich.cz/chain_recycling.
Zdroj: Zpracováno redakcí podle tiskové zprávy společnosti Hennlich.
Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem.
Proč jsme nejlepší?
a mnoho dalších benefitů.
... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou