Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Semináře, konference, firemní akce >> CZECH INNOVATION EXPO

CZECH INNOVATION EXPO


Galerie Českých center, Rytířská 31, Praha 1

05. 11. - 04. 12.2018

Inovativně pojatá expozice představuje nejvýznamnější osobnosti českého průmyslu a vědy uplynulého století. Na první pohled nabízí abstraktní hru tvarů na stěnách a dřevěné přepravní bedny. Obsah expozice se ukáže až v druhém plánu při použití tabletů a smartphonů vybavených aplikací pro rozšířenou realitu (AR). Jako bonus skýtá možnost virtuálního setkání s nežijícími vědci, inovátory a průmyslníky. Ojedinělá výstava využívá nejnovější technologie. Sestává ze tří základních pilířů tvořených rodokmeny českých vědců, inovátorů, průmyslníků a značek, interaktivní vícevrstvé inovační mapy České republiky a prezentace inovativních produktů.

Záměrem realizátorů bylo interaktivní a hravé propojení řady vědních disciplín i oblastí využívající nejmodernějších technologií a inovací.  Úspěch se dostavil a CIE sklízí ovace v zahraničí i v Čechách.  Po úspěšném uvedení výstavy v Berlíně, Madridu, Pekingu, Šanghaji, plánovanému představení v Tokiu a dalších světových metropolích, byla výstava prezentována i v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně ve dnech 1.-5.10.2018. Nyní bude představena v rámci Týdne vědy a techniky i veřejnosti v pražské Galerii Českých center. Prostřednictvím stažené aplikace CIE AR ve svých chytrých zařízeních, mohou (nejen) žáci a studenti objevovat výstavu, na které na první pohled takříkajíc „nic není“.

Více informací o této unikátní expozici naleznete zde a také ve vydání MM Průmyslového spektra č. 11/2018 (vyšlo 14.11.2018) v článku Ohlédnutí za MSV 2018.

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: