Témata
Reklama

Automatizovaná upínací technika

Optimalizované technologie a procesy zajišťují ve výrobních firmách stále větší produktivitu. To platí i pro centrické svěráky, které se používají například pro stacionární upínání kulatých a čtvercových obrobků na nejrůznějších obráběcích strojích.

Současný vylepšený centrický svěrák KZS od firmy Röhm ze Sontheimu a. d. Brenz je mimo jiné vhodný pro šestistranné obrábění ve dvou upínacích operacích a vyznačuje se řadou výhod. Kromě kompaktní konstrukce a vyšší opakovatelné přesnosti upnutí přesvědčuje také vysokou upínací silou do 55 kN, zvětšeným upínacím rozsahem o 20 % a zmenšenou siluetou pro lepší odvod třísek. Svěrák umožňuje mnoho flexibilních způsobů využití, uplatnění najde zejména ve tří-, čtyř- a pětiosých obráběcích centrech, stejně jako na všech běžných upínacích systémech s nulovým bodem.

Reklama
Reklama
Reklama

Optimalizace upínání obrobků

Z pohledu uživatele tato oblast skýtá vysoký potenciál pro optimalizaci. Jak nový centrický svěrák KZS, tak i upínací systém s nulovým bodem Easylock od firmy Röhm se hodí pro automatizované procesy. Oba mohou být ovládány pneumaticky nebo hydraulicky, například prostřednictvím řídicího systému stroje. Tím jsou předurčeny především pro robotizované zakládání obrobků do obráběcích strojů. Tato kombinace nabízí vysoký potenciál úspor, jelikož v automatizovaných procesech může například jeden nebo dva upínací svěráky KZS nahradit velké množství ručních svěráků. Jak je to možné? Röhm KZS je možné nakládat robotem přímo do stroje. Proto není nutné, aby pracovník přednastavoval obrobek mimo stroj pomocí zvláštního upínacího zařízení. Navíc pro obrobek není potřeba žádný samostatný ruční svěrák. V kombinaci s upínacím systémem s nulovým bodem lze časy pro přenastavení významně zkrátit. Výrobce navíc může na přání přizpůsobit své centrické svěráky nulovým upínacím systémům od jiných výrobců. Přímým přínosem pro uživatele je kratší doba instalace, lepší využití strojních časů a tím výrazně vyšší produktivita.

Centrické svěráky KZS zajišťují spolehlivé upnutí obrobků v nejmenších prostorech a ve spojení s nulovými upínacími systémy nabízejí obrovské úspory v automatizovaných procesech.

Systém přesného klínového pístu u svěráků KZS zajišťuje nejlepší výsledky práce a vysokou bezpečnost procesu. Zdokonalené mazání také trvale zajišťuje nejvyšší upínací sílu. Upínací bloky jsou tak vhodné pro náročné frézovací operace s vysokými rychlostmi obrábění, vysokými počty cyklů a minimálními výrobními tolerancemi. Volitelně integrovaný snímač zdvihu slouží ke kontrole upnutí a zajišťuje tak optimální sledování procesu.

Kromě kompaktní konstrukce a vysoké opakovatelné přesnosti upnutí přesvědčují centrické svěráky KZS také vysokými upínacími silami, zvýšeným upínacím rozsahem a zmenšenou siluetou.

Upínací systémy s nulovým bodem

S ohledem na nutnost zvyšování produktivity výroby firemní manažeři neustále hledají způsoby, jak lépe využívat své stroje. To platí zejména pro rostoucí požadavky při kusové a malosériové výrobě. V tomto prostředí jsou upínací systémy s nulovým bodem zvláště vhodné, protože dokážou významně snížit neefektivní prostoje strojů a systémů a během několika sekund přesně spojit obrobky, svěráky, palety nebo přípravky se stolem stroje. Jelikož je možné během času obrábění mimo stroje připravit i více palet, ostře sledované časy využití stroje se tak významně zvyšují. V průmyslové praxi mohou být náklady na instalaci sníženy až o 90 %.

Společnost Röhm se vývojem a výrobou upínacích systémů s nulovým bodem zabývá již mnoho let. Jedním ze současných produktů je například upínací systém s nulovým bodem EasyLock. V tomto vylepšeném řešení je jako rozhraní mezi paletovým nosičem a upínacími jednotkami, jako jsou svěráky, centrické upínače nebo stacionární sklíčidla, použit čep. Ve srovnání s opačně fungujícím systémem s pouzdrem je předností tohoto řešení vynikající opakovatelná přesnost upnutí, menší než 5 μm.

Systém upínání s nulovým bodem EasyLock zkracuje nastavovací časy až o 90 % při vysoké opakovatelnosti upnutí.

Použití v praxi

Výhody ilustruje příklad z praxe: operátor má za úkol provést řadu frézovacích operací různých obrobků na CNC obráběcím centru vybaveném upínacím systémem s nulovým bodem. Nejdříve stroj nastaví, založí kus, zkontroluje a spustí program. Další přípravy probíhají během procesu obrábění, což vede k velké úspoře času. Tato metoda významně snižuje prostoje stroje a je vhodná pro plnou automatizaci.

Upínací systém s nulovým bodem EasyLock lze ovládat pneumaticky nebo hydraulicky. K dispozici jsou různé velikosti s průměry od 62 do 138 mm. Všechny upínací jednotky jsou vyrobeny z nerezové oceli, nosiče palet a palety z vysoce pevného hliníku. Standardní palety jsou nabízeny v průměrech 112 a 138 mm. Systém je ideálně vhodný pro výrobní technologie jako frézování, broušení nebo vrtání, stejně jako pro metrologické procesy.

Upínací zařízení i palety z jedné ruky

Jako dodavatel systému nabízí firma Röhm paletovací i upínací zařízení z jedné ruky. Prefabrikované palety lze v modulárním systému kombinovat s řadou standardních upínačů. Nákladné a časově náročné úpravy upínacích zařízení nebo palet jsou tak zcela vyloučeny.

Röhm Slovakia

peter.trnka@sk.roehm.biz

www.roehm.biz

Reklama
Vydání #1,2
Kód článku: 190106
Datum: 06. 02. 2019
Rubrika: Výroba / Obrábění
Autor:
Firmy
Související články
Prestižní ocenění Zlatá medaile

Výjimečnost nástroje FreeTurn skupiny Ceratizit potvrdila na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu odborná porota prestižního ocenění Zlatá medaile. Ocenění za inovaci ve zpracovatelské technologii bylo společnosti uděleno za inovativní metodu technologie podélného a čelního soustružení, kdy je hrubování, dokončování a obrábění kontur realizováno pomocí jediného nástroje. Společně s progresivní obráběcí metodou High Dynamic Turning zvyšuje nástroj FreeTurn dynamičnost a efektivnost procesu soustružení.

Brousicí centrum pro hospodárnou výrobu

Brousicí centrum UW II F od firmy Saacke v mnoha detailech předčí očekávání svých zákazníků. Z hlediska výkonnosti, velikosti a hmotnosti se řadí mezi již zavedené typy brusek UW I F a UW I D a vytváří tak ideální podmínky pro maximální přidanou hodnotu.

Produktivní vrtání otvorů do hliníku

Výrobci automobilů produkují čím dále více dílů z hliníku s cílem snížit hmotnost vozidel i spotřebu paliva. S ohledem na tuto tendenci je proto jasné, že vzniká poptávka po vrtácích použitelných pro výrobu otvorů ve součástkách z hliníkových slitin. Musí být zároveň schopny zajistit vysokou produktivitu, nízké náklady na otvor, dlouhou a konzistentní životnost, vysokou opakovatelnost i bezpečnost procesů.

Související články
Úspora vedlejších časů

V současné době se firmy v České republice potýkají s nedostatkem pracovníků. Obzvláště citelná je tato situace v oblasti strojírenství, kde jsou na pracovníky kladeny vyšší požadavky na vzdělánV současné době se firmy v České republice potýkají s nedostatkem pracovníků. Obzvláště citelná je tato situace v oblasti strojírenství, kde jsou na pracovníky kladeny vyšší požadavky na vzdělání a praxi v oboru. Nelze ani očekávat, že se situace sama zlepší nebo nás zachrání zahraniční pracovníci. í a praxi v oboru. Nelze ani očekávat, že se situace sama zlepší nebo nás zachrání zahraniční pracovníci.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Inovace ve srážení hran velkých ozubených kol

Chamfer Contour Milling skýtá výrobcům velkých ozubených kol pro nákladní automobily flexibilní a hospodárný proces pro jejich stále důležitější operace zkosení hran / odstraňování otřepů.

Univerzální brusky pro broušení na kulato

Úzké tolerance a obtížně obrobitelné materiály - pro hospodárnou výrobu velmi přesných válcových obrobků vertikálním, vnějším a vnitřním broušením na kulato je zapotřebí pokroková strojní technologie. Společnost Okamoto nabízí široké portfolio řešení, která vyhovují všem požadavkům průmyslové výroby. Příkladem jsou univerzální CNC brusky IGM4VSP a UGM5V, které při broušení na kulato dosahují přesností v řádu mikrometrů.

Nový pohled na moderní CAM programování v praxi

Při své dennodenní praxi se odborníci firmy Grumant u svých zákazníků opakovaně setkávají s tím, že jsou programy připravovány přímo na strojích. Důsledkem toho jsou ztráty strojní kapacity a dále dochází ke ztrátě kontroly nad výrobním procesem z hlediska použitých strategií a řezných podmínek. Ani tam, kde se již používá CAM programování, nemusí být vyhráno. O tom, jak revolučně vidí CAM programování ve firmě Grumant, pojednává tento článek.

Řezné kapaliny zvyšují výkonnost při soustružení závitů

Závity jsou strojně obráběné prvky, se kterými se lze běžně setkat prakticky ve všech průmyslových odvětvích. A přesto, že se soustružnické závitořezné operace využívají už celá desetiletí, stále ještě se daří dosahovat v tomto procesu pokroků, zejména pokud jde o problematické materiály, jako jsou korozivzdorné oceli, žáruvzdorné slitiny (HRSA) nebo titan. Jako příklad lze uvést vývoj soustružnických závitořezných nástrojů, které jsou opatřeny přívodem řezné kapaliny z horní i ze spodní strany, jehož kombinovaná přesnost přináší prodloužení životnosti nástroje a zvýšení kvality závitů a otevírá potenciál pro použití vyšších hodnot řezných parametrů. Tento pozitivní vliv ještě více vyniká při obrábění problematických materiálů.

Nové perspektivy v obrábění titanových draků letounů

Rostoucí využití titanu pro aplikace v leteckém průmyslu je za poslední léta velmi dobře zdokumentováno. Stejně tak se tématem diskuze a zkoumání staly i problémy spojené s efektivním, produktivním a vysoce kvalitním obráběním tohoto oblíbeného materiálu. Každá obrobna chce samozřejmě při frézování titanu optimalizovat výkonnost použité frézy, ale bez vhodných technologií a správného know-how to nemusí být až tak snadné. Díky převratnému objevu se však v současnosti začínají v této oblasti věci měnit.

Chytré měření upínací síly

Společnost Kelch uvede ve 3. čtvrtletí 2018 na trh novou generaci přístroje Safecontrol 4.0. Osvědčený systém měření upínací síly ve vřetenu obráběcího stroje je kompletně přepracován a poskytuje nyní uživatelům prostřednictvím vlastní aplikace maximální flexibilitu. Další výhodou je vysoká spolehlivost a v neposlední řadě moderní ergonomický design a jednoduché ovládání.

Progres v navyšování podílu na trhu

Skupina Plansee Group dosáhla v hospodářském roce 2017/18 konsolidovaného obratu 1,3 miliardy euro, což znamenalo nárůst o 11 % ve srovnání s předchozím obdobím. V rámci bilanční tiskové konference konané v Reutte o tom informovali členové představenstva Bernhard Schretter a Karlheinz Wex.

Technologie pro firmu s dobrou tradicí

Společnost Jihlavan je tradičním výrobcem letecké i pozemní hydrauliky. Má vlastní vývoj leteckých hydraulických přístrojů. Navíc vyrábí pro významné evropské společnosti přístroje dle jejich dokumentace. S jeho výrobním ředitelem Liborem Babákem jsme si povídali zejména o technologiích a trendech a „vychytávkách“ v této oblasti výroby.

Proč používat strategii trochoidního frézování?

Strategie trochoidního frézování byla na trh díky svým výhodám uvedena už před několika léty, ale přesto se často setkáváme se zákazníky, kteří používají výhradně tradiční metody obrábění. Důvodem nejsou nedostatečné možnosti strojového parku nebo absence kvalitního CAM systému pro programování. Důvodem je nejčastěji obecná neznalost této strategie frézování a konzervativní myšlení.

Zrod (a znovuzrození) břitové destičky

Prakticky veškeré výrobky z kovů se obrábějí pomocí břitových destiček – ať už se jedná o letecký průmysl, výrobu energetických zařízení, nebo oblast spotřebního zboží. Břitové destičky jsou využívány ve velkém měřítku a pro širokou škálu aplikací, od frézování masivních bloků motorů a tvarového obrábění forem využívaných výrobci sportovní obuvi až po obrábění číselníků. Seznam požadavků na břitové destičky je dlouhý: vysoká odolnost proti opotřebení a dlouhá životnost, vysoké rychlosti úběru kovu a maximální spolehlivost, a to i v náročných podmínkách, jako jsou složité dráhy nástrojů nebo hluboké dutiny, špičková výkonnost při obrábění za sucha i za mokra a vynikající kvalita obrobené plochy při dodržení přísných tolerancí.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit