Témata
Reklama

Brousicí centrum pro hospodárnou výrobu

Brousicí centrum UW II F od firmy Saacke v mnoha detailech předčí očekávání svých zákazníků. Z hlediska výkonnosti, velikosti a hmotnosti se řadí mezi již zavedené typy brusek UW I F a UW I D a vytváří tak ideální podmínky pro maximální přidanou hodnotu.

Nový stroj UW II F vyniká stabilitou, účinností a všestranností, což znamená, že nejvyšší přesnosti při výrobě nástrojů může být dosaženo ještě rychleji a hospodárněji.

Reklama
Reklama

Výměník pro 8 sad brusných kotoučů

Jednou z předností je nový výměník brusných kotoučů. Zde může být v kruhovém zásobníku uspořádáno až osm sad, přitom každá z nich má samostatné trysky pro přívod chladicí kapaliny. Rozhodující výhodou je pak automatická výměna sady brusných kotoučů současně s tryskami chladicí kapaliny. Díky měnitelnému nastavení trysek je možné individuálně přizpůsobit chlazení pro každý brusný kotouč. Nepožaduje-li však zákazník tuto speciální funkci, může využít standardní verzi výměníku se šesti stanicemi a pevným přívodem chladiva.

Výměník pro osm sad brusných kotoučů kombinovaný s vyměnitelnými tryskami chladicí kapaliny

Zakladač polotovar

Další výhodou, kterou nabízí brousicí centrum Saacke UW II F, je také možnost výrazně rychlejší výměny polotovarů. Volitelně může být stroj vybaven řetězovým zásobníkem s kapacitou až 160 ks a dvojitým zakladačem. Díky této technologii je možné ušetřit až 50 % všech přejezdových vzdáleností, což snižuje dobu výměny polotovaru přibližně na 15 sekund. V nepřetržitých provozech, kde jde především o výrobu velkých sérií, se tak podstatně zkracují vedlejší neproduktivní časy. Sekundy, které se zde ušetří, se sčítají a vytvářejí náskok v produktivitě. Při použití řetězového zásobníku se nabízejí i další možnosti: například verze se standardní uchopovací jednotkou může zakládat polotovary s různými průměry. Pro uživatele, kteří vyrábějí v malých sériích, je to ideální řešení.

Brousicí centrum Saacke UW II F

Kinematika stroje

Kinematika UW II F byla převzata z již osvědčených modelů Saacke, stejně jako řídicí software NumRoto. Obsluha stroje tak zůstává téměř shodná. To umožňuje, aby bylo brousicí centrum snadno integrováno do stávající výroby. Splněn byl také požadavek mnoha uživatelů na otočný ovládací panel.

Prostor řetězového zásobníku se zakladačem

Stabilita a přesnost

Více než čtyři a půl tuny celkové hmotnosti brousicího centra UW II F zajišťuje stabilitu, plynulý chod a vysokou přesnost i při výrobě nástrojů o délce až 400 mm a průměru až 250 mm. Přidáním zásobníku na osm sad brusných kotoučů a díky všestrannému zakladači obrobků dostáváme celkový obraz vysoce účinného brousicího centra použitelného i v budoucnosti pro širokou škálu aplikací.

Kinematika stroje Saacke UW II F

Zaměření na budoucnost

Pro brousicí centrum UW II F je k dispozici také doplňkový modul, kde se zaznamenávají důležitá provozní data stroje. Díky tomu je možné snadněji porovnávat jednotlivé stroje, plánovat a optimalizovat výrobu. Modul současně poskytuje rozsáhlé informace o stavu strojů a nutných úkonech údržby.
Inovační brousicí centrum UW II F od společnosti Saacke kombinuje nejvyšší přesnost a hospodárnost s univerzálností a je tedy vhodnou volbou pro široké spektrum uživatelů.

SK Technik

ludek.dvorak@sktechnik.cz

www.sktechnik.cz

Reklama
Související články
Prestižní ocenění Zlatá medaile

Výjimečnost nástroje FreeTurn skupiny Ceratizit potvrdila na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu odborná porota prestižního ocenění Zlatá medaile. Ocenění za inovaci ve zpracovatelské technologii bylo společnosti uděleno za inovativní metodu technologie podélného a čelního soustružení, kdy je hrubování, dokončování a obrábění kontur realizováno pomocí jediného nástroje. Společně s progresivní obráběcí metodou High Dynamic Turning zvyšuje nástroj FreeTurn dynamičnost a efektivnost procesu soustružení.

Mít prostor pro obrábění

Dosažení dalšího zvýšení produktivity v sériové výrobě. To byl cíl těch, kdo vyvinuli úspěšnou konstrukční řadu strojů Hyperturn. Jejím přesvědčivým pokračovatelem je nový Hyperturn 65 Powermill.

Soustruh s ergonomickým deginem

Na dubnových dnech otevřených dveří mohli zákazníci a obchodní partneři Kovosvitu MAS na montáži poprvé spatřit nový soustruh KL 435. Jde o další stroj z řady KL (Kovosvit Lathe) v níž navazuje na KL 285, který Kovosvit poprvé představil v minulém roce na MSV v Brně. Letos bude mít v Brně výstavní premiéru soustruh KL 435. Výrobní řada KL je evolucí řady produkčních soustruhů SP. Samotný KL 435 tak navazuje na soustruh SP 430. Konstruktéři se při inovaci zaměřili zejména na ergonomii a celkovou přívětivost ovládání stroje.

Související články
Produktivní vrtání otvorů do hliníku

Výrobci automobilů produkují čím dále více dílů z hliníku s cílem snížit hmotnost vozidel i spotřebu paliva. S ohledem na tuto tendenci je proto jasné, že vzniká poptávka po vrtácích použitelných pro výrobu otvorů ve součástkách z hliníkových slitin. Musí být zároveň schopny zajistit vysokou produktivitu, nízké náklady na otvor, dlouhou a konzistentní životnost, vysokou opakovatelnost i bezpečnost procesů.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Od tlakové slévárny až po kompletní výrobu

Outsourcing u sléváren a kováren nabývá na důležitosti. Přesun obrábění od OEM výrobců do sléváren vedl k tomu, že se řada tlakových sléváren přeorientovala na kompletní výrobu. Příkladem je závod Ljunghäll v České republice, který s podporou firmy Grob rozšířil výrobu z tlakového lití na dodávky komplexních dílů pro automobilový průmysl.

Úspora vedlejších časů

V současné době se firmy v České republice potýkají s nedostatkem pracovníků. Obzvláště citelná je tato situace v oblasti strojírenství, kde jsou na pracovníky kladeny vyšší požadavky na vzdělánV současné době se firmy v České republice potýkají s nedostatkem pracovníků. Obzvláště citelná je tato situace v oblasti strojírenství, kde jsou na pracovníky kladeny vyšší požadavky na vzdělání a praxi v oboru. Nelze ani očekávat, že se situace sama zlepší nebo nás zachrání zahraniční pracovníci. í a praxi v oboru. Nelze ani očekávat, že se situace sama zlepší nebo nás zachrání zahraniční pracovníci.

Upínací sady HSK s výměnným kroužkem

Pro vysoce přesné a spolehlivé upínání nástrojů se používají upínací sady HSK. V tomto prostředí firma Röhm, která se specializuje na upínací technologie a automatizaci, některé z osvědčených výrobků významně optimalizovala.

Univerzální brusky pro broušení na kulato

Úzké tolerance a obtížně obrobitelné materiály - pro hospodárnou výrobu velmi přesných válcových obrobků vertikálním, vnějším a vnitřním broušením na kulato je zapotřebí pokroková strojní technologie. Společnost Okamoto nabízí široké portfolio řešení, která vyhovují všem požadavkům průmyslové výroby. Příkladem jsou univerzální CNC brusky IGM4VSP a UGM5V, které při broušení na kulato dosahují přesností v řádu mikrometrů.

Inovace ve srážení hran velkých ozubených kol

Chamfer Contour Milling skýtá výrobcům velkých ozubených kol pro nákladní automobily flexibilní a hospodárný proces pro jejich stále důležitější operace zkosení hran / odstraňování otřepů.

Automatizovaná upínací technika

Optimalizované technologie a procesy zajišťují ve výrobních firmách stále větší produktivitu. To platí i pro centrické svěráky, které se používají například pro stacionární upínání kulatých a čtvercových obrobků na nejrůznějších obráběcích strojích.

Nový pohled na moderní CAM programování v praxi

Při své dennodenní praxi se odborníci firmy Grumant u svých zákazníků opakovaně setkávají s tím, že jsou programy připravovány přímo na strojích. Důsledkem toho jsou ztráty strojní kapacity a dále dochází ke ztrátě kontroly nad výrobním procesem z hlediska použitých strategií a řezných podmínek. Ani tam, kde se již používá CAM programování, nemusí být vyhráno. O tom, jak revolučně vidí CAM programování ve firmě Grumant, pojednává tento článek.

Kompletní obrábění v XL

Po úspěšné orientaci na komplexní obrábění především kusových dílů a malých sérií nyní salcburská společnost GMT Wintersteller vstupuje i do obrábění velkých dílů.

Řezné kapaliny zvyšují výkonnost při soustružení závitů

Závity jsou strojně obráběné prvky, se kterými se lze běžně setkat prakticky ve všech průmyslových odvětvích. A přesto, že se soustružnické závitořezné operace využívají už celá desetiletí, stále ještě se daří dosahovat v tomto procesu pokroků, zejména pokud jde o problematické materiály, jako jsou korozivzdorné oceli, žáruvzdorné slitiny (HRSA) nebo titan. Jako příklad lze uvést vývoj soustružnických závitořezných nástrojů, které jsou opatřeny přívodem řezné kapaliny z horní i ze spodní strany, jehož kombinovaná přesnost přináší prodloužení životnosti nástroje a zvýšení kvality závitů a otevírá potenciál pro použití vyšších hodnot řezných parametrů. Tento pozitivní vliv ještě více vyniká při obrábění problematických materiálů.

Progres v navyšování podílu na trhu

Skupina Plansee Group dosáhla v hospodářském roce 2017/18 konsolidovaného obratu 1,3 miliardy euro, což znamenalo nárůst o 11 % ve srovnání s předchozím obdobím. V rámci bilanční tiskové konference konané v Reutte o tom informovali členové představenstva Bernhard Schretter a Karlheinz Wex.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit