Témata
Reklama

Jak přispívají opakovaně použitelné čisticí utěrky k ochraně životního prostředí

Dne 5. června 1972, v den zahájení první světové konference o ochraně životního prostředí ve Stockholmu, inicioval program ochrany životního prostředí Spojených národů (United Nations Environment Programme, UNEP) oficiální světový den životního prostředí. Od té doby se každo-ročně 5. červen slaví jako mezinárodní den životního prostředí. Opakovaně použitelný systém čisticích utěrek MEWA k tomu každý den v dílnách a výrobních halách přispívá: Čistí stroje a zařízení a podporuje ochranu zdrojů.

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Doma si to ani neumíme jinak představit: Sklo, PET nebo hliníkové plechovky již neputují do odpadu, ale předávají se na sběrná místa k recyklaci. I papír a karton se pravidelně svazuje do balíčků a odkládá na kraj silnice. Výhoda: Úspora nákladů za poplatky na likvidaci a dobrý pocit, co se týká ochrany životního prostředí.

Reklama
Reklama

Optimalizovat procesy - zvyšovat produktivitu - minimalizovat náklady

Každý vedoucí výroby se zde právem zeptá, zda pro zpracovatelský průmysl existuje podobné, pro spotřebitele pohodlné a ekologické spotřební zboží a služby, které fungují na stejném principu? A skutečně existuje! Společnost MEWA již více než sto let nabízí průmyslovou víceúčelovou čisticí utěrku, která funguje v koloběhu od dodání, vyzvednutí, praní a opětovného doručení. Rozsáhlá nabídka produktů a služeb je přesvědčivým důvodem pro přechod z jednorázového papíru na textilní opakovaně použitelné čisticí utěrky. Systém čisticích utěrek MEWA se vyznačuje relevantní, na zákazníkovy potřeby orientovanou přidanou hodnotou.

Utěrky MEWA: Znečištěné čisticí utěrky se ekologicky vyperou a znovu zapojí do koloběhu. Vyprané znečišťující látky se tepelně zhodnotí nebo odborně zlikvidují.Výkonné utěrky. Zajišťují efektivní, příjemnou práci a velkou čistotu. Robustní čisticí utěrka Mewatex má enormní savost, protože čím více dokáže čisticí utěrka pojmout, tím lépe. Při vlastní hmotnosti pouhých cca 40 gramů dokáže pojmout až 90 ml tekutiny. Vlhká je čisticí utěrka MEWA odolná proti roztrhnutí a robustní, na rozdíl od papírových utěrek nebo čisticího hadříků.


Široké spektrum použití. Čisticí utěrky MEWA spojují v praxi požadované kvality, jako je pev-nost, savost a životnost, aby vyhověly požadavkům průmyslu. Sortiment čisticích utěrek nastavený pro různá použití nabízí široké spektrum použití v průmyslu, autodílnách a řemeslných provozech. Kromě klasické čisticí utěrky Mewatex nabízíme i další druhy utěrek. Všechny jsou určeny k čištění strojů a zařízení a součástí promyšleného systému opakovaně použitelných produktů od firmy MEWA.

Spolehlivá logistika

Od oleje ušpiněné, ředidly nasáklé utěrky jsou při transportu nebezpečný náklad a musí se s nimi nakládat podle norem. K tomu vyvinutý bezpečnostní kontejner zajišťuje bezpečné skladovaná kontaminovaných utěrek. MEWA v turnusech dodává čerstvé čisticí utěrky a vyzvedává si znečištěné textilie. Jako zákazník si už nemusíte lámat hlavu s tím, jak se mají likvidovat znečištěné čisticí materiály.

Ekologická bilance

Jednorázová utěrka je minulostí - dnes se ze znečištěných látek vyrábí cenná energie. Znečištěné čisticí utěrky se ekologicky vyperou a znovu zapojí do koloběhu. Vyprané znečišťující látky se tepelně zhodnotí nebo odborně zlikvidují. MEWA vlastní certifikaci podle DIN EN ISO 9001 a 14001.

Více o servisu čisticích utěrek MEWA: https://www.mewa.cz/vyrobky/cistici-utěrky/cistici-utěrky/

MEWA Textil-Service s.r.o.

www.mewa.cz

Více o společnosti MEWA naleznete na https://www.mewa.cz/newsroom/vsechna-videa/
Sledujte společnost MEWA na Twitteru: twitter.com/mewa_cz

Reklama
Firmy
Související články
Ohřevné skříně Amarc - skladujte své sudy v teple a bezpečí

Připravili jsme pro Vás přehledný web s ohřevnými prvky společnosti Amarc. www.ohrevneprvky.cz. Naleznete zde kompletní nabídku topných plášťů pro sudy a průmyslové (IBC) kontejnery i podlahové topné desky v klasickém a EX provedení pro výbušné prostředí.

Nanovlákenná membrána v oknech ochrání stroje i pracovníky

Zatímco o smogu v ulicích se vedou časté debaty, znečištěný vzduch v interiéru patří k opomíjeným tématům. A to i přesto, že podle Světové zdravotnické organizace stojí život 4,3 milionu lidí ročně a v průmyslových objektech ohrožuje jak zdraví pracovníků, tak samotný provoz. Díky rozvoji moderních technologií nyní interiér účinně ochrání nanovlákenná okenní membrána.

Novinky značky IMAO pro upínání obrobků

V dnešní době je velká poptávka po efektivní produkci různorodých výrobků v malém objemu a klíčem k vyšší produktivitě je použití přípravků, které lze flexibilně přizpůsobit mnoha různým obrobkům. Upínací prvky ONE-TOUCH se vyrábějí v mnoha různých provedeních, snadno z nich lze vybrat prvky vhodné pro upnutí požadované součásti. Upnutí a odepnutí součásti je jednoduché, bez použití dalšího nářadí a rychlé, zkracuje se čas potřebný pro manipulaci s obrobkem a tím i celkové náklady na výrobu.

Související články
RCMT - 20 let ve výzkumu obráběcích strojů (2. část)

Před 20 lety se začaly psát dějiny novodobé tuzemské výzkumné základny strojírenské výrobní techniky. Tento příspěvek nahlíží na klíčové milníky na jeho cestě očima aktérů, kteří stáli a stojí po jeho boku. Vydejme se společně na cestu, která formovala dnešní podobu Výzkumného centra pro strojírenskou výrobní techniku a technologii RCMT (Research Center of Manufacturing Technology) při FS ČVUT v Praze.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Harmonizace ve svařování

Mezinárodní harmonizace norem a pravidel pro svařování je důležitá z mnoha důvodů. Primárním důvodem je skutečnost, že svařování je považováno za "zvláštní proces" (EN ISO 9001), při kterém nelze zcela zjistit jakost po skončení procesu inspekcí, ale jakost musí být sledována před i v průběhu celého procesu svařování.

Trendy ve světě přesné měřicí techniky

Požadavky kladené na kontrolu kvality se rok od roku stále zvyšují. S tímto trendem se musejí vypořádat všichni výrobci měřicí techniky. Shodně je tomu i u firmy Mitutoyo, která se snaží šíří svého sortimentu maximálně vyhovět požadavkům pro dílenskou kontrolu, měrové laboratoře i procesní kontrolu, ale zároveň neopomíjí současný trend - Průmysl 4.0 a IoT - požadavek na inteligentní komunikativní měřidla a přístroje.

Opřít se o silného partnera

V dnešní době hospodářského růstu mnoho firem přemýšlí o rozšíření výroby. To se však neobejde bez úvah o tom, kde získat prostředky na nové stroje a zařízení. Řešení má jméno SGEF.

Ozubené řemeny v pohonech ekologických taxi člunů

Britská firma vyvinula hybridní pohon pro 550 vodních taxíků pro Benátky. Kombinace dieselového motoru a elektromotoru zde snižuje hluk, emise i náklady, přičemž vysoce výkonný řemen Synchrochain Carbon umožňuje použití kompaktního motoru s nízkou hmotností.

Chytré stroje přivádějí továrny k životu

Bezpečné balicí stroje připojené k Ethernetu zvyšují produktivitu, zlepšují flexibilitu, snižují komplexnost konstrukce a řeší problémy pracovníků v provozu.

Integrovaný obvod o tloušťce jedné molekuly

Lidstvo již zvládlo přeměňovat světlo na elektřinu a vytvořit akumulátory, v nichž nedochází k chemickým reakcím. Problémem však je, že tyto přístroje mají velmi nízkou účinnost. Nejlepších parametrů by se dosáhlo při použití polovodičů o tloušťce jediné molekuly. A ty se nyní naučili vyrábět vědci z ruského institutu MISiS, který je partnerem ruské korporace pro atomovou energii Rosatom.

Novinky ze světa 3D tisku

V uplynulém měsíci se v české kotlině seběhlo několik akcí, jejichž společným jmenovatelem byl průmyslový 3D tisk. Představeny byly nové produkční 3D tiskárny, profesionální tiskové materiály a zapomenout nesmíme ani na největší z těchto akcí, výstavu a konferenci 3dexpo.

Lipsko letos jenom digitálně

Tradiční dvojice veletrhů pro oblast strojírenství a subdodavatelského průmyslu Intec a Z v Lipsku se letos uskuteční v termínu 2.–3. března 2021 výhradně digitálně pod názvem „Intec/Z connect“. Společnost Leipziger Messe, pořadatel veletrhu, se takto rozhodla, neboť současný vývoj koronavirové pandemie a s tím spojená omezení neumožňují takto velkou akci smysluplně realizovat klasickou ani hybridní formou

Pomocník pro plánování výroby

Většina lidí dnes ví, že žádná firma, která chce být konkurenceschopná, neobejde bez kvalitního ERP. Díky němu lze především řídit procesy, a to doslova všechny. Ne každý si však uvědomuje, jak velké mohou být rozdíly mezi systémy pro jednotlivé oblasti podnikání. Asi nejsofistikovanější ERP najdeme bezesporu ve výrobních firmách.

Podpora spolupráce ve výzkumu, vývoji a inovacích ve střední Evropě - inspirace projektem NUCLEI

Ústav výrobních strojů a zařízení FS ČVUT (RCMT) je zapojen do evropského projektu NUCLEI podporujícího iniciaci mezinárodní spolupráce ve výzkumu, vývoji a inovacích. Zaměřen je na region střední Evropy a odbornou oblast moderních výrobních technologií.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit