Témata
Reklama

Veletrhy wire 2018 a Tube 2018 ve stabilní atmosféře investic

Ocelářský průmysl v minulých letech jednoznačně ukázal, že patří k odvětvím, která i nadále budou pokračovat na cestě k prosperitě. Konkrétně oblast výroby drátů, kabelů a trubek hledí budoucnosti vstříc s velkým očekáváním. Rostoucí investice na světových trzích znamenají pro ocelářský průmysl v globálním i tuzemském měřítku atmosféru plnou optimismu.

Dokladem sílící pozice ocelářského průmyslu je i prezentace producentů z této oblasti na významných světových veletrzích. Od 16. do 20. dubna 2018 tak i düsseldorfské výstaviště opět otevírá své brány světovým lídrům tohoto oboru. Proběhne zde mezinárodní veletrh wire, představující novinky ze světa výroby a zpracování drátů a kabelů, a současně veletrh Tube, mezinárodní odborný veletrh v oblasti výroby a zpracování trubek, rour a potrubních systémů.

I letos pokračuje tradice, kdy se každé dva roky schází mezinárodní odborná veřejnost na výstavišti v Düsseldorfu, aby zde prezentovala inovace ve svých oborech, vedla jednání a uzavírala obchody. Oba veletrhy tak zde budou prezentovat inovativní technologie, nové stroje a zařízení či výrobky a služby.

Reklama
Reklama

Pro zvětšení klikněte na obrázek.

V hlavní roli speciální dráty a kabely

Více než 2 600 klíčových hráčů oboru se setká v pěti veletržních dnech v 16 pavilonech na celkové ploše kolem 110 000 m2. Očekává se přibližně 70 000 mezinárodních návštěvníků. Düsseldorfské odborné veletrhy tak jednoznačně stvrzují svou pozici číslo jedna mezi světovými veletrhy v uvedených oborech.

Veletrh wire 2018 najdeme v pavilonech 9 až 16 a v části pavilonu 18: předvádět se budou stroje a zařízení na výrobu a zpracování drátů, nástroje a pomocné materiály pro technologie jednotlivých technických postupů a dále i materiály, speciální dráty a kabely.

Kromě toho se budou prezentovat inovace z oboru měřicí, řídicí a regulační techniky, jakož i zkušební postupy a specializované oblasti. Zaměření na sklolaminátové kabely a optická vlákna bude tentokrát ještě větší než doposud. Düsseldorfské veletrhy tím reagují na stále širší využívání kabelů z optických vláken v energetice, stavebním průmyslu a v oblasti komunikací.

Obory z oblasti drátů, strojů na výrobu kabelů a skleněného vlákna se prezentují v pavilonech 9 až 13 a 16, tvářecí technika (Fastener Technology) pak navazuje v pavilonu 15. Stroje na svařování mřížoviny (Mesh Welding) a techniku výroby pružin (Spring Making) pak najdeme v pavilonu 13.

Na veletrhu Wire jsou tradičně silně zastoupeni vystavovatelé z Itálie, Belgie, Francie, Španělska, Rakouska, Nizozemska, Švýcarska, Turecka, Velké Británie, Švédska a Německa. Ze zámoří se očekává mnoho firem z USA, Jižní Koreje, Tchaj-wanu, Indie a Číny.

Dálková potrubí a ropovody

Veletrh Tube se představí v pavilonech 3 až 7.0, dále v pavilonech 16, 17 a v části pavilonu 18. Stroje a zařízení na výrobu, zpracování a opracování trubek, stejně jako nejrůznější příslušné materiály, trubky a příslušenství, použité stroje, nástroje pro výrobní techniky, pomůcky, měřicí, řídicí a zkušební technika patří také do letošní obsáhlé nabídky.

Veletrh tematicky doplní též dálková potrubí (ropovody) a technologie OCTG (trubkové zboží na ropu, zemní plyn atp.), profily a stroje i plastové roury. Trvale silná poptávka z Číny zaručuje, že se bude opět zřizovat čínský pavilon. Pod zastřešujícím sloganem Meet Chinas Expertise se v pavilonu 16 prezentují čínské podniky zabývající se výrobou drátů, kabelů a trubek.

Příslušenství k sortimentu trubek se nachází v pavilonu 17, obchod s trubkami a výrobu trubek najdeme v pavilonech 3 a 4, tvářecí technika potrubí pak navazuje v pavilonu 5. Stroje a zařízení, jakož i stroje na opracování trubek se prezentují v pavilonu 6 a 7a. Profily a plastové trubky (Plastic Tubes) se nacházejí v pavilonech 3 až 7.0 a dále pak v pavilonech 16 a 17.

I v této oblasti veletrhu Tube jsou vystavovatelsky nejsilnějšími zeměmi Itálie, Nizozemsko, Španělsko, Turecko, Francie, Velká Británie, Rakousko, Švýcarsko, Polsko a Německo. Ze zámoří přijede nejvíce vystavovatelů z Indie, USA, Číny a Jižní Koreje. Dubnová návštěva veletrhů bude tedy bezesporu stát za to.

Aktuální informace o obou veletrzích najdete na www.wire.de a www.Tube.de.

BVV

hana.janisova@mmspektrum.com

Reklama
Související články
Moskva ve znamení trubek a drátů

Oblíbené příležitosti k setkání lidí z branží trubek a drátů se v roce 2019 uskuteční v Moskvě, ale v rozdílných termínech. Přední ruský veletrh drátů a kabelů – wire Russia – se zde uskuteční od 18. do 20. června 2019, zatímco kombinace veletrhů Tube Russia / Metallurgy Russia / Litmash Russia se bude konat o měsíc dříve. Na rozsáhlé ploše moskevského veletržního areálu Krasnaya Presnya očekávají pořadatelé v obou případech rekordní účast.

Veletrh průmyslových armatur počtvrté v Düsseldorfu

Používají se všude, a přece jsou co do velikosti a použití velice rozdílné. Armatury, které zajišťují bezpečnost v ropném a plynařském průmyslu, vedou kapaliny chemickými zařízeními, regulují přítok a odtok vody, plynů nebo vysoce korozivních médií nebo zabezpečují správný průtok ve výrobě nápojů.

Setkání odborníků třískového obrábění kovů na AMB

Na podzim se významný evropský veletrh AMB opět po dvou letech stane platformou pro prezentaci inovací firem z oblasti kovoobrábění s čelním postavením na světovém trhu. Tak jako v letech předchozích se bude konat v prostorách stuttgartského výstaviště v datech od 13. do 17. září a prý bude zase praskat ve švech.

Související články
Cena MM Award na EMO 2019

Také v roce 2019 došlo na udílení cen MM Award. Jedná se o oficiální a jediné ceny udělované na veletrhu EMO. Porota i letos vybírala z mnoha přihlášených exponátů, nejen německých výrobců. Do užšího výběru se jich dostalo jen pár, a nakonec bylo rozdáno pět hlavních cen v pěti kategoriích. S prázdnou neodešly ani firmy, jejichž produkty se ocitly na druhém a třetím místě. I v tomto roce došlo k jistému „posunu“ ve vnímání obsahu jednotlivých kategorií, a tedy i oceněných produktů. Pojďme se podívat na vítězné exponáty podívat jednotlivě. Je to lehký nástin toho, jak EMO vidí němečtí kolegové.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Veletrh EMO opět v Hannoveru

Mezinárodní kovozpracující veletrh EMO se po čtyřech letech opět vrací do Hannoveru. Konat se bude od 18. do 23. září a podle našich informací je určitě na co se těšit. Letošním heslem veletrhu je „Connecting systems for intelligent production“, volně přeloženo „Propojováním systémů k inteligentní výrobě“. Cílem tohoto článku je představit trendy letošního veletrhu a několik novinek společností, které v průběhu předveletržní tiskové konference prozradily, jaké inovace budou na svých stáncích v Hannoveru prezentovat.

EMO Hannover 2013: část 8 - upínání obrobků

V tomto vydání se již naposledy v ucelené monotematické retrospektivě poohlédneme po loňském veletrhu obráběcí techniky EMO Hannover. Autor tohoto příspěvku se zaměřil na problematiku upínání obrobků. A co nového v této oblasti firmy nabízejí? Čtěte dále.

EMO Hannover 2013: část 7 - Technologie, které mnohdy nejsou vidět

Význam a odborný dopad hannoverského veletrhu EMO je tak zásadní v oboru technologie obrábění, že se mu věnujeme na stránkách MM Průmyslového spektra i čtvrtý měsíc po zavření bran výstaviště. Tentokrát přinášíme ucelený pohled na materiály použité ve stavbě strojů.

Na evropské trhy s finanční podporou

První celoevropsky významná akce v oblasti strojírenství a subdodavatelské branže se v příštím roce koná na lipském výstavišti v termínu 2. až 5. března: veletrhy Intec a Z 2021. Také a možná právě v současných obtížných časech zde čeští vystavovatelé a návštěvníci mohou navázat důležité obchodní kontakty a informovat se o nejnovějších trendech a vývoji v oboru. Vystavovatelé z Česka navíc se státní podporou.

MSV ve znamení sofistikovaných řešení

Na naše otázky odpovídají Zuzana Štemberová, Project Engineer ve společnosti Advanced Engineering, a Pavel Šumera, ředitel firmy Hennlich.

MSV ve znamení speciálních nástrojů

Na naše otázky tentokrát odpovídá Vavřinec Pečinka, majitel společnosti ANAJ Czech.

Düsseldorf pro klíčové hráče oborů drátů a trubek

Nová multifunkční hala pro 10 tisíc lidí, která je letošní novinkou veletrhů wire a Tube, ale i nesčetné zajímavosti z oborů dráty, kabely, trubky a roury. To je příslib veletržního dua wire a Tube.

MSV ve znamení monitorovacích zařízení i výroby plastů

Na naše otázky tentokrát odpovídají Ing. Jakub Červeň Sales Manager firmy 4dot a Ing. Markéta Havlíková marketing a komunikace A.M.

Budoucnost průmyslových technologií objevíte v Brně

Nadcházející 62. Mezinárodní strojírenský veletrh ukáže ještě více z digitalizace průmyslu, přičemž jeho nosným oborem bude tradičně obrábění a tváření. Očekává se návštěva 80 tisíc odborníků z více než 1 600 firem. Veletrh proběhne od 5. do 9. října 2020 na brněnském výstavišti.

Průvodce světem technologických inovací

Nejen vynikající příležitostí pro navazování nových či utužování stávajících obchodních vztahů, ale i příhodnou záminkou důležitých společenských setkání. Tím vším je, velmi stručně řečeno, Amper 2020 – největší středoevropská veletržní akce v oborech elektrotechnika, energetika, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení. Proběhne ve dnech 17.–20. března 2020 na brněnském výstavišti.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit