Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Zapoj a používej
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Zapoj a používej

Mezinárodní strojírenský veletrh v Nitře už je téměř za dveřmi a vystavovatelé již „leští“ stroje, které zde hodlají představit. Jedním z nich je i společnost Yamazaki Mazak, která má pro návštěvníky své expozice připraveno nové řešení pro soustružnická centra a robotické obrábění typu „zapoj a používej“ pro subdodavatelský trh – QUICK TURN 250MY a TA-20/200.

Ideální uplatnění nalezne toto řešení v provozech vyžadujících bezobslužný chod přes noc nebo během víkendů.

Obráběcí stroj i robot jsou řízeny pomocí aplikace Mazak SmoothG CNC, která má přehledné rozhraní a umožňuje mimořádně rychlé nastavení.

Pro dlouhou životnost

Ústředním prvkem automatizačního řešení TA-20/200 je robot Fanuc M-10iA/12, což je jeden z nejrychlejších manipulačních robotů ve své třídě. Tento robot je ideální pro požadavky odebrání, usazování a obrábění buňky TA-20/200, má dosah 1 811 mm a je schopen přemisťovat maximální břemeno o hmotnosti 20 kg.


Obráběcí stroj i robot jsou řízeny pomocí aplikace Mazak SmoothG CNC, která má přehledné rozhraní a umožňuje mimořádně rychlé nastavení.

Úzký šestiosový kloubový design využívá velmi vysokých osových rychlostí a zrychlení, a podporuje tak snadný přístup a jednoduchou integraci do kompaktní pracovní buňky TA-20/200; dále je vybaven nezávislými upínači pro nakládání a vykládání. Vnitřní vedení kabelů přes rameno a kloub zvyšují životnost kabelu a zamezují nebezpečí kolize kabelů, zatímco utěsněná ložiska a bezkomutátorové bezúdržbové střídavé motory zajišťují ochranu a vyšší spolehlivost za účelem dlouhé provozní životnosti a minimálních prostojů.

Řešení na klíč

Do buňky je zabudována periferní laserová čtečka, která zajišťuje okamžité zastavení ramene robotu v případě, že se obsluha za provozu přiblíží do nastavené vzdálenosti od buňky. Tato buňka dále využívá jedinečný princip skládání obrobků, který vychází z vyměnitelných podpěrných sloupků obrobků, jejichž uspořádání a nastavení se provádí pomocí grafického uživatelského rozhraní (GUI), které je také součástí CNC jednotky SmoothG.

Proces výzkumu a vývoje řešení TA-20/200 Mazak vychází z konceptu Průmysl 4.0 a snadná integrace mezi obráběcím strojem a robotickou automatizací, to vše řízené technologií SMOOTH, je tedy dokonalým příkladem toho, jak je společnost Mazak schopna dodávat řešení na klíč za účelem zkrácení dodacích lhůt a snížení nepřímých nákladů na pracovní síly.
 

Yamazaki Mazak

IGeistova@mazak-ce.cz

Další články

Nástroje pro obrábění / řezné materiály
Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: