Témata

Hannover Messe 2022 - Mezinárodní veletrh strojírenství - vstupenka zdarma

30. 05. 2022 – 02. 06. 2022

Hannover Messe, Německo
www.hannovermesse.de

Veletrh Hannover Messe 2022 byl posunut a bude se konat od 30. května do 2. června. Online registrací a zadáním kódu získáte vstupenku zdarma.

Pro získání bezplatné vstupenky na veletrh Hannover Messe 2022 se zaregistrujte webové stránce: https://www.hannovermesse.de/en/application/registration/ticket-registration a zadejte váš kód: vStxR

Hannover Messe je světově nejdůležitější veletrh v rámci strojírenského odvětví. Jedná se o prvotřídní platformu pro prezentaci světových novinek z oblasti průmyslové automatizace a IT, energetických a environmentálních technologií a vývoje a výzkumu v rámci oboru strojírenství. V roce 2021 se uskutečnil veletrh jen v digitálním formátu HM Digital Edition.

Partnerskou zemí veletrhu HANNOVER MESSE 2022 je Portugalsko.

Digitalizace a udržitelnost - to jsou stěžejní témata veletrhu Hannover Messe 2022. Tímto si vůdčí strojírenský veletrh stanovil jasné impulzy pro ochranu klimatu v hospodářství a průmyslu. A objasňuje, jaký přínos mohou poskytnout digitalizace, automatizace a obnovitelné energie ve vzájemném propojení. Hannover Messe se uskuteční, po dlouhé pauze způsobené pandemií, jako fyzický veletrh, byť v posunutém termínu na přelomu května a června.

Pod hlavním tématem průmyslové transformace dokazují vůdčí firmy z oblasti výroby strojů a zařízení, elektrotechniky, logistiky a energetického hospodářství stejně jako z oblasti software a IT, jak se může přeměna k digitalizované, obnovitelné a klimaticky neutrální výrobě zdařit. Významné osobnosti vědy a průmyslu uvádí konkrétní příklady řešení, díky kterým se může tento historický počin vydařit.

Podniky z energetického průmyslu ukazují například, jak se může udržitelně vyrobit zelený vodík a jaký nabízí potenciál pro energeticky náročné výrobní průmyslové podniky. Klimaticky neutrální mobilita je dalším z témat energetického průmyslu.

Průmyslové podniky nabízí technologie pro snížení CO2 a ukazují, jaký přínos může mít energetická účinnost k dosažení klimatické neutrality.

Digitalizace a automatizace mohou vytvářet propojená zařízení, která vyrábí efektivněji a šetrněji. Inovativní technologie jako 3D-tisk vytvářejí komponenty na míru a snižují tak zásoby a šetří přírodní zdroje.

Globální dodavatelské řetězce byly v době pandemie koronaviru velmi zranitelné, proto mohly být části výrobního řetězce relokovány a přispět tak k redukci CO2. Pro logistické podniky je téma energie rovněž jedna z nejdůležitějších oblastí řešení, zejména proto, že elektrifikované produkty v segmentu interní logistiky a vysokozdvižných vozíků tvoří stále větší podíl a nahrazují spalovací motory.

U digitalizace jde zejména o témata jako propojení, Data Analytics, internet věcí, platformy, umělou inteligenci nebo kybernetickou bezpečnost. Kdo chce dnes obstát na globálním trhu, musí využít příležitosti a využívat digitalizace, aby mohl produkty rychleji a efektivněji vyvíjet, vyrábět a distribuovat.

Hlavní pódium veletrhu H'Up se zaměří na udržitelnost, ochranu klimatu a zelený vodík. První den veletrhu budou odborníci na energetiku ze společností Bosch, Siemens a Nea Green diskutovat o významu zeleného vodíku jako strategického stavebního kamene pro diverzifikaci energetiky. Druhý den veletrhu bude v centru pozornosti 3. Lightweighting Summit Spolkového ministerstva hospodářství a ochrany klimatu (BMWK). Pod záštitou spolkového ministra hospodářství Dr. Roberta Habecka stanovuje jasné cíle v oblasti ochrany klimatu, účinného využívání zdrojů a odolnosti. Vzhledem k celosvětové politické situaci jsou tato témata aktuálnější než kdykoli předtím.

Na pódiu Průmyslu 4.0 v hale 8 se představí technologická řešení a témata, jako je digitální dvojče, ekonomika platforem B2B, interoperabilita, aditivní výroba, prediktivní údržba nebo kybernetická bezpečnost. Novým tématem je výroba jako služba (Manufacturing-as-a-Service, MaaS), kdy je výroba zboží nabízena jako služba.

MaaS umožňuje nové obchodní modely, ale také zvýšení odolnosti, transparentnosti, udržitelnosti a flexibility dodavatelských řetězců. Tyto výhody se v automobilovém průmyslu projevují v rozsáhlém projektu Catena-X. V něm je MaaS důležitým případem použití, který vychází z přístupu otevřené architektury Smart Factory Web a zkoumá a realizuje prostředí služeb MaaS.

Dne 2. června se na pódiu Průmysl 4.0 uskuteční mezinárodní konference o MES. Bude se zabývat otázkou, jak lze výrobu učinit udržitelnější a zároveň hospodárnější. Konference osvětlí jakou roli přitom může MES hrát jako nástroj pro Průmysl 4.0 a udržitelnost.

V letošním roce bude zvláštní pozornost věnována pódiu Energy 4.0. Zaměřuje se na trendy pro energeticky inteligentní, klimaticky šetrnou a udržitelnou budoucnost. Špičkoví odborníci budou diskutovat o tom, jak můžeme dosáhnout energetické transformace, udržitelnějšího využívání zdrojů a radikálního snížení emisí CO2

Odborná nabídka

Průmyslová automatizace a pohony

Digitální ekosystémy

Energetická řešení

Průmyslové subdodávky

Future Hub

Logistická řešení

Globální trhy

Technologie stlačeného vzduchu a vakua

Sítě 5G


Pořadatel

PROveletrhy

PROveletrhy zastupuje na území České republiky dvě významné německé veletržní společnosti: NürnbergMesse Group se sídlem v Norimberku a DeutscheMesse AG se sídlem v Hannoveru. Mezihlavní aktivity společnosti patří PR činnost a informování českých vystavovatelů a návštěvníků, tisku a médií o veletrzích pořádaných oběma veletržními společnostmi jak v Německu, tak dceřinými společnostmi ve světě.

Číst dál