Témata

Uzávěrka nominací soutěže Pluxee Zaměstnavatel roku

10. 04. 2024 – 10. 04. 2024

online
www.zamestnavatelroku.cz

Prestižní ocenění Pluxee Zaměstnavatel roku právě přijímá přihlášky pro rok 2024. Firmy se mohou nezávazně registrovat na webu soutěže, ale kompletně vyplněnou přihlášku musejí odeslat nejpozději do 10. dubna 2024.

Letošní ročník slibuje řadu novinek

"Zaměstnavatel roku je v ČR jediná soutěž, která firmy hodnotí z pohledu lidských zdrojů pomocí odborné a měřitelné metodiky. Smyslem soutěže je ocenit a vyzdvihnout společnosti, které se o své zaměstnance nejlépe starají,“ říká Daniel Čapek, generální ředitel společnosti Pluxee (dříve Sodexo Benefity). Nová značka Pluxee zůstává nadále titulárním partnerem Zaměstnavatele roku, jehož historie se datuje již od roku 2003. Zároveň doplňuje, že: „Vzhledem k tomu, že je český trh práce stále velmi rigidní, mohou firmy využít péči o zaměstnance jako svoji konkurenční výhodu.“

"I v letošním ročníku se budou tituly udělovat v kategoriích do 500, do 5 000 a nad 5 000 zaměstnanců, a to na celostátní úrovni i v jednotlivých krajích. Chybět nebudou ani vedlejší ceny jako je Cena personalistů za nejlepší HR projekt či Cena za ochranu zdraví. Opět vyhlásíme také Kantýnu roku, která ocení kvalitní zaměstnanecké stravování,“ přibližuje za organizátora soutěže Pavel Hulák, ředitel Klubu zaměstnavatelů a dodává: „Těší nás, že díky transparentnímu a mezinárodně uznávanému způsobu hodnocení každoročně roste počet zapojených firem ve všech velikostních kategoriích v čele s giganty jako Škoda Auto, ČEZ, Orlen, Plzeňský Prazdroj, Vodafone a desítky dalších, ale také středních a menších firem. Naše soutěž není žádnou anketou, ale opravdu náročnou prověrkou konkrétních číselných ukazatelů jednotlivých účastníků.“

Už několik let má v soutěži své pevné místo ocenění Férový zaměstnavatel, které vychází z hodnocení samotných zaměstnanců na webu atmoskop.cz. Letos ale dochází ke změně v kategorizaci a nově se bude vyhlašovat v kategoriích do 100, do 1 000 a nad 1 000 zaměstnanců.  A po loňské úspěšné premiéře se podruhé bude udělovat cena Zaměstnavatel roku v kategorii státní správa, veřejný sektor a státní podniky. „Pozorujeme rostoucí zájem o účast z tohoto segmentu. Hlásí se nám nemocnice, státní podniky a další organizace z veřejné sféry,“ říká Pavel Hulák.

Metodika Saratoga

Zaměstnavatel roku využívá k hodnocení firem metodiku Saratoga. Jde o celosvětově využívaný kontrolingový nástroj sledující desítky ukazatelů firem z řady různých pohledů. „Pro soutěž Zaměstnavatel roku jsme zvolili 14 základních indikátorů, od fluktuace zaměstnanců přes jejich absenci až po investice firem do vzdělávání,“ říká Hana Farská, která se ve společnosti PricewaterhouseCoopers Česká republika (PwC) touto metodikou zabývá.

Loňští ocenění v celostátním kole. (Foto: Klub zaměstnavatelů)

Vyhlášení celostátních výsledků – červen 2024

Slavnostní vyhlášení výsledků jednotlivých kategorií Zaměstnavatele roku 2024 probíhá v rámci galavečera společně s vyhodnocením Férového zaměstnavatele s dobrou atmosférou a dalších kategorií.


Pořadatel

Klub zaměstnavatelů

Sdružuje více než 150 převážně středních a velkých zaměstnavatelů a prostřednictvím pořádaných ocenění oslovuje dalších více než 1 500 firem různé velikosti. Kromě ocenění Sodexo Zaměstnavatel roku se jedná zejména o soutěže Nejžádanější zaměstnavatel mezi studenty a Škola doporučená zaměstnavatelei. V celoročním programu figurují dvě velká celostátní setkání a desítky akcí pro zaměstnavatele a zástupce středních i vysokých škol. Postupně přibývá také aktivit v on-line prostoru, letos například bezplatné webináře pro střední školy o jejich zapojení na síť LinkedIn, nebo firemní profily s aktivitami pro studenty a absolventy.

Číst dál