Témata

Veletrh Texprocess 2024 – Inovace a udržitelnost pro textilní průmysl

23. 04. 2024 – 26. 04. 2024

Messe Frankfurt, Německo
texprocess.messefrankfurt.com

Svět technických a netkaných textilií i zpracování textilních a flexibilních materiálů se znovu setká v dubnu ve Frankfurtu. Již nyní potvrdili svou účast vystavovatelé z více než 40 zemí, a to včetně těch, kteří se v roce 2022 rozhodli neúčastnit.

Centrálním tématem je udržitelnost. Současně budou představena řešení orientovaná na budoucnost textilního průmyslu. Tyto události poskytují význačnou platformu k navazování kontaktů s potenciálními obchodními partnery nejen zaběhlým firmám, ale i nováčkům na trhu. Paralelně s Texprocessem se bude konat Techtextil, přední mezinárodní veletrh technických textilií a netkaných textilií. To nabízí obchodním návštěvníkům a vystavovatelům výhodu přístupu na obě události zároveň. Techtextil a Texprocess odrážejí inovační sílu technických textilií, textilní výroby a technologií zpracování.

Klíčové součásti programu zahrnují: Texprocess Forum, kde probíhají hluboké diskuse a výměna poznatků o důležitých tématech v textilním průmyslu. Texprocess Innovation Award, tato cena uznává a oslavuje inovativní vývoj, technologie a procesy v oblasti zpracování textilu a flexibilních materiálů. Cílem je ocenit nejnovější pokroky a nekonvenční nápady. Denim Talks, které se soustředí na budoucnost denimového průmyslu a udržitelné přístupy k němu.

Foto: Messe Frankfurt Exhibiton / Pietro Sutera
Ohlédnutí za ročníkem 2022. Ukázka 3D distanční tkaniny, vyrobené na stroji DIFA. (Foto: G. Jedličková)

Pořadatel

Mesago Messe Frankfurt

Společnost Mesago, založená v roce 1982 se sídlem ve Stuttgartu, se specializuje na výstavy a konference na různá technická témata. Společnost patří do skupiny Messe Frankfurt Group. Mesago působí mezinárodně a není vázán na konkrétní místo. Se 160 zaměstnanci Mesago pořádá akce ve prospěch více než 3 300 vystavovatelů a více než 110 000 odborných návštěvníků, delegáti konference a řečníci z celého světa. Řada obchodních sdružení, vydavatelství, vědecké ústavy a univerzity úzce spolupracují se společností jako poradci, spolupořadatelé a partneři.

Číst dál