Témata

LTA Lufttechnik

Skupina Junker s hlavním sídlem v Nordrachu v Německu je předním světovým výrobcem CBN vysokorychlostních brousicích strojů. Téměř 1 300 pracovníků po celém světě zajišťuje technologický náskok společnosti. Všichni renomovaní výrobci automobilů, jejich dodavatelé a výrobci nástrojů spolu s dalšími odvětvími spoléhají na inovativní koncepty broušení od firmy Junker. Ať pro hromadnou, nebo malosériovou výrobu: brousicí stroje Junker pracují přesně, hospodárně a spolehlivě. Společnost LTA Lufttechnik vyrábí vzduchové filtry a zařízení na ochranu proti požáru pro obchod a průmysl. Společnost Zema posiluje skupinu jako specialista na broušení s korundem.


Články LTA Lufttechnik

Efektivní filtrace vzduchovým filtrem

Pro skupinu Junker, globálně působícího výrobce strojů z Nordrachu s četnými provozy po celém světě, je zdraví zaměstnanců, zákazníků a partnerů na prvním místě. Společně s dceřinou společností LTA Lufttechnik bylo vyvinuto dodatečné ochranné opatření proti covidu-19 a pro zdraví všech zúčastněných – Vzduchový filtr Virus Cleaner VC 60.

To pravé pro flexibilitu a přesnost

Flexibilní hrotová bruska Jumat vás přesvědčí svou malou náročností na přípravu a svou vysokou přesností.

Inovace, přesnost, zkušenosti

Inovativní, do budoucna orientovaná řešení pro přesné a inteligentní procesy. Tak bude vypadat široká nabídka výrobků značek Junker, LTA a Zema, kterou skupina Junker představí na veletrhu EMO 2019 v Hannoveru

Maximální preciznost pro rotorové hřídele

Pračky nejnovější generace se pyšní tak tichým chodem, že by mohly stát i v obývacím pokoji. Nízkou hlučnost umožňují kromě jiného vysoce precizní hřídele motorů. A právě na ně se specializuje slovenská firma TM Precision
Mechanical Production. Při výrobě se odborníci v této firmě spoléhají na know-how a na brousicí stroj Jupiter od firmy Junker.

Šetrný k životnímu prostředí, silný proti aerosolům

Elektrostatický filtrační systém s funkcí CIP (Cleaning-In-Place). To je horká novinka v portfoliu výrobků společnosti LTA Industrial Air Cleaning Systems. Jeho uvedením na trh bylo dosaženo nového technologického milníku.

Nové stroje se značkou Erwin Junker

Junker Group je silná skupina s celosvětovou působností, ve které pracuje přes 1200 zaměstnanců. Skupina zabývající se technologií broušení působí v oborech Automotive, Metalworking a Tolltec. V technologických centrech v České republice a v Německu je prováděn výzkum a vývoj, který je zásadní pro budoucnost skupiny. V České republice působí čtyři závody ze skupiny Junker Group ve dvou organizačních jednotkách - Junker Grinding Technology a BSH Machines. Všechny závody jsou certifikovány dle DIN EN ISO 9001 a rovněž splňují dodatečnou certifikaci VDA 6.4, požadovanou pro dodavatele automobilového průmyslu.

Technologie broušení

Junker Group sdružuje společnosti Junker Maschinen GmbH a LTA Industrial Air Clearing, obě se sídlem v Nordrachu (SRN), na území ČR dále firmy Junker Grinding Technology s výrobními závody v Mělníku a Čtyřkolech a BSH Holice, a. s. Závody Junker Group jsou významnými výrobci širokého spektra brousicích strojů s orientací především na automobilový průmysl a jeho dodavatele (Junker Automotive), kde jsou jejich produkty využívány pro broušení např. klikových a vačkových hřídelí, součástí převodovek, dílů vstřikovacích čerpadel atd. Dále skupina vyvíjí a vyrábí brusky pro výrobce nářadí (Junker Tooltec) i pro další aplikační oblasti v kusové a středně sériové výrobě (Junker Metalworking). Firma má dvacetileté zkušenosti v oboru vysokorychlostního broušení s unikátní technologií QuickPoint.

Přidejte vaši firmu

Máte-li zájem o vytvoření katalogového zápisu i pro vaší společnost, kontaktujte obchodní ředitelku Gabrielu Jedličkovou, gabriela.jedlickova@mmspektrum.com, 606 826 295.

Nabídka inzerce