Témata

Surplex

Přední evropský průmyslový aukční dům zabývající se celosvětovým obchodem s použitými stroji a provozním zařízením. Internetové stránky aukční platformy jsou v 16 jazycích a navštíví je ročně na 50 mil. uživatelů. Ve více než 500 online aukcích se každoročně prodá více než 55 000 průmyslových výrobků. Společnost má sídlo v Düsseldorfu a kanceláře v 15 evropských zemích. Více než 200 zaměstnanců z 20 zemí vytváří roční obrat převyšující 100 mil. EUR.


Články Surplex

Materiály v konstrukci formule F1

Vozy Formule 1 jsou superrychlé a superbezpečné. Proto se materiály komponent vybírají na základě jejich mechanických vlastností a hustoty. Protože čím je vůz lehčí, tím je rychlejší. Nejvhodnějším materiálem jsou uhlíková vlákna. Ale jaké kovy se ve vozech používají? I když se jedná o vyspělé materiály, vyrábějí se komponenty F1 často na standardních CNC strojích.

Cesta tablety do blistru

Blistr je průhledné balení, díky kterému může zákazník vidět ještě zabalený výrobek. Rozšířenou formou blistrů jsou protlačovací obaly na tablety a kapsle. V nich jsou léky zabaleny po jednotlivých dávkách. Výhodou tohoto balení je, že pacient může dobře sledovat užívání svých léků.

Průmysloví roboti na cestě k elektromobilitě

Přechod na elektromobilitu je pro dodavatele pro automobilový průmysl velkou výzvou. Aktuálně jim chybí jistota ohledně investic, které ale musejí udělat. Aby se v období přechodu od konvenčního pohonu k alternativnímu udržely investice na nízké úrovni, lze automatizační systémy pořídit z druhé ruky.

Rozkolísaný průmysl v energetické krizi

V důsledku války na Ukrajině a německé energetické koncepce prudce rostou ceny plynu a z něho vyráběné elektřiny. O východisku z krize se sice politicky diskutuje, ale pro průmyslu to nepřináší potřebné kroky vedoucí k cestě z propasti. Z důvodu rostoucích nákladů tak hrozí vlny insolvencí. 

Přidejte vaši firmu

Máte-li zájem o vytvoření katalogového zápisu i pro vaší společnost, kontaktujte obchodní ředitelku Gabrielu Jedličkovou, gabriela.jedlickova@mmspektrum.com, 606 826 295.

Nabídka inzerce