Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Šroubovací systém Deprag na veletrhu Motek

Šroubovací systém Deprag na veletrhu Motek


01.10.2019

Na mezinárodním odborném veletrhu výrobní a montážní automatizace Motek, který bude probíhat od 7. do 10. října 2019 ve Stuttgartu, se představí se velká jména oboru. Konstruktéři a uživatelé zde naleznou náznaky přístupů k řešení napříč oblastmi, počínaje detailními řešeními až po systémová řešení, vyrobená na klíč. Jako jedinečná platforma v oboru předvádí množství inovativních řešení a nové vývojové trendy pro optimalizaci montážních procesů.


Jednoduché prosíťování šroubovacích systémů – s Deprag Cockpit

V odvětví šroubovací techniky představuje Deprag Sschulz GmbH u. CO. u svého stánku v hale 5 nový šroubovací systém Deprag Plus – budoucnost šroubovací techniky. „Jedná se o vysoce účinné doladění, a díky technologickému pokroku jsou ještě enormní rezervy“, tolik Daniel Guttenberger, produktový manažer šroubovací techniky Deprag. Parametry, které rozhodují o volbě šroubovacího systému jsou konektivita, pozornost zaměřená na uživatele, flexibilita, hospodárnost a schopnost dokumentace. Všechny tyto příznaky byly s největší pozorností zohledněny a rozvinuty – to je platforma pro digitální budoucnost. Produktový manažer Guttenberger vysvětluje: „Náš nový šroubovací systém Deprag Plus je systém, kompletně vyvinutý v naší budově, který proměňuje všechny minulé zkušenosti s EC a EC servo technikou a přináší vylepšení tam, kde uživatel požaduje další funkce.“ Šroubovací systém Deprag Plus se přitom skládá z nové řídící jednotky AST12 a příslušného šroubovacího nástroje. Tím může být jak ručně ovládaný, tak i vestavný šroubovák.

Platforma pro digitální budoucnost

Nově vyvinutá řídící jednotka AST12 nahradí v budoucnosti předchozí ovládání a nabízí všeobecně platný, flexibilní koncept s ohledem na rozhraní pro komunikaci zařízení a rozhraní průmyslu 4.0. Ovládání může být prováděno přes standardní vstup/výstup, profibus nebo přes průmyslový ethernet (profinet, etherCAT, etherNet/IP). Jako rozhraní průmyslu 4.0 je k dipozici OPC UA, MQTT, REST a FTP. Jsou předpokladem pro komunikaci machine-to-machine a bezproblémovou výměnu dat  – to je plus pro konektivitu.

Šroubovací systém sbírá vytrvale plusové body i co se týká vstřícnosti k uživateli. AST Manager představuje centrální uživatelské rozhraní pro ovládání, se kterým je možné pohodlně vyhotovit šroubovací program, zpřístupnit software nebo jednoduše spravovat všeobecné nastavení. Uživatelské rozhraní na webovém základě je v responzivním designu a dokonale se hodí pro každé koncové zařízení.

Kromě toho lze s AST Manager poprvé připravit šroubovací programy a zřídit skupiny programů. To umožní zákazníkovi jednoduché uspořádání šroubovacího procesu podle variant konstrukčního dílu nebo výrobků. Rychlá změna a jednoduché znovunalezení šroubovacího programu, vztahujícího se k výrobku, znamená značnou úsporu času při procesu montáže a snížení doby nečinnosti.


Šroubovací systém Deprag Plus – platforma pro ruční nebo vestavný šroubovák Deprag

Nastavení systému a parametry šroubování je možné komfortně zálohovat jako Backup nebo přenést na jiné řídící jednotky. Kromě toho obstará tradiční WLAN Client bezkabelovou komunikaci mezi PC a řídící jednotkou, např. pokud je řídící jednotka ve stroji špatně přístupná nebo při malých prostorových možnostech. Pomocí  hypertextového přenosového protokolu https, je dále zaručen bezpečný přenos informací.

Šroubovací systém Deprag Plus slibuje nejvyšší flexibilitu a je připraven jako centrální platforma pro ruční i pro vestavné šroubováky. Systém je všetranně použitelný při měnících se požadavcích na montáž, snižují se  náklady na školení a AST Manager poskytuje intuitivní vedení uživatele.  S aplikacemi Deprag jsou kdykoli k dispozici další softwarová řešení a aktualizace. Podle potřeby mohou být zpřístupněna nejrůznější rozhraní i postupy šroubování.

Novinkou je také možnost ukládat logické funkce způsobem, specifickým pro zákazníka: V budoucnu  mohou být logicky navzájem provázány  různé montážní průběhy, jako např. skenování, upnutí konstrukčního dílu, uzavření šroubovací desky nebo prověření polohy:  Za tím účelem je k dispozici pět vstupů a osm výstupů.

Připojením ručního nebo vestavného šroubováku k ovládání lze nyní také pomocí šroubovacího systému Deprag Plus nabídnout také ruční i stacionární šroubovák se stejným krouticím momentem. „Rozmanitost variant EC- a EC-servo šroubováků nabízí řešení pro každou šroubovací úlohu. Lákavá je také tvorba cen: I přes podstatně vyšší rozsah funkčnosti by mohla být udržena cenová hladina předchozích systémů - částečně by dokonce mohla být i cena nižší“, tolik Guttenberger.


Šroubovací systém Deprag Plus: řídící jednotka AST12 s ručním šroubovákem 321E

Inovativní šroubováky jsou spolehlivě poháněny robustním, bezkartáčovým vysoce výkonným motorem. Zcela digitální přenos signálu jediným kabelem šroubováku a připojovacím konektorem na šroubováku přitom odpovídá drsnému průmyslovému prostředí – možné poruchy jsou tak sníženy na minimum. Stejně tak byla vylepšena šroubovací logika pro moderní a rychlou komunikaci mezi šroubovákem a řídící jednotkou. Je základem pro optimální  regulaci a  integraci nových metod šroubování, jako je například Deprag Clamp Force Control (CFC).

Jeden software – mnoho funkcí

Nový Deprag Cockpit podporuje zasíťování šroubovacích systémů: Software umožňuje sledování a analýzu montážních úloh a poskytuje nástroje analýzy pro stálou optimalizaci procesu a rozeznání vývojových trendů. Data od několika výrobců firmy včetně jejich výrobních linek s připojeným zařízením jdou společně centrálně na jedno místo, Deprag Cockpit.  Výrobní zařízení přitom mohou být rozmístěna po celém světě. Pomocí „Internet der Dinge“ lze Deprag Cockpit decentralizovaně konfigurovat a vyvolat aktuální provozní data.

To umožňuje uživateli včas rozpoznat potenciál a bez okolků reagovat na změny. Díky rychlé optimalizaci šroubovacího procesu je zapotřebí méně dodělávek, zkracuje se doba výroby a může být zajištěna nebo dokonce zvýšena kvalita výroby a výrobků. – všechny procesy lze tak centrálně sledovat, analyzovat a optimalizovat - bez ohledu na to, zda se jedná o připojení šroubovacích systémů nebo Smart Tools.

Návštěvníci se mohou na výstavě MOTEK přesvědčit o novinkách pro zasíťovanou, digitální továrnu a dodatečně se potěšit při liveshow na téma „Budoucnost šroubovací techniky“  – ta se koná denně v 10 a 14 hodin přímo u výstavního stánku Deprag (hala 5, stánek 5302).

www.Deprag.cz

Zdroj: Tisková zpráva Deprag
Zpracováno redakcíNomenklatura

Novinky z veletrhů a výstav
Montáže/ kompletace
Spojovací komponenty (šrouby, matky…)
Technologie spojování/ dělení materiálů

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: