Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Veletrh Euroblech 2018 představil řadu novinek v tváření plechů

Veletrh Euroblech 2018 představil řadu novinek v tváření plechů


12.11.2018

Ačkoliv se Formetal nezúčastnil tohoto stěžejního evropského veletrhu jako vystavovatel, jeho zástupci byli přítomni řadě premiér v technologiích tváření plechu i představení nových strojů svých dodavatelů. Protože výrobci strojů reagují i na požadavky českých zákazníků, postupně zdomácní i v tuzemských podnicích.

Co nejvíce zaujalo

Durma Robotcell -  Servoelektrický ohraňovací lis AD-ES s robotem Yaskawa Motoman BP12. Mimo jednoznačných výhod servoelektrického lisu doplněných o robotické pracoviště se vývojoví pracovníci Durmazlaru zamysleli nad tím, jak tuto technologii zpřístupnit i menším společnostem, které nedisponují samostatnými programátory. V současné době se ve spolupráci s izraelskou softwarovou společnosti Metalix finalizuje řešení, kdy se robot naprogramuje prakticky automaticky na základě naprogramování výrobku v softwaru Dbend.


Servoelektrický ohraňovací lis Durma Robotcell AD-ES s robotem Yaskawa Motoman BP12

Durma Panel Bender – plně automatické servoelektrické ohýbací centrum přináší maximální rychlost a bezpečnost, plně automatickou výměnu nástrojů, inteligentní spotřebu, bezobslužnou výrobu a minimalizované časy nastavení. Je určené pro plechy tloušťky 0,5 mm – 4 mm.


Plně automatické servoelektrické ohýbací centrum Durma Panel Bender

Variobend Slinet - automatická linka na příčné a podélné dělení plechu do tloušťky 1 mm. Posuvný portál pro automatickou výměnu svitku včetně jeho zavedení, automatické nastavení nožů podélného dělení, automatické odskočení kruhových nůžek příčného dělení pro dosažení různé délky jednotlivých podélných pásků.


Automatická linka Variobend Slinet na příčné a podélné dělení plechu do tloušťky 1 mm

-EB-

Zdroj: Tisková zpráva Formetal.

Zpracováno redakcí.
 Nomenklatura

Technologie tváření, slévárenství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: