Témata
Reklama

K vytápění a vysoušení částečně otevřených prostor jsou určeny horkovzdušné turbíny. Perfektní uplatnění tak mají například při rekonstrukcích, na stavbách, ale mohou být použity i ve skladech, v halách, dílnách a podobně. Vzhledem k jejich nízké hmotnosti je lze snadno přemísťovat a postupně tak vytápět různé části objektu.

Reklama
Reklama

Spaliny se odvádějí komínkem

Pro vytápění částečně otevřených prostor, kde je potřeba dočasně řešit vytápění bez složité instalace, je ideální mobilní horkovzdušná turbína s ventilátorem. Horkovzdušné turbíny bývají běžně konstruovány tak, že zplodiny ze spalování jsou vyfukovány společně s horkým vzduchem do vytápěných prostor, což nemusí být vždy vhodné. Turbína Hecht 3040 však disponuje vnitřním spalováním, takže zplodiny jsou bezpečně odváděny komínkem na vrchu turbíny a do vytápěného prostoru je vháněn jen čistý a ohřátý vzduch.

Teplota vzduchu může dosahovat až 300 °C, což při průtoku vzduchu 450 m3 postačí na vytápění prostor o rozloze až 150 m2.

Přejeme-li si, aby spaliny byly odváděny mimo vytápěné prostory, například před otevřené dveře apod., můžeme turbínu umístit s ohledem na tento požadavek. S ohledem na teplotu vzduchu je však nutné zajistit, aby byla v dostatečné vzdálenosti od hořlavých materiálů. Tento typ je k dostání je za 13 990 Kč na www.hecht.cz a v kamenných prodejnách Hecht po celé ČR.

Turbína Hecht 3040 disponuje vnitřním spalováním. (Zdroj: Hecht)

Pro změnu na naftu

Pro vytápění větraných prostor, jako jsou stavby, nebo k vysoušení nových budov a podobně je určen přímotop s ventilátorem Hecht 3021, který je vhodný i jako záložní zdroj tepla. Jako palivo slouží nafta nebo extra lehký topný olej (ELTO). Obsah palivové nádrže je 19 litrů, spotřeba přibližné 2 l/h. Maximální doporučený prostor vytápění je 166 m2. Pro snadnější manipulaci je topidlo vybaveno kvalitními koly a madlem. K dostání je za 6 590 Kč, též na www.hecht.cz a v kamenných prodejnách Hecht po celé ČR.

Pro vytápění větraných prostor je určen přímotop s ventilátorem Hecht 3021. (Zdroj: Hecht)

_____________________________________________________________________________________________________

Zdroj: Tisková zpráva agentury Aspen PR. Zpracováno redakcí.

Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Výrobní IHS Markit PMI pro ČR: září 2021

Zářijová data signalizovala silné zlepšení provozních podmínek napříč českým zpracovatelským sektorem. Celkový růst podpořilo výrazné zvýšení objemů výroby i nových zakázek, ačkoli tempo jejich růstu zpomalilo. Obchodní důvěra následně klesla na minimum za deset měsíců kvůli obavám z budoucího poklesu poptávky vzhledem k materiálovým nedostatkům v dodavatelském řetězci. Setrvalý růst nových zakázek a větší požadavky výroby opět vedly k potřebě zvýšit zaměstnanost. Nábor nových do jisté míry uvolnil tlak na kapacity a rozpracovanost vzrostla nejpomalejším tempem za šest měsíců.

Roboty na farmě – chytrý monitoring rostlin

Robotizace a umělá inteligence proniká už i do českého zemědělství. Čeští agronomové, IT specialisté a vědci spolupracují na vývoji robotického monitorovacího systému, který je schopen automaticky odhalovat škůdce na rostlinách ve skleníku, předpovídat kvalitu sklizně a zjišťovat případné nedostatky v pracovních harmonogramech pěstitele.

Budoucnost stavebnictví: Odpadní termoplasty

Různé polymerní typy odpadů, pro které zatím není širší uplatnění. To je vedlejší produkt, vznikající při výrobě a zpracování plastů. Čeští výzkumníci se proto pustili do studia jejich klíčových vlastností, aby umožnili jejich následné zpracování. Výsledkem jejich práce je vytvoření uceleného přehledu možností využití odpadních termoplastů ve výrobě kompozitních materiálů pro stavebnictví. Z odpadu lze tedy nyní vyrábět různé stavební prvky z polymerbetonu nebo například odolné dlaždice.

Technologické trendy 2021 #2 Revitalizace core systémů

Transformace stávajících technologií a vznik nových je tak rozsáhlý a rychlý, že ten, kdo chce držet krok a sledovat veškeré změny, se stává v podstatě celoživotním lovcem nových objevů a poznání. Technologický pokrok jde ruku v ruce s růstem ekonomickým a v některých případech stojí za průlomovými změnami. Společnost Deloitte každoročně připravuje studii Deloitte Tech Trends. Nejinak tomu i letos. Pojďme tentokráte nahlédnout do druhého trendu a to Revitalizace core systémů.

Technologické trendy 2021 #1 Vliv technologií na obchodní strategie

Transformace stávajících technologií a vznik nových je tak rozsáhlý a rychlý, že ten, kdo chce držet krok a sledovat veškeré změny, se stává v podstatě celoživotním lovcem nových objevů a poznání. Technologický pokrok jde ruku v ruce s růstem ekonomickým a v některých případech stojí za průlomovými změnami. Společnost Deloitte každoročně připravuje studii Deloitte Tech Trends. Nejinak tomu i letos. Pojďme postupně nahlédnout na vybrané trendy 2021.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit