Témata
Reklama

Aditivní řešení pro lepší mechanickou recyklaci plastů

Průmysl zpracování plastů hledá řešení, která by do výrobků začlenila vyšší obsah recyklovaného materiálu. V reakci na to přichází společnost BASF s novou řadu aditivních řešení IrgaCycle k účinnější mechanické recyklaci plastů.

Eliminace kvalitativních nedostatků polymerů, jež vznikají v důsledku tepelného či mechanického namáhání během recyklace a urychlující degradaci materiálu je v současnosti hlavní výzvou pro odborníky. Možné řešení tak nabízejí aditiva zlepšující vlastnosti recyklovaných plastů.

„Výroba plastů z mechanické recyklace se podle odhadů do roku 2030 téměř ztrojnásobí, což odpovídá růstu kolem 10 procent ročně. Řada IrgaCycle má v těchto souvislostech přinést konkurenční výhodu pro naše zákazníky a úlevu pro životní prostředí,“ říká Filip Dvořák, generální ředitel společnosti BASF v České republice.

Aditivní řešení pro lepší mechanickou recyklaci plastů. Řadu IrgaCycle nabízí BASF jako součást portfolia aditivních řešení VALERAS, jež prostřednictvím recyklace plastů podporuje omezení plýtvání, úsporu energie i snížení emisí. (Zdroj: BASF)

Jednotlivé produkty reagují na specifické problémy recyklovaných polymerních materiálů, jako jsou omezená zpracovatelnost, zhoršená dlouhodobá tepelná stabilita a nedostatečná odolnost vůči povětrnostním vlivům. Řada IrgaCycle se snaží pomoci zvýšit podíl recyklátu například v obalech, automobilovém průmyslu či stavebnictví. 

Produktová řada IrgaCycle optimalizuje vlastnosti mechanicky recyklovaných plastů pro různá průmyslová odvětví. Rozšiřuje značku VALERAS, která sdružuje portfolio přísad do plastů společnosti BASF.


Zpracováno dle tiskové zprávy společnosti BASF

Související články
Umělá inteligence zefektivňuje výrobu

Dlouhodobá spolupráce společnosti Lego, která má v Kladně jeden ze svých velkých výrobních závodů, a Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) ČVUT přináší konkrétní výsledky využitelné v praxi. Jedním z příkladů této spolupráce je aktuální projekt, jenž využívá umělou inteligenci k automatickému nastavování balicích linek.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Auto jako digitální platforma

Každý druhý vůz na evropských silnicích by v polovině příštího desetiletí mohl být autonomní. Studie společnosti Ericsson se zabývá tím, co všechno by takový systém zahrnoval, včetně infrastruktury podél silnic založené na konceptu IoT a neustálé vzájemné komunikace nejen mezi auty samotnými, ale s celým dopravním ekosystémem.

Roboty na farmě – chytrý monitoring rostlin

Robotizace a umělá inteligence proniká už i do českého zemědělství. Čeští agronomové, IT specialisté a vědci spolupracují na vývoji robotického monitorovacího systému, který je schopen automaticky odhalovat škůdce na rostlinách ve skleníku, předpovídat kvalitu sklizně a zjišťovat případné nedostatky v pracovních harmonogramech pěstitele.

Vytvoření vlastní výzkumné infrastruktury

Agentura pro podnikání a inovace, zprostředkující subjekt Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, zahájila příjem žádostí o dotace v poslední výzvě programu podpory Potenciál. Firmy mohou žádat o podporu na založení nebo rozvoj vlastních center průmyslového výzkumu, vývoje a inovací.

Výzvy pro etické hackery, vítězové získají 5 000 eur

Společnost BASF se zapojuje do evropského inovačního maratonu GreenHack. Inovátorům, kteří se mohou do projektu hlásit do 10. června na webových stránkách www.greenhack.eu, dá BASF za úkol během 36 hodin najít řešení dvou výzev z oblasti zemědělství a nakládání s chemickými obaly. Akce se uskuteční 11. a 12. června v Praze a online, vítězné týmy získají 5 000 eur.

Technologické trendy 2021 #8 Individualizace pro miliardy: digitální versus fyzická zkušenost

Transformace stávajících technologií a vznik nových je tak rozsáhlý a rychlý, že ten, kdo chce držet krok a sledovat veškeré změny, se stává v podstatě celoživotním lovcem nových objevů a poznání. Technologický pokrok jde ruku v ruce s růstem ekonomickým a v některých případech stojí za průlomovými změnami. Společnost Deloitte každoročně připravuje studii Deloitte Tech Trends. Nejinak tomu je i letos. Dnes se zabýváme osmým trenden customizace digitálních a fyzických zkušeností.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit