Témata
Reklama

Modulární systémy pro ukládání elektřiny

Novou technologii pro ukládání energie uvedla na trh společnost Fluence, která je společným podnikem koncernu Siemens AG a americké AES.

Reklama
Reklama
Reklama

Novinka je založená na továrním hardwaru, pokročilém softwaru a datové inteligenci a zcela mění přístup k budování a provozu energetických úložišť.

Použitá technologická řešení tvoří základ tří systémů, z nichž každý je určen pro specifické potřeby akumulace energie: Gridstack, Sunstack a Edgestack. Jejich konfigurace splňují požadavky rozvodných sítí, výroby obnovitelných zdrojů i komerčních a průmyslových podniků.

Soubor technologických řešení zahrnuje tři hlavní komponenty:

  • ● Fluence IQ: Prostředky digitální inteligence využívají datové a strojové učení ke zlepšování procesů rozhodování v rámci systému, řízení poklesu stavu baterie, snižování provozních nákladů a optimalizaci plánování zdrojů pro odběr na energetickém trhu.
  • ● Operační systém Fluence (OS): Plně integrovaná operační platforma je založena na desetiletých zkušenostech s vývojem digitálních řídicích systémů. Nabízí komplexní řídicí funkce, transparentnost systému a řízení aktiv pro lepší výkonnost aktiv, ať již v rámci jedné či několika instalací.
  • ● Fluence Cube: Prefabrikovaný blok, který je 4-5krát modulárnější než klasické systémy a obsahuje nejnovější technologie pro rychlou instalaci a možnost škálování, konzistentní provoz a údržbu a lepší kontrolu kvality.

-LH-

Zdroj: Tisková zpráva společnosti Siemens

Firmy
Související články
Na počátku byl nápad…

Přihlaste se do soutěže Inovační firma Zlínského kraje!

Mít nápad, to je začátek. Dostat se však díky němu na nové trhy, na špičku konkurenčního řetězce, k vyššímu zisku – to je cíl. A právě projekty, které mají tyto ambice, pravidelně oceňuje soutěž Inovační firma Zlínského kraje. Do jejího sedmého ročníku, který opět vyhlásil Zlínský kraj, je možné se přihlásit již od 31. května.

Vědci a firmy z ČR společně zkoumají vesmír

Čeští vědci a technici se významnou měrou podílejí na vědecké misi Plato, kterou připravuje Evropská vesmírná agentura (ESA). Přípravy probíhají už od roku 2014, vesmírná sonda Plato má být vypuštěna v roce 2026. Jejím úkolem je objevovat a zkoumat planety podobné Zemi v prostoru mimo Sluneční soustavu, tzv. exoplanety.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit