Témata
Reklama

MSV 2023: CAIM představil způsoby pro záchranu firmy a nejen to…

Česká asociace interim managementu, CAIM, uspořádala v rámci letošního MSV akci, malou rozsahem, ale velikou svým významem. Ve středu 11. října formou Business Dne představila odborné veřejnosti své členy – zkušené interim manažery – a jejich ústy metody, jak rozvíjet nebo zachránit firmy, které to či ono ke své další existenci potřebují. A nejen to.

(Foto: Hana Janišová)

Součástí akce byl seminář a debata s průmyslovými lídry. Business Day byl zaměřen na praktické možnosti řešení dopadů nepříznivého vývoje českého hospodářství na průmysl a zejména na střední a menší firmy, na jejich rozvoj a konkurenceschopnost.

Dopoledne se v rámci akce konal seminář na téma Role interim managementu při transformaci průmyslu, na němž krizový a restrukturalizační manažer Petr Karásek, viceprezident České asociace interim managementu, prezentoval zkušenosti interim manažerů z různých provozních restrukturalizací průmyslových podniků a možnosti jejich využití. Zaměřil se na problematické záležitosti, kterým by se měly firmy ve svém zájmu vyhnout, ale také na postupy, které pomohly nastartovat další rozvoj podnikatelských subjektů.

Přednáška Petra Karáska. (Foto: Hana Janišová)

Středeční odpoledne se neslo ve znamení debaty se zkušenými manažery z průmyslových firem pod názvem Cesta k prosperitě – od subdodavatele k finalistovi, aneb strategie je základ! O své zkušenosti se s posluchači podělili Petr Rusek, bývalý obchodní ředitel Karosy/Iveco, restrukturalizační obchodní ředitel a předseda představenstva Tatra Trucks, nyní majitel subdodavatelské společnosti do automotive. Dále Marián Lipovský, vrcholový manažer Sony Slovakia, Železáren Hrádek a Zetor Brno. Třetím z odpoledních panelistů se stal Martin Tvarůžek, průmyslový designer, letošní držitel ocenění Red Dot Best of the Best 2023.

Zleva: Moderátorka akce Jana Dronská, Petr Rusek, Marián Lipovský, Martin Tvarůžek. (Foto: Hana Janišová)

Na obou částech akce přirozeně nechyběli Jan Dolejš, předseda CAIM a Čeněk Absolon, prezident Regionální hospodářské komory Brno a samozřejmě ani Dana a Roman Dvořákovi, vydavatelé MM Průmyslového spektra, které se stalo mediálním partnerem této velice zajímavé akce.

Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Brněnské výstaviště plné zajímavých akcí

Odborný program složený z konferencí, seminářů a dalších doprovodných akcí je i letos součástí Mezinárodního strojírenského veletrhu, který se koná od 10. do 13. října v Brně. Pozornost bude tentokrát upřena například na digitalizaci, exportní příležitosti, kyberbezpečnost nebo 3D tisk.

Související články
Tomáš Moravec do čela Veletrhů Brno

Dnes, 1. prosince 2021, se ujímá funkce generálního ředitele Veletrhů Brno Tomáš Moravec, který dosud zastával post obchodního ředitele a ředitele výstavby expozic. Nahrazuje Jiřího Kuliše, kterému vypršela smlouva. Úlohou nového generálního ředite je především zajištění kontinuity ve vedení společnosti, která musí pružně reagovat na nepříznivý vývoj pandemické situace, která od loňského jara zcela znemožnila na rok a půl vyvíjet podnikatelskou činnost. Na začátku se do řízení přihlásilo celkem 66 lidí. Ve finále výběrového řízení nakonec Tomáš Moravec porazil bývalého primátora města Brno Petra Vokřála, který právě v minulosti veřejně veletržní správu kritizoval. 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit