Témata
Reklama

Obraz řekne víc než 1.000 měření

Pod tímto sloganem prezentuje svou novinku německá firma Weiss Umwelttechnik, proslulá simulacemi v ekologickém prostředí. Vyvinula nyní software SimpatiTimeLapse pro testování v klimatických komorách. Základem tohoto patentovaného inovativního řešení je časově řízené pořizování snímků zkoušeného produktu v korelaci s měřícími postupy. Speciální kamera nahrává testovaný předmět a pořízené záběry se automaticky přiřazují k naměřeným datům. Tím se získávají mnohem přesnější výsledky než při tzv. slepých testech a nový postup je stejně jednoduchý jako předchozí.

Reklama
Reklama
Reklama
Možností uplatnění je celá plejáda. Například při provádění zátěžových analýz, jež jsou v elektronickém odvětví nezbytné. Díky kombinovanému vyhodnocování teplotní křivky a obrazu lze získat exaktní výsledky rozložené v čase. Tak se získávají detailní informace o časovém bodu, v němž došlo k poruše testovaného předmětu, například LED / LCD displejů nebo vzduchových filtrů. Dokonce lze také stanovit u jednotlivých součástek okamžik vzniku koroze. Spektrum použití přesahuje oblast mechaniky (tlumiče a ovládání ventilů), kondenzace či změny úrovně kapalin.

SimpatiTimeLapse je podporován operačními systémy Windows XP, 7 a 8. Kromě komerčně dostupných digitálních fotoaparátů jsou pro sběr dat také vhodné termovizní kamery, endoskopy nebo mikroskopy, z nichž až šest lze připojit paralelně. Obrazová data jsou přenášena do software přes USB nebo síťové připojení. V archivu Simpati lze uložit až 1500 snímků JPEG.

-ks-

Zdroj: tisková zpráva

Redakčně upraveno

Reklama
Firmy
Související články
Frézování o mistra ČR

Kdysi dávno jsem poprvé viděla nástup národních týmů do velké soutěže WorldSkills a absolutně mi to vyrazilo dech. Nechápala jsem a v úžasu hleděla, že ty ovace a gejzír nekontrolovaných emocí patří skutečně mladým lidem, kteří reprezentují svoji zemi a ukazují zručnost, a přitom tohle není žádné profesionální sportovní utkání, ale přehlídka odborných dovedností a řemesel! 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Kontrola štítků a ověřování čárových kódů

Efektivněji sledovat štítky na produktech a obalech umožňuje systém kontroly a ověřování čárových kódů řady V275 integrovaný v tiskárnách od společnosti Omron. V celé řadě odvětvích, jako je např. potravinářství nebo automotive je nezbytná dobrá sledovatelnost pro docílení správných údajů na štítcích, jejich jasné čitelnosti a skutečnosti, že budou obsahovat čárové kódy splňující stanovené standardy kvality.

Stolní hra pro nevidomé a moderní technologie

Originální desková stolní hra Labyront je určena pro nevidomé hráče, ale hrát ji může každý. Hra má poměrně jednoduchá pravidla, při její výrobě jsou však použity moderní technologie. Formu pro výrobu haptické hrací desky tvůrci navrhovali pomocí CAD/CAM softwaru, figurky a hrací kostky se tisknou na 3D tiskárnách.

Chytré senzory sbírají informace přímo z kolejí

Nenápadný senzor na kolejnici, který zachytí jakékoliv vibrace a vzruchy, odešle signál a umělá inteligence vyhodnotí potenciální riziko. Takový by podle odborníků z Fakulty strojního inženýrství VUT mohl být recept pro zvýšení bezpečnosti na železnici. Na výzkumu spolupracují s tuzemskými a tchajwanskými partnery. Po nedávném železničním neštěstí, při kterém na Tchaj-wanu přišlo o život přes pět desítek lidí a na dvě stovky utrpělo zranění, se bezpečnost pro tamní úřady stala prioritou. Testovací nasazení nadějné technologie z Česka chtějí proto Tchajwanci maximálně urychlit.

SensoControl ServiceJunior zaznamenává naměřená data

Společnost Parker Hannifin oznámila představení nové generace měřicích zařízení a uvedla přístroj SensoControl ServiceJunior s ukládáním naměřených hodnot.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit