Témata
Reklama

Safety & Security v době digitální transformace

Na veletrhu SPS, který se koná na norimberském výstavišti od 14. do 16. listopadu 2023, se představí i společnost Pilz, specialista na automatizaci technologie a řešení určené pro zajištění bezpečnosti strojních zařízení.  Její odborníci v rámci expertního panelu návštěvníkům přiblíží technologické a normativní novinky v oblasti Safety & Security, mezi jiným i důsledky nového nařízení o strojních zařízeních.

V moderním průmyslovém světě je oblast Safety and Security základním předpokladem pro efektivní postupy a procesy. Pilz přináší na veletrh řešení, která výrobcům i provozovatelům strojů umožní zaručit ochranu člověka, stroje i životního prostředí.

Reklama
Reklama
Reklama

Digitální transformace vyžaduje nový pohled na bezpečnost strojních zařízení. Security se stane kritickým faktorem úspěchu. To samozřejmě znamená změny na technické a normativní úrovni. Na veletrhu SPS ukážeme našim zákazníkům, jak tyto požadavky můžeme společně zvládnout“, říká Susanne Kunschert, výkonná společnice Pilz.

Bezpečné řízení přístupů a oprávnění

Identification and Access Management (I.A.M.) se zabývá kompetencemi oprávnění k práci se strojem nebo zařízením. Na veletrhu SPS představí Pilz rozsáhlou nabídku pro tuto oblast – od autentifikace uživatelů přes volbu provozních režimů nebo bezpečnost dat a sítě až po řízení přístupu. Pilz tedy pro digitální transformaci nabízí Safety & Security v jednom systému. Navíc si Pilz do veletržního balíčku přidal Application Firewall SecurityBridge, ochranu řídících sítí před manipulací v důsledku nepovolaného přístupu. Systém monitoruje datovou komunikaci mezi PC a řídicí jednotkou a okamžitě nahlásí nedovolené změny v řídicím projektu. To zaručuje vysokou bezpečnost výroby.

Bezpečnostní brány

Z hlediska fyzického přístupu ke stroji hrají rozhodující roli bezpečnostní brány. Na veletrhu SPS představí Pilz novinky, které umožní zvládat v praxi individuální požadavky komfortně pro uživatele a současně ve shodě s normami. Nabídku doplňují dva nové způsoby blokování ochranných zařízení: PSENmlock mini je díky své minimální velikosti ideální nejen pro aplikace s kritickým nedostatkem místa, například klapky nebo poklopy, ale nabízí současně i spolehlivé přidržení silou 1,95 kN.

Společnost Pilz slaví v roce 2023 své 75. narozeniny. Na veletrhu SPS 2023 čekají návštěvníky nejen aktuální novinky, ale budou se moci také vrátit zpět v čase a připomenout si všechny milníky, které kdy byly důležité na cestě této společnosti. (Zdroj: Pilz)

Expertní znalosti pro Safety & Security

Po zveřejnění nového nařízení o strojních zařízeních se stále více objevují dotazy na to, co bude tato změna v praxi znamenat pro výrobce a prodejce strojů a jaký vliv bude téma datové bezpečnosti v budoucnu mít na posuzování bezpečnosti strojních zařízení. Těmito otázkami a dalšími novinkami ze světa norem a techniky se bude zabývat expertní panel ve veletržním stánku společnosti Pilz – specialisty na automatizaci. Po celé tři veletržní dny nabízí Pilz bohatý program přednášek na téma Safety and Security.

Dalším těžištěm společnosti Pilz jsou řešení týkající se intralogistiky a transportních systémů bez řidiče. Na modelu transportního vozidla bez řidiče experti společnosti Pilz vysvětlí, jak je možné provést jeho spolehlivé zabezpečení. Startupová firma NAiSE ze Stuttgartu ukáže ve veletržním stánku Pilz zájemcům svůj systém řízení dopravy a zakázek pro všechny účastníky intralogistických procesů. NAiSE Traffic umožňuje díky přesné lokalizaci v reálném čase efektivní využívání transportních systémů bez řidiče.


Zpracováno redakcí dle tiskové zprávy společnosti Pilz.

Související články
Hannover Messe již příští týden

Od 30. května do 2. června 2022 se na hannoverském výstavišti představí 2 500 firem z přibližně 60 zemí se svými inovacemi pro firmy a energetické systémy budoucnosti. V rámci hlavního tématu Průmyslová transformace ukáží, jak mohou síťově propojené výrobní závody pracovat efektivněji a šetřit zdroje nebo jak lze udržitelně vyrábět a přenášet energii. 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Implementace inovací napříč obory

Tradiční způsoby práce se mění zejména kvůli stále většímu zapojení moderních technologií a inovačních řešení. Mnoho odvětví se v současnosti nachází na prahu nové éry – dokazují to i nejnovější průzkumy. Podle těch se v Česku chystá v dalších letech investovat do digitalizace 53 % firem a do inovací až 65 %, nejvíce těch průmyslových. Slibují si od toho nejen jejich další růst a udržení kroku s dobou, ale také zvýšení efektivity a produktivity ve spojení se snížením nákladů. Budoucnost českých firem tedy spočívá v inovacích, níže uvádíme několik z nich z různých oblastí podnikání, které se nebály využít příležitosti a nabízí zajímavá řešení.

Digitální dvojče v tabákovém průmyslu

Projekt monitoringu procesů a efektivního využití manipulační techniky a personálu připravuje firma PST CLC ve společnosti Philip Morris ČR. Digitální dvojče od externího dodavatele bude na vybraných pracovištích v Kutné Hoře aplikováno na sklad hotové výroby a na sklad přímého materiálu. Projekt bude zahájen v průběhu léta.

Digitalizace ropného průmyslu z Čech

Pojmy jako digitalizace a automatizace nejsou v průmyslu žádnou novinkou. Dávno víme, že zavádění nových moderních technologií do vnitřních procesů firem je mimo jiné klíčem k efektivnosti, úspoře nákladů, a tím i větší konkurenceschopnosti a uplatnění na trhu. A nezáleží na tom, v jakém oboru se firma pohybuje. 

Druhý ročník expozice Digitální továrna 2.0

Na letošním brněnském strojírenském veletrhu, který by odsunut až na listopadový termín, budou návštěvníci moci podruhé shlédnout expozici Digitální továrna 2.0. Téma pro rok 2021 je technologická transformace české ekonomiky.  

Kontrola štítků a ověřování čárových kódů

Efektivněji sledovat štítky na produktech a obalech umožňuje systém kontroly a ověřování čárových kódů řady V275 integrovaný v tiskárnách od společnosti Omron. V celé řadě odvětvích, jako je např. potravinářství nebo automotive je nezbytná dobrá sledovatelnost pro docílení správných údajů na štítcích, jejich jasné čitelnosti a skutečnosti, že budou obsahovat čárové kódy splňující stanovené standardy kvality.

Bourání bariér automatizace pětiosého obrábění

Pětiosý stroj je z hlediska programování a vedení nástroje komplexnější než jednoduché tříosé obráběcí centrum. Proto také řešení automatizace u pětiosých strojů je nelehký oříšek. Společnost Mazak díky nové generaci strojů s inovativním automatizačním řešením a modernizaci softwaru dokázala pokořit i tuto metu.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit