Témata
Reklama

Terminálový tahač na elektropohon

DACHSER jako první logistický provider úspěšně otestoval terminálový nákladní tahač na elektrický pohon. Prototyp tohoto ekologického tahače se osvědčil v běžném provozu na dvou německých pobočkách společnosti DACHSER.

Mezinárodní logistický provider DACHSER dlouhodobě spolupracuje s výzkumnými firmami, které se zabývají vývojem elektricky poháněných vozidel. Nedávno tak testoval nový prototyp speciálního elektrického tahače od společnost Terberg Nordlift, který by mohl být ekologickou alternativou pro přepravy návěsů a výměnných nástaveb v rámci areálu logistických center.

Nový tahač má elektricky poháněnou hřídel konstruovanou pro výkon 160/180 koní při otáčkách 1.800 až 2.800 za minutu. Kapacita baterie je 206 kilowatthodin a tahač uveze návěs o celkové hmotnosti až 45 tun. Baterie vydrží v provozu na jedno nabití devět hodin, její opětovné nabití trvá pouze 4,5 hod.

-ap-

Zdroj: Crest Communications

Redakčně upraveno

Reklama
Reklama
Reklama
Firmy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit