Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Semináře, konference, firemní akce >> Blíží se Den TA ČR 2017

Blíží se Den TA ČR 2017

Ocenění nejlepším projektům aplikovaného výzkumu s vysokým přínosem pro české hospodářství a společnost předá letos již popáté Technologická agentura ČR (TA ČR), a to ve čtvrtek 21. září 2017. Program celého dne zahájí dopolední konference na Fakultě architektury ČVUT v Praze Dejvicích. Letošním jejím mottem je Open Science, tedy otevřený výzkum, otevřené inovace, otevřenost světu.

„Cílem je upozornit naši společnost na čtyři hlavní oblasti inovačního ekosystému, který pro svůj hladký rozvoj vyžaduje. A to nový způsob myšlení, jednání, komunikace i spolupráce. Konference Dne TA ČR mají tradičně svým obsahem i kvalitou účastníků velmi vysokou úroveň a příjemnou atmosféru,“ uvedl ředitel TA ČR Petr Očko.

Na konferenci vystoupí zahraniční odborníci z Evropy, ale i z dalekého Japonska. „Budou mezi nimi například Makoto Watanabe, ředitel japonské inovační agentury NEDO, nebo Pekka Soini, ředitel finské agentury TEKES,“ prozradil Petr Očko.
 
Program konference bude pokračovat panelovou diskusí zaměřenou na využití výsledků výzkumu v inovacích a na celkový přístup k inovacím. Účastníky budou Kateřina Falk, expertka na fyziku plazmatu, Karel Volenec, radiobiolog, biofyzik a majitel společnosti Ella CS, Martin Holečko, zakladatel společnosti Etnetera a.s., Ondřej Malý, koordinátor digitální agendy ÚV, Jakub Ráliš, ředitel AFO, René Kubů, obchodní ředitel pro sektor veřejné správy, Microsoft a Lukáš Hána z GrowJOB institute.

Den TA ČR vyvrcholí galavečerem, na kterém TA ČR budou oceněny projekty aplikovaného výzkumu ve čtyřech kategoriích. „Ceny TA ČR mají být motivací pro udržení nastavené trajektorie spolupráce v oblasti aplikovaného výzkumu. Udělujeme je v kategoriích Řešení pro kvalitu života, Ekonomický přínos, Užitečnost řešení a Originalita řešení. Odborná porota vybírala z osmatřiceti projektů, které postoupily do užšího výběru ze stovek projektů, které naše agentura finančně podpořila,“ konstatoval Petr Očko.

Ceny jsou uměleckým originálem majícím každý rok jinou podobu. Autorem letošního návrhu v podobě poháru, resp. Trofeje vítězů, je opět umělecký ředitel sklárny Moser Lukáš Jabůrek. Loni měly ceny podobu krychle, předloni krystalu. (více o Ceně TA ČR v sekci Technické novinky - pozn.redakce)

Galavečer Dne TA ČR se koná od 19:00 v nové budově Národního muzea ve Vinohradské ulici za účasti ústavních činitelů, výzkumné i akademické obce a dalších významných osobností.

Vstup na obě akce Dne TA ČR je pro registrované. Registrace možná zde.

Program konference ke stažení zde.


Více na:  www.tacr.cz


 


MM Průmyslové spektrum je jedním z organizátorů této akce.

 

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: