Témata
Zdroj: www.odskodnime.cz

Cestu k odškodnění komplikují i mýty

Zpracovatelský průmysl, do něhož spadá i strojírenství, je nejrizikovějším oborem z hlediska pracovních úrazů. Podle Českého statistického úřadu se v něm v roce 2022 stalo 16 848 případů, více než třetina všech pracovních úrazů v Česku. Poškození mají nárok na odškodnění. Co vlastně mají firmy i zaměstnanci dělat, jakmile se v práci podobná nehoda stane? Kdo kompenzaci vyplácí? O tom jsme si povídali s Tomášem Beckem ze společnosti Vindicia, která se na odškodnění specializuje.

Reklama

MM: Oblast odškodnění pracovních úrazů se nedávno dočkala změny ve prospěch poškozených. V čem ta změna spočívá?

T. Beck: Dříve se pracovní úrazy odškodňovaly podle jiných pravidel než dopravní nehody. Následky se u obou vyjadřují skrze body, kterými se ohodnotí vážnost zranění. Jenže zatímco u bouraček hodnota bodu odrážela růst průměrné mzdy, u pracovních úrazů byla pevně stanovena na 250 korun. Nůžky se významně rozevřely, avšak od ledna 2023 jsou pravidla stejná. Odškodění za pracovní úrazy okamžitě vystřelilo, průměrná částka je milion korun.

To, jak se firma staví k odškodnění zraněných pracovníků, napovídá, jak kvalitní je zaměstnavatel. V době, kdy strojírenství trápí nedostatek pracovních sil, může být takový přístup firmy pro potenciální zaměstnance signálem, komu nabídnout své kapacity,“ říká Tomáš Beck.
(Zdroj: Vindicia)

MM: Jak vlastně proces odškodnění probíhá?

T. Beck: V ideálním případě proces postupuje následovně: zaměstnanec se zraní, firma o úrazu vyhotoví zápis, který obsahuje všechny potřebné formality. Poškozený si schovává všechny lékařské zprávy. Znalec připraví posudek podle vyhlášky 276/2015 Sb., jeho úraz ohodnotí právě těmi zmíněnými body. Každá firma je pro tyto případy ze zákona pojištěna, takže pojišťovna vyplatí odškodnění.

Reklama
Reklama
Reklama

MM: Proces nevypadá až tak komplikovaně. Kde je tedy problém?

T. Beck: V praxi to bohužel zdaleka neprobíhá tak hladce. Potíž je už v tom základním: lidé vůbec netuší, na co mají nárok. Nevědí, že mají právo na odškodnění ani to, že se skládá z více částí. Zahrnuje bolestné, ošetřovné, cestovné, peníze na rehabilitační pomůcky a kompenzaci ztížení společenského uplatnění. To se určuje rok po ustálení stavu a odráží to, jak úraz ovlivňuje další život poškozeného. A to třeba i v jeho soukromém životě – pokud šlo o aktivního sportovce, který má po úrazu velké a omezující bolesti zad, tato položka to zohlední. A když to lidé nevědí, těžko mohou získat částku, na kterou mají nárok. Navíc do toho vstupuje celá řada mýtů, kterým věří pracovníci i zaměstnavatelé.

Krok za krokem – co dělat po pracovním úrazu?

– pohlídejte si zápis o úrazu
Pro odškodnění je velmi důležité, aby existoval správný a detailní záznam o úrazu a okolnostech jeho vzniku. Zápis musí obsahovat: identifikační údaje zaměstnance, datum, přesný čas úrazu, svědky úrazu, popis skutkového děje. Právě tento dokument bude pro odškodňování velmi důležitý!;

– zajistěte si svědky
Pokud to jen trošku půjde, hned po úrazu si zajistěte svědectví kolegů či jiných přítomných. Zaznamenejte je třeba na mobilní telefon a vyfoťte jak místo, kde úraz vznikl, tak i svá zranění. Je dobré vyfotit ochranné pomůcky, které byly použity, pokud to zdravotní stav dovolí (rukavice, boty, brýle apod). Je to obrana vůči častému tvrzení firem, že je zraněný zaměstnanec nepoužil;

– schovejte si lékařské dokumenty
Trvejte na tom, aby lékařská zpráva obsahovala informaci o pracovním úrazu, okolnosti vzniku úrazu pak chtějte uvádět i do další dokumentace. Veškeré zprávy, dokumenty i předpisy si uschovejte, máte nárok třeba i na proplácení zdravotních a rehabilitačních pomůcek,“ uvádí Beck z Vindicia;

– kontaktujte experty, a to co nejdříve
Získat odškodnění není tak snadné – lidé netuší, na co vše mají právo. „Dokumenty je navíc vhodné předkládat v určité fázi a v přesném znění – jakmile obsahují nepřesnosti, má to okamžitě vliv na výši kompenzace. Máme zkušenost, že pokud se lidé o odškodnění snaží sami, získají jen asi třetinu toho, na co by měli nárok,“ poznamenává Beck. Proto je vhodné obrátit se na experty co nejdříve, dokážou poradit, jak nejlépe postupovat a zabránit chybám, které by vás zbytečně stály peníze.
Navíc: pokud se lidé pokoušejí řešit odškodnění po vlastní ose, případ trochu „rozvrtají“ a předají ho odborníkům až později, je to bohužel celkem komplikace. Experti sice odškodnění vymohou, ale už musí napravovat napáchané chyby. Vyplatí se kontaktovat experty co nejdříve, aby případ řešili od začátku. Záleží totiž třeba i na pořadí, ve kterém se jednotlivé kroky dokončí, a na tom, ve které fázi se předloží určité lékařské zprávy. To si laik ohlídá jen těžko.

MM: O které mýty jde?

T. Beck: Ten nejrozšířenější a nejhorší omyl je, že odškodnění platí firma. Věří mu jak někteří zaměstnavatelé, tak i mnoho pracovníků, kteří se pak bojí o odškodnění bojovat, protože mají strach jít proti společnosti. Všechny firmy v Česku jsou ale pro tyto případy ze zákona pojištěny. Odškodnění tak vždy hradí pojišťovna! Nejde z kapes zaměstnavatele.

MM: U pracovních úrazů jsou navíc i jiná specifika.

T. Beck: Ano, na rozdíl třeba od dopravních nehod jsou tu i další položky. Pokud se zaměstnanec kvůli následkům úrazu nemůže vrátit na původní pozici, pak má firma povinnost nabídnout mu alternativu, kterou zvládne. Avšak za původní plat. Jestliže takový post nenajde a zaměstnance musí propustit ze zdravotních důvodů, pak mu vzniká nárok na 12 platů. A má právo i na rentu, která je mu vyplácena třeba i doživotně a dorovnává jeho předúrazovou životní úroveň. Systém prostě myslí na to, aby lidé, kteří se zranili v práci, měli zastání.

Pracovní úraz je řešitelný, důležité je pohlídat si správný postup. (Zdroj: www.odskodnime.cz)

MM: Ne všechny firmy ale hrají fér. Co dělat v případě, že firma nechce pracovní úraz uznat, popřípadě hází zaměstnanci klacky pod nohy?

T. Beck: Bohužel se s tím setkáváme asi ve třetině případů. A byť je to nepříjemné, rozhodně je to řešitelné. Lehčí stupeň je, když firmy jen netuší, co dělat a co by měly zaměstnanci poskytnout. V horších případech vidíme, že se snaží odškodnění aktivně zabránit. Oblíbeným trikem je třeba až zpětné přijetí směrnic, které to, při čem se pracovník zranil, zakazovaly. A pak tvrdit, že je zaměstnanec porušil. Klasika je odmítnutí vyhotovení zápisu o pracovním úrazu, který je pro odškodnění klíčový, házení viny na zaměstnance, popřípadě dokonce jeho vyhazov v době, kdy se s pracovním úrazem léčí. Na nic z toho firma nemá právo.

Jak opravdu přijít o kompenzaci? Jedině těžkým porušením pravidel!

Přestože máte právo na odškodnění, i v případě pracovních úrazů existuje řada situací, kdy o tento nárok přijdete. A většinou vlastní vinou či nedůsledností. Co vás tedy může o odškodnění připravit?

– porušení pracovních podmínek
Noste všechny povinné ochranné pomůcky (helmy, rukavice i brýle), zároveň se držte instrukcí a interních směrnic. Pokud máte jako zaměstnanec zákaz chodit do určité části firmy, přesto se tam vydáte a zraníte se, bude váš nárok na odškodnění přinejmenším silně ohrožený, dost možná nedostanete nic;

– alkohol a drogy
Když se zraníte pod vlivem návykových látek, s odškodněním pravděpodobně ostrouháte, nebo bude velice silně kráceno;

– práce načerno
Některým lidem připadá hezká myšlenka, že dostanou sociální dávky, zatímco reálně pracují, jen je jim odměna vyplácena takzvaně na ruku. Jenže jde o krátkozraké řešení, jehož nevýhody se ukážou přesně v takových případech, jako je vážný pracovní úraz. Člověk může čelit velmi závažným následkům, reálně by měl nárok na mnohamilionové odškodnění, díky kterému by si mohl třeba přebudovat byt na bezbariérový. Oficiálně ale žádný zaměstnavatel neexistuje – a tedy ani jeho pojišťovna, která by odškodnění vyplatila;

– nevědomost
Nejde jen o vyplacení odškodnění. „Setkáváme se s tím, že řada lidí vůbec netuší, na jakém principu jsou u firmy zaměstnáni. Sami věří, že mají nějakou dohodu, a vůbec se netrápí zjišťováním, zda za ně firma odvádí povinné odvody. A v případě zranění jsou šokováni, když zjistí, že roky neplatí zdravotní a sociální pojištění. Takže nejenže budou i za základní ošetření v nemocnici platit, ale ještě mají ohromný dluh,“ uvádí Tomáš Beck. Radí, aby lidé byli proaktivní a sami se přesvědčili, že mají vše v pořádku;

– firma nehraje fér
Bohužel se někdy stane, že firma nejenže není u odškodňování nápomocná, ale ještě mu stojí v cestě. Někdy s mylnou vírou v to, že odškodnění platí sama z vlastní kapsy (reálně platí pojišťovna), nebo i ze zlomyslnosti. Co je častý trik? Že firma až po úrazu přepíše interní směrnice – a pak například tvrdí, že v místě, kde k úrazu došlo, neměl poškozený co dělat. I to jde ale řešit a úpravu interních pravidel odhalit. Mega faulem pak je, když firma není pojištěna vůbec, ačkoliv je to její zákonná povinnost. Zaměstnanec sice právo na odškodnění má, v praxi ale tratí on. Někdy to bohužel dopadá tak, že zatímco zraněný pracovník nezíská nic, nepoctivý zaměstnavatel si založí novou firmu a jede dál. Lidé by se proto měli zajímat o to, zda je společnost, o kterou se zajímají, skutečně pojištěna.
Ani to, že jdete zranění přece jen trochu naproti, však podle společnosti Vindicia neznamená, že o odškodnění přijdete úplně. Existuje možnost odškodnění krátit. Výsledná částka tak odráží vážnost následků úrazu, ale i to, že nehoda vznikla částečným zaviněním ze strany zaměstnance. I proto se o odškodnění vyplatí bojovat i v případě, že jste například nenosili helmu.

MM: Je pak zaměstnanec bez šance?

T. Beck: Určitě ne, může se bránit. Pokud například firma odmítá pracovní úraz zapsat a uznat, měl by se poškozený obrátit na nejbližší inspektorát práce, v Česku jsou rozprostřeny po republice. Důležité je přivést si alespoň dva očité svědky, kteří jsou případně připraveni svědčit i před soudem. A samozřejmě kontaktovat experty na odškodnění, kteří podobné triky pojišťoven i nepoctivých zaměstnavatelů znají a dovedou si poradit třeba i tehdy, kdy cestu k odškodnění blokuje závistivý jedinec.

Odškodnění, i díky změně legislativy, vystřelilo nahoru. Průměrná částka se podle našich statistik vyšplhala na jeden milion korun.
Tomáš Beck, Vindicia

MM: Skutečně?

T. Beck: Nejednou jsme řešili případy, kdy se kompenzaci snažil blokovat nadřízený. Jeden manažer naprosto absurdně argumentoval tím, že přece není možné, aby manuálně pracující dělník získal na odškodnění dva miliony, že je to příliš velká částka. Přitom šlo o vážně zraněného člověka. Kompenzaci jsme samozřejmě vymohli. A je to i hezká ukázka toho, že právo je na straně poškozeného. Byť je mu někdy třeba pomoci.

Reklama

MM: To trošku ukazuje i na atmosféru ve firmě, jak si zaměstnance váží...

T. Beck: Ano, i to, jak se firma staví k odškodnění zraněných pracovníků, napovídá, jak kvalitní je zaměstnavatel. Pochopitelně vidíme i společnosti, které jsou velmi nápomocné, ochotně poskytují všechny potřebné podklady a dokumenty, o zraněného jeví zájem a vycházejí mu vstříc. V době, kdy strojírenství trápí nedostatek pracovních sil, může být takový přístup firmy pro potenciální zaměstnance signálem, komu nabídnout své kapacity.

Vydání #7,8
Kód článku: 240714
Datum: 26. 06. 2024
Rubrika: Servis / Legislativa
Firmy
Související články
Promluvy Štefana Kassaye: Protiřečení na denním pořádku

Kolem nás, u nás, všude, kde existuje život, se každou vteřinu odehrávají miliony událostí, které zasahují jednotlivce, komunity, státy. Rostou nepokoje, protesty a skandování, pouliční bitvy, rebelie. Systémy budované člověkem v sílící zlovůli a vlivem ničivých výroků se řadu let dostávají do úpadku. Jsme svědky válečných konfliktů, nových a nových hrozících válek.

Promluvy Štefana Kassaye: S novým rokem nové příležitosti

Milý úsměv již z dálky prozrazuje dobrou náladu Janka, mého přítele z dětství. Září radostí, z byť i náhodného setkání. „Štefane, víš, co všechno mě čeká? Tvrdá robota. Počínaje prvním pracovním dnem.“ Řekne mi hned na uvítanou. Jeníček toho má vždy dost na práci. Zlepšovací návrhy, inovace… A navíc, jako představitel podniku, svým dobře míněným posláním oplývá nesmírným zájmem o vše kolem. Chce šířit dobro, a pomáhat lidem realizovat jejich předsevzetí. Není to ale vždy tak jednoduché, vnější svět ovlivňuje ten náš vnitřní. Například, když byl prezentován vládní program, vyslechli jsme různá vyjádření, často i extrémní. Projevoval se určitý osobnostní intelekt. A jak dny plynou, až příliš často odkrývají znova rozdané karty. Do státní ekonomiky pronikají politické názory, a ekonomika je součástí podnikání.

Promluvy Štefana Kassaye: Období ekonomické nestability

Budoucnost nedokážeme dokonale předvídat, ale získanými zkušenostmi jsme schopni rozpoznávat akceptovatelné, a naopak pro budoucnost nežádoucí, a orientovat se na jejich rozhraní. Můžeme přinášet nové podněty, můžeme se poučit ze světového bohatství, nových objevů, vynálezů a jejich aplikací pro lepší budoucnost. To samé predikuje možnosti zapojovat se do projektů mezinárodního vzdělávacího systému, který v různých profesionálních seskupeních představují prominentní lektoři, vědci a odborníci z praxe.

Související články
Promluvy Štefana Kassaye: Moudrost života

Podstata názoru uvedeného v tomto titulku se v různých souvislostech a za rozličných okolností opakuje od brzkého rána až do pozdních nočních hodin. Pro mnoho z nás je to nejen téma konverzací na způsob „aby řeč nestála“, ale je to i náplň naší práce.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Jak ušetřit za energie: 10 kroků k vyšší efektivitě

Ačkoli se zdá, že největší vlna zdražování energií už začíná opadat, potřeba energetických úspor v průmyslu je stále velice naléhavá, a v příštích desetiletích tato naléhavost ještě poroste. Příčinou není jen rostoucí tlak na snižování finančních nákladů na výrobu, ale zejména nutnost omezovat její negativní dopady na životní prostředí, a to při očekávaném zvyšování celkové produkce. Abychom si zajistili udržitelný rozvoj, musíme už nyní hledat možnosti, jak zvýšit energetickou účinnost výroby, a těchto možností využívat.

Príhovor Štefana Kassaya: Spoveď každodenná

Prezident vzdělávací instituce Intercedu, profesor Štefan Kassay, renomovaný podnikatel, vědec a diplomat připravuje pro čtenáře a posluchače strojírenského měsíčníku MM Průmyslové spektrum své prihovory, ve kterých se snaží upozorňovat na aspekty současného světa. Každý měsíc k vám promlouvá a nabízí vám svůj pohled na dané téma.

Príhovor Štefana Kassaya: Život sa neriadi podľa algoritmov

Pozdravy dobré ráno, pekný deň sa považujú za slušnosť a dobrú výchovu. Rovnako na pracovisku je prejavom spolupatričnosti aj úsmev, vzájomný stisk rúk a pochopenie nálad. Veľa prezrádza výraz tváre ako reflexia vnútorných pocitov a pripravenosti na plnenie plánovaných úloh. Vlastných a zosúladených s pracovnými povinnosťami podľa zosnovaného algoritmu.

Profesor Stanislav Hosnedl 80

V říjnu tohoto roku se prof. Stanislav Hosnedl dožívá významného životního jubilea 80 roků. V roce 1964 dokončil studia v oboru Konstrukce obráběcích strojů na VŠSE FST v Plzni. Roku 1984 získal vědecko-akademický titul CSc., který po revoluci, později v roce 1990, obhájil také na ČSAV Praha. V roce 1992 se habilitoval a konečně v roce 2002 byl jmenován profesorem pro obor Strojní inženýrství.

Príhovor Štefana Kassaya:
Úsilie o nápravu terajšieho systému je zbytočné

Spravidla ak človeka podrobia až neľudskej kritike, aktívni ľudia potom iba nastavia chrbát na bičovanie za skutky, ktoré nespáchali osobne, hoci zväčša ten systém, dnes už nevýkonný a hlavne vo vzťahu ku skutočným potrebám nefunkčný, pestovali. Jeho nefunkčnosť vznikla postupne „nabaľovaním“ obsahu výučby nie na základe spoločenských potrieb, ale na základe okruhu znalostí či špecializácie jednotlivých účastníkov vzdelávacieho procesu.

Príhovor Štefana Kassaya:
Podľa akého programu je človek zostrojený?

Často si dávame vysoké ciele, riskujeme, ideme dopredu hlava-nehlava. Niečo sa nám podarí, niekedy máme pocit, že sme mali šťastie, nič sa nám nestalo, inokedy padneme. Myslím si, že máme pri sebe anjelov strážnych, na prvom mieste naše manželky, ktoré nás jemne upozorňujú na nebezpečenstvá, a keď ich neposlúchneme, tak nám doma fúkajú rany.

Kvalita v automobilovém průmyslu

Co znamená, když se řekne kvalita v automobilovém průmyslu? Proč se na ni tolik dbá zrovna v tomto oboru? To byly otázky, na něž odpovědi zazněly z úst odborníků v rámci webináře Kvalita v automobilovém průmyslu. Ten uspořádala 9. listopadu Česká společnost pro jakost.

Strojírenské fórum 2019: Zaostřeno na inteligentní výrobu

Letošní podzimní, v pořadí již 10. Strojírenské fórum, bylo opět příležitostí pro setkání špičkových odborníků (nejen) z oblasti výroby. Odehrálo se 19. listopadu v prostorách FEKT VUT v Brně.

V čele high-tech továrny

Ivan Slimák je vedoucím závodu Škoda Auto ve Vrchlabí. člověk, který místo já většinou říká my je ve vedení závodu od roku 2011 a dá se říci, že mu dal novou tvář. Do té doby se zde montovaly Škodovky, známé jsou 1203, 105, 120, Favorit, Octavia, Roomster a další. Rozhodnutím koncernu Volkswagen se zde od roku 2011 nastartoval nový projekt a v roce 2012 sériová výroba automatických převodovek DSG (Direct Shift Gearbox).

Fórum výrobních průmyslníků

Pomůže vám integrace reálných prvků digitalizace a robotizace do vaší firmy zajistit vyšší produktivitu ve výrobě a dosažení vyšší efektivity všech vnitropodnikových procesů - od přijetí zakázky, přes konstrukci, výrobu, až po její expedici a v neposlední řadě nahradí tyto prvky scházející pracovní sílu?

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit