Témata
Reklama

Elektrické polohování? Snadno a pro každého!

S výjimkou specialistů si většina z nás pod pojmem elektrické servo v oboru automatizace představí složitou techniku určenou právě oněm expertům. Pokrok nejen v oboru elektrických pohonů však směřuje k výraznému zjednodušení, nejnovější generaci servomotorů Festo uvede do provozu i laik. Výrazně přitom pomáhá především software Festo Automation Suite, postupně integrující všechny dříve samostatné pomůcky a nástroje.

Výběr pohonu

Práce se servomotorem začíná správným výběrem motoru a mechaniky. Software PositioningDrives, volně dostupný na internetu, navrhne podle několika málo základních údajů vhodný pohon, motor, ovladač, případnou převodovku, všechny spojovací díly, kabely atd.

Reklama
Reklama
Software PositioningDrives pro správný výběr komponent pohonu

Montáž a propojení

Všechny díly lze snadno navzájem spojit. Kabeláž se zjednodušuje, neboť nové servomotory (řada EMMT) vystačí s jediným kabelem kombinujícím vodiče pro odměřování i pro silové napájení motoru. Kromě obvyklé dokumentace najdete na internetu pod Festo Service2see podrobné a názorné návody ve formě videa, takže správné zapojení je doslova hračkou.

Oživení pohonu

Nejsnazším postupem je spustit Festo Automation Suite, zvolit podle typového označení druh ovladače motoru a poté použít průvodce prvním nastavením. Vaše práce pak spočívá jen v zadání údajů uvedených na štítku pohonu a motoru a několika jednoduchých a názorných volbách, podpořených jasně srozumitelnou grafikou. Motor se prakticky ihned začne pohybovat, můžete si vyzkoušet zkušební pohyby (jog), případně sestavit tabulku jednotlivých pohybů, dokonce se vzájemnou návazností a poté je libovolně aktivovat. Nastavení se jediným pohybem myší přenese z ovladače motoru do PLC, což ušetří práci programátorům.

Připojení k nadřazeným celkům

Ve většině případů se s ovladačem motoru komunikuje po některé z průmyslových sítí (Profinet, Ethernet/IP, Ethercat). Jak se k takové struktuře připojit? Stačí si stáhnout tzv. soubory s popisem zařízení připravené pro daný typ komunikace, pak je jen natáhnout do používaného prostředí (např. TiaPortal firmy Siemens) a začít používat. Ucelený postup je znovu podrobně k vidění na již zmíněném Festo Service2see. Při integraci do sítí se ovladače chovají přesně podle daných standardů, tzn. že můžete použít postupy, které jsou na těchto komunikačních protokolech obvyklé (standard PLCOpen), obzvláště jednoduché je ovládání po sítích Profinet a Ethercat.

Servomotory EMMT se připojují jediným kabelem.

Ovladače servomotorů

Nové ovladače CMMT překypují výhodami. V jediné řadě najdete zařízení pro střídavé servomotory (CMMT-AS) i pro „extra low voltage servos“, tedy krokové motory s odměřováním napájené pulzy ve formě sinusoidy (CMMT-ST), které se chovají velmi podobně jako střídavá serva. Postup je pro obě technologie zcela shodný, při výhodné kombinaci například na manipulátoru použijete vše jednotně. Výkonově je tak standardně pokryt rozsah od 300 W do 3,5 kW.

Ovladač CMMT-AS určený pro střídavé servomotory

Novinkou je možnost sdílet výkon stejnosměrné části ovladačů (DC bus), tedy při intenzivním zatěžování jednoho z motorů si jeho ovladač dokáže „půjčovat“ energii ze sousedních ovladačů. Nebo naopak – při intenzivním brzdění se tepelné zatížení rozděluje mezi propojené ovladače a chlazení je mnohem efektivnější.
Novou funkcí je tlumení – jde o jemné doladění regulace PID tak, aby se mechanika po zastavení nechvěla vlastní frekvencí. Namísto tradičního a obtížného nastavování parametrů stačí zadat (byť jen odhadovanou) vlastní frekvenci mechaniky a ovladač optimalizuje svoje chování tak, aby byl dojezd plynulý a bez následných otřesů.

Ovladač CMMT-ST pro ovládání krokových motorů s odměřováním napájené pulzy ve formě sinusoidy

Rozhodujícím pokrokem v elektronice je možnost jednoduchého zacházení i s poměrně složitými technologiemi. Průmyslové servomotory to jen potvrzují. Ještě před několika lety bychom se bez expertů vůbec neobešli. Dnešní technika, a především software, natolik usnadňují základní využití například pro běžné polohovací úlohy, že uživatelé bývají překvapeni, jak rychle a efektivně lze s elektrickými pohony pracovat.

Festo

Václav Lacina
vaclav_lacina@festo.com

www.festo.com/cms/cs_cz

www.festo.com/cms/cs_cz/68340.htm

Reklama
Vydání #10
Kód článku: 191027
Datum: 01. 10. 2019
Rubrika: Výroba / Automatizace
Autor:
Firmy
Související články
Šetřete svoje síly!

Jednou ze zásadních myšlenek vedoucích k pokroku a zvyšování produktivity je dělba práce. Specializace na různé technologie umožňuje posouvat jejich hranice.

Řešení pro logistiku letecké nákladní dopravy

Když byl na jaře roku 2018 uveden do provozu nový nákladní terminál na letišti Helsinki-Vantaa, posílila největší finská letecká společnost - jedna z předních, které zajišťují leteckou dopravu mezi Evropou a Asií - své vedoucí postavení leteckého přepravce v severském regionu. Zásadním rozhodnutím pro budoucí rozvoj bylo rozšíření flotily o 19 nových Airbusů A350, z nichž 11 již bylo dodáno. Investice do pozemní infrastruktury i do letadel vytvářejí základnu pro posílení objemu přepravy pasažérů a nákladu v rámci evropských a mezikontinentálních destinací. Řešení pro kompletní tok materiálu pochází od společnosti Lödige Systems z Warburgu a pohonná technika od firmy Lenze.

Když jde o prostor…

Současné trendy směřují k mnohem větší míře využití elektroniky než doposud. To je hlavní, nikoliv však jediný důvod, proč se množí automatizace výroby menších zařízení, jakými jsou například mobilní telefony, tablety i ostatní elektronika. Ale nejde jen o ni, ale i o laboratoře, farmacii apod.

Související články
Downsizing v elektrických pohonech? Proč ne!

V oblasti automobilů je tento pojem jistě jedním z nejvíce diskutovaných. Proč se vlastně pohony zmenšují? Jednoznačně kvůli úspoře nákladů. Je možné podobný jev vypozorovat v elektrických pohonech pro automatizaci? Odpověď zní: ano! I když se to na první pohled nezdá, je tomu tak.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Novinky na veletrhu Amper 2013

Společnost Siemens se zúčastní 21. ročníku mezinárodního veletrhu elektrotechniky a elektroniky Amper, který se uskuteční od 19. do 22. března letošního roku na veletržním výstavišti v Brně.

Novinky na veletrhu Amper 2012

Společnost Siemens se zúčastní 20. ročníku mezinárodního veletrhu elektrotechniky, elektroniky, automatizace a komunikace Amper, který se uskuteční od 20. do 23 března letošního roku na veletržním výstavišti v Brně.

Automatizace bez zbytečných limitů

Většinou jsou uváděny desítky technických "nej", kterými dodavatelé argumentují, proč zvolit právě jejich programovatelný automat (PLC) pro řízení aktuálního projektu.

Trendy ve světě přesné měřicí techniky

Požadavky kladené na kontrolu kvality se rok od roku stále zvyšují. S tímto trendem se musejí vypořádat všichni výrobci měřicí techniky. Shodně je tomu i u firmy Mitutoyo, která se snaží šíří svého sortimentu maximálně vyhovět požadavkům pro dílenskou kontrolu, měrové laboratoře i procesní kontrolu, ale zároveň neopomíjí současný trend - Průmysl 4.0 a IoT - požadavek na inteligentní komunikativní měřidla a přístroje.

Ozubené řemeny v pohonech ekologických taxi člunů

Britská firma vyvinula hybridní pohon pro 550 vodních taxíků pro Benátky. Kombinace dieselového motoru a elektromotoru zde snižuje hluk, emise i náklady, přičemž vysoce výkonný řemen Synchrochain Carbon umožňuje použití kompaktního motoru s nízkou hmotností.

Chytré stroje přivádějí továrny k životu

Bezpečné balicí stroje připojené k Ethernetu zvyšují produktivitu, zlepšují flexibilitu, snižují komplexnost konstrukce a řeší problémy pracovníků v provozu.

Nanovlákenná membrána v oknech ochrání stroje i pracovníky

Zatímco o smogu v ulicích se vedou časté debaty, znečištěný vzduch v interiéru patří k opomíjeným tématům. A to i přesto, že podle Světové zdravotnické organizace stojí život 4,3 milionu lidí ročně a v průmyslových objektech ohrožuje jak zdraví pracovníků, tak samotný provoz. Díky rozvoji moderních technologií nyní interiér účinně ochrání nanovlákenná okenní membrána.

Je zaškrabávání nezastupitelná metoda?

V minulém vydání jsme uvedli 1. díl pohledu do minulosti i současnosti řemeslné výroby obráběcích strojů. Nyní vám přinášíme pokračování tohoto článku o unikátní metodě – technologii zaškrabávání.

Kompozitní galvanické povlaky

Stále se zvyšující požadavky na vlastnosti povrchů urychlily vývoj slitinových povlaků kombinovaných s povlaky kompozitními, čímž se vzájemně kombinují a rozšiřují výhody a možnosti nových povlaků.

Otáčet a posouvat

Teoreticky tyto dva pohyby, chytře složené dohromady, stačí k opsání libovolné křivky v prostoru. Jak toho ale dosáhnout v praxi? O správné volbě rozhoduje mnoho faktorů. Kromě zátěže je to především kvalita pohybu, možnost polohování z bodu do bodu či dokonce interpolace, tedy pohyb po prakticky libovolné křivce. Na straně jednoduchých pohybů stojí pneumatika, složitější se obvykle realizují elektricky. Jaké jsou možnosti elektrických pohonů?

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit