Témata
Reklama

Kompletní řešení pro vnitřní rotační broušení

25. 06. 2019

Byl to rok 1933, když první bruska pro vnitřní rotační broušení, Typ 01, opustila závod Fritz Studer. O 85 let později Studer nabízí patrně největší portfolio brusek pro rotační vnitřní broušení, a to v rozsahu dvanácti strojů.

Kptec Components ze Schorndorfu (Německo) je firma, která vyrábí díly do obráběcích strojů. Soustředí se zejména na vřetena, rotory, vřetenové skříně, táhla a přírubové díly. Firma má základní kvalifikaci pro broušení. „Dosahování přesností v řádu mikrometrů v sériové výrobě je u broušení velká výzva,“ říká Walter Wiedenhöfer, generální ředitel firmy Kptec Components. Při výrobě částí vřeten nesmí nepřesnost souososti přesáhnout jeden mikrometr. Často je nutné u upínacích mechanismů brousit otvory s toleranční třídou H6 a hloubkou až 400 mm. Navíc stroj musí pracovat co nejekonomičtěji. Jinými slovy, díl by se měl do stroje ideálně upnout pouze jednou a být tak zpracováván až do konečné podoby. Dobrý stroj však musí být také pružný a schopný vykonávat i neobvyklé operace, např. podbrušování vřetena. Takovým strojem, který splňuje všechny tyto požadavky, je univerzální bruska S 151. V plné výbavě má tři vnitřní a jedno vnější brousicí vřeteno a měřicí sondu. Tento stroj firmu Kptec plně přesvědčil. Wiedenhöfer to komentoval slovy: „Tento stroj je to nejlepší, co v podniku máme – koupit stroj od firmy Studer bylo naprosto správným rozhodnutím.“

Reklama
Reklama

Univerzální stroje

Studer má pro každý požadavek na rotační vnitřní broušení ten správný stroj. Pro univerzální aplikace jsou to typy S121, S131, S141 a S151. Dostupný typ S121 je ideálním strojem pro vnitřní a vnější broušení částí sklíčidel. Typy S131, S141 a S151 tvoří řadu pro každou myslitelnou aplikaci vnitřního válcového broušení. Používají se všude tam, kde je požadavkem vysoká přesnost a efektivita, například u přírubových dílů, hřídelí vřeten, vřetenových skříní, hřídelí rotorů, pouzder a dalších. Maximální hmotnost obrobku je 250 kg, maximální délka 1 300 mm.

Výroba

Typ S110 je velmi pružná a kompaktní bruska pro vnitřní rotační válcové broušení, ideální pro výrobu součástí v malosériové výrobě. Díky svému malému půdorysu se vejde do každé dílny. Typ S122 je specializovaný na malé otvory a má oběžný průměr do 220 mm. Nabízí nejnovější technologie obrábění malých a středně velkých dílů v malo- až velkosériové výrobě. Oba tyto stroje mají až tři brousicí vřetena v paralelním uspořádání, což umožňuje vnější a vnitřní broušení na jedno upnutí. „Cena, jakost, technické požadavky – to byly naše požadavky při výběru nového stroje. Největší předností je vysoký objem výroby,“ vysvětluje své rozhodnutí investovat do stroje S110 Jiří Slavata, vedoucí výroby provozu nářadí a strojů firmy Sellier & Bellot.

Tři stroje pro broušení zaoblení

Stroje S121r, S131r a S141r jsou vynikající pro vysoce přesné vnitřní válcové broušení zaoblení, kulových ploch, kuželů, průměrů apod. Maximální oběžný průměr je do 400 mm a maximální hmotnost obrobku do 100 kg. Nejčastější aplikace jsou ve výrobě karbidových a keramických základových desek a ve výrobě hydraulických komponentů jako pístů axiálních čerpadel, vodicích desek a skříní z kalených ocelí, litiny a mědi, a také obrobků z průmyslové keramiky, safíru a karbidů pro výrobu lékařských implantátů. Automatická osa B s přímým pohonem umožňuje vysoce přesné broušení zaoblení pomocí interpolace otočné B osy a podélné Z osy válcovým kotoučkem. Brusky na výrobu zaoblení jsou podporovány softwarem StuderSIM. Firma AKS Hartmetalltechnik ve Schwäbisch Gmündu vlastní stroj S131r s variantou rádiusového broušení. „Sofistikovaná CNC technologie, možnost vykonávat řadu kroků na jedno upnutí a dosahovat absolutní přesnosti. Tato kritéria nás přesvědčila. Seřizovací časy, náklady na údržbu, doba mezi poruchami se nyní dají spočítat. Prospěch máme též z rychlé odezvy systému služby zákazníkům Studer Customer Care,“ vysvětluje výrobní ředitel Edgar Feifel.

Tuhá konstrukce

Brusky pro rotační vnitřní broušení jsou postaveny na loži z materiálu Granitan, což je minerální slitina žulové drti různé zrnitosti a dvousložkové pryskyřice, který má vynikající tlumicí a termické vlastnosti a bruska má vedení systému StuderGuide. Velkou výhodou tohoto systému ve srovnání s hydrostatickým vedením je tlumicí složka ve směru pohybu. Proces orovnávání lze pružně a optimálně přizpůsobit jak obrobku, tak nástroji a specifickým materiálovým vlastnostem podle požadavku zákazníka. Další specialitou firmy Studer jsou tzv. referenční body brusného kotouče (T-čísla). Ty umožňují programování s normálními rozměry, což značně usnadňuje vývoj brusných programů. Vřeteník se může pohybovat podélně na otočné ose B, má vysokou přesnost kruhovitosti a vyžaduje jen minimální údržbu. Pneumatické zvedání usnadňuje ustavení nebo přestavění pracovního vřeteníku.

Stroje S121, S131 a S141 jsou vynikající pro vysoce přesné vnitřní válcové broušení zaoblení, kulových ploch, kuželů, průměrů apod. Maximální oběžný průměr je do 400 mm a maximální hmotnost obrobku do 100 kg.
Stroje S121, S131 a S141 jsou vynikající pro vysoce přesné vnitřní válcové broušení zaoblení, kulových ploch, kuželů, průměrů apod. Maximální oběžný průměr je do 400 mm a maximální hmotnost obrobku do 100 kg.


Sofistikovaná technologie snímačů monitoruje proces broušení a orovnávání a nabízí jednoduchý záznam o brusném kotouči a obrobku. Modulární koncepce vřeten umožňuje optimální přizpůsobení k danému brusnému úkolu. Přímý pohon revolverové hlavy s vřeteny u univerzálních brusek (s výjimkou typů S110/S122) nabízí minimální rozsahy nastavení polohy pro zaoblení. Na brusce S122 je možné účinně provádět vysoce přesné broušení těch nejmenších průměrů díky kompenzaci vychýlení vřetena.


Pro automatizaci jsou k dispozici různé systémy podávání. Díky modulární konstrukci je lze přesně přizpůsobit danému použití brusky a procesu broušení. Vhodná periferní zařízení zaručují souvislou integraci do příslušného výrobního procesu.

Každý může být odborníkem v broušení

Nadále už není nutné, aby brusku ovládali jen experti na broušení. Obsluze stačí, když bude vědět, z čeho je obrobek vyroben a jaká musí být kvalita jeho povrchu na konci výrobního procesu. Software StuderTechnology nastaví optimální brousicí parametry a vygeneruje příslušný program. StuderWIN v obslužném rozhraní nabízí možnost plného integrování měření za provozu a technologii senzorů pro monitorování výrobního procesu, a to včetně detekce kontaktu kotouče s obrobkem a automatických vyrovnávacích systémů. StuderWIN je doplněn brousicím programem StuderPictogramming. Obsluha spojuje jednotlivé brusné cykly do jediného – ovládací jednotka pak vygeneruje příslušný ISO kód. Funkčnost brusky je posílena softwarovou možností volby broušení závitů a tvarového broušení. StuderSIM software byl vyvinut zvlášť pro vnitřní rádiusové broušení. Operační systém umožňuje programování všech základních cyklů broušení, orovnávání a měření podporujících výrobní proces. Tento způsob programování zaručuje vysokou flexibilitu spolu s maximální orientací na uživatele. Po naprogramování je možné celý proces simulovat a optimalizovat. To zaručuje spolehlivost a rovněž krátké programovací časy a zvýšenou efektivitu vložených nákladů.

Závěr

Patrně neexistuje žádný obrobek, který by nemohl být zpracován na bruskách od společnosti Studer. Švýcarský výrobce brusek nabízí správnou brusku pro jakoukoli myslitelnou aplikaci. Vynikající ergonomické parametry brusek zaručují pohodlí obsluhy a zvyšují hodnotu stroje.

Galika

Mischa Keller, přeložil Ivan Šiman

f.pan@galika.cz


http://www.galika.cz/


Reklama
Související články
Automatizační řešení navzdory překážkám

Firma Piesslinger se specializuje na povrchovou úpravu hliníku. S automatizací výroby dílů pomohla firma Hermle a prokázala, že různé tolerance a choulostivé povrchy nemusejí být důvodem, proč se vzdát myšlenky bezobslužného obrábění.

Řídicí systém z vlastní dílny, 1. díl: Filozofie jednoho zdroje

V sérii navazujících článků se budeme zabývat systémem OSP - P300A, který v současné době završuje řadu řídicích systémů vyvinutých a vyráběných společností Okuma pro řízení CNC obráběcích strojů rovněž původem z Okumy.

Nová kuželová čelní stopková fréza s kónickou geometrií

Vrcholná řada fréz VQ od Mitsubishi Materials byla rozšířena o kuželovou čelní stopkovou frézu se šesti břity. Nová fréza je určena především pro vysoce efektivní dokončovací obrábění titanových slitin a dalších těžko obrobitelných materiálů, ale nezalekne se ani hliníkových slitin.

Související články
Prestižní ocenění Zlatá medaile

Výjimečnost nástroje FreeTurn skupiny Ceratizit potvrdila na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu odborná porota prestižního ocenění Zlatá medaile. Ocenění za inovaci ve zpracovatelské technologii bylo společnosti uděleno za inovativní metodu technologie podélného a čelního soustružení, kdy je hrubování, dokončování a obrábění kontur realizováno pomocí jediného nástroje. Společně s progresivní obráběcí metodou High Dynamic Turning zvyšuje nástroj FreeTurn dynamičnost a efektivnost procesu soustružení.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Důležitá je doba chodu vřetena v řezu

Společnost HZT Honermeier Zerspanungstechnik vyrábí tvářecí nástroje, komponenty, měřidla a prototypy pro strojaře, proto žádné dvě zakázky nejsou stejné. Kvůli flexibilnímu a současně efektivnímu obrábění investovala společnost do pětiosého obráběcího centra s připojenou automatizací od firmy Hermle.

Mít prostor pro obrábění

Dosažení dalšího zvýšení produktivity v sériové výrobě. To byl cíl těch, kdo vyvinuli úspěšnou konstrukční řadu strojů Hyperturn. Jejím přesvědčivým pokračovatelem je nový Hyperturn 65 Powermill.

Referenční stroje pro výrobu na celém světě

V rámci svého projektu hybridního pohonu se skupina Renault spoléhá na stroje Junker. V uplynulých dvou letech objednala 45 brousicích strojů této značky a velkou část z nich využívá ve Francii, například v rámci aktuálního projektu hybridního pohonu (Locobox) nebo při výrobě prototypů. S tímto projektem se mezi oběma firmami zrodilo dlouhodobé a silné partnerství.

Hledání nástrojů? Neexistuje!

Když společnost Test-Fuchs GmbH, přední světový dodavatel testovacího vybavení pro letecký a kosmický průmysl, stavěla v roce 2012 novou výrobní halu, měla být také správa nástrojů zorganizována tak, aby vyhovovala i budoucím požadavkům. Po více než čtyřech letech zkušeností se správou nástrojových dat (Tool Data Management) od společnosti TDM Systems je jasné, že toto rozhodnutí bylo správné.

Vysokoposuvové frézy z Japonska

Japonský výrobce obráběcích nástrojů – společnost Mitsubishi Materials – rozšiřuje své portfolio frézovacích nástrojů o novou řadu fréz WJX. Frézy WJX se vyznačují svou všestranností a schopností pracovat při vysokých rychlostech posuvu, což jim zaručuje využití v celé řadě aplikací.

Chytrá kontrola procesů s využitím cloudu

Systémový dodavatel Kelch GmbH vyvinul společně s inovativními partnery sledování procesu a stavu s využitím cloudu. Díky němu je od nynějška možné systematicky sledovat seřizovací přístroje Kelch a včas rozpoznat případné nesrovnalosti.

Soustruh s ergonomickým deginem

Na dubnových dnech otevřených dveří mohli zákazníci a obchodní partneři Kovosvitu MAS na montáži poprvé spatřit nový soustruh KL 435. Jde o další stroj z řady KL (Kovosvit Lathe) v níž navazuje na KL 285, který Kovosvit poprvé představil v minulém roce na MSV v Brně. Letos bude mít v Brně výstavní premiéru soustruh KL 435. Výrobní řada KL je evolucí řady produkčních soustruhů SP. Samotný KL 435 tak navazuje na soustruh SP 430. Konstruktéři se při inovaci zaměřili zejména na ergonomii a celkovou přívětivost ovládání stroje.

Aditivní výroba precizních nástrojů a upínačů

Mezi nejnovější technologické trendy současnosti patří aditivní výroba - 3D tisk. Tato technologie výroby zasahuje dnes téměř do všech oborů lidských činností. Dokážeme vytisknout například obytné domky, zdravotní pomůcky i celé náhrady, dopravní prostředky. Tato technologie nachází uplatnění i ve výrobě precizní nástrojů pro obrábění i jejich upínačů.

Brousicí centrum pro hospodárnou výrobu

Brousicí centrum UW II F od firmy Saacke v mnoha detailech předčí očekávání svých zákazníků. Z hlediska výkonnosti, velikosti a hmotnosti se řadí mezi již zavedené typy brusek UW I F a UW I D a vytváří tak ideální podmínky pro maximální přidanou hodnotu.

Od tlakové slévárny až po kompletní výrobu

Outsourcing u sléváren a kováren nabývá na důležitosti. Přesun obrábění od OEM výrobců do sléváren vedl k tomu, že se řada tlakových sléváren přeorientovala na kompletní výrobu. Příkladem je závod Ljunghäll v České republice, který s podporou firmy Grob rozšířil výrobu z tlakového lití na dodávky komplexních dílů pro automobilový průmysl.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit