Témata
Reklama

Nezapomeňte s sebou na cesty...

Většina lidí již od počátku roku uvažuje a plánuje, jak co možná nejlépe stráví zasloužený čas své dovolené. Řada z nás však často řeší problém, zda vůbec někam odjede. Jsme svázáni se svým zaměstnáním, máme potřebu sledovat chod firmy či svého oddělení - a to není ze vzdálené země příliš snadné. Spíše nebylo to snadné.

Na českém trhu se objevila nová verze originální služby Traveller - služby, která nabízí velice jednoduchý a rychlý způsob připojení k internetu, téměř vždy za lokální telefonní poplatky. Nabízí pokrytí ve více než 150 zemích světa, v 7500 městech nebo oblastech.
Podobně jako klasické telefonické (rovněž vytáčené nebo komutované) připojení umožňuje Traveller připojit stolní počítač. Vzhledem ke svému určení je však nejčastěji užíván s notebooky nebo jinými mobilními zařízeními. Příkladem mohou být kapesní počítače nebo mobilní telefony s vestavěným počítačem.
Reklama
Reklama

Co Traveller nabízí?

Traveller nabízí plné připojení k internetu, možnost bezpečného připojení k firemní síti, e-mail apod. Součástí služby je malý software, který se postará o připojení k internetu a o výběr příslušného telefonního čísla dle zadaného státu a města. Uživatel stále používá jeden účet pro připojení, tedy jedno uživatelské jméno a jedno přihlašovací heslo. Mění se pouze telefonní číslo.

Proč je to výhodné?

Zejména proto, že je to jednoduché a spolehlivé. Pouhá změna telefonního čísla a připojení je možné kdekoliv na světě.
Existuje celá řada lidí, kteří si vyzkoušeli proces připojení svého počítače k síti v zahraničí, ve vzdálené zemi, kde se mluví cizím jazykem. Začíná to tím, že se vydáváte najít lokálního poskytovatele služeb. Připojovat se telefonicky přímo do České republiky je sice možné, ale také neskutečně drahé. Místní poskytovatel služeb pro vás udělá vše, bohužel zde však vzniká jazyková bariéra. Přesto si po několika dnech shánění a po náročné komunikaci odnášíte do hotelu parametry pro připojení, pochopitelně v místním jazyce. Několik dalších dní zabere nastavení počítače pro získané nové parametry připojení. Čas běží, peníze také. Zítra již odjíždíte, z komunikace s domovem toho moc nebylo.
Právě z těchto, a pochopitelně i z dalších důvodů vznikla služba s příhodným názvem Traveller. Námětem nebylo pouhé připojení všude po světě, ale kvalitní a spolehlivé připojení, použitelné například pro přístup k chráněným datům ve vaší firemní síti.
Nejen technické řešení, ale i cena připojení je příznivá. Neplatí se žádný aktivační poplatek, žádný měsíční paušál, pouze poplatek za skutečné využití služby. U evropských států je cena za minutu připojení přibližně 2 Kč, u států vzdálených našemu kontinentu činí cena přibližně 3,70 Kč za 1 minutu. Software je k dispozici zcela zdarma.
V současné době je navíc k dispozici zajímavá nabídka - měsíční testovací připojení zdarma.

Práce se službou KPNQwest Traveller

Se službou KPNQwest Traveller se pracuje velice jednoduše. Uživatel pouze spustí aplikaci Microsoft Connection Manager (MCM) na svém počítači, zvolí stát (ve kterém se nachází), vybere nejbližší město (resp. přístupový uzel) z předdefinovaného seznamu a klikne na ikonu Připojit se (Connect). Uživatel používá jedno nastavení počítače, pouze mění přístupová telefonní čísla. Software je tedy třeba nastavit pouze jednou, ne při každé návštěvě konkrétní země. Vše je snadné a jednoduše funkční.
Uživatelská dokumentace je dostupná pro operační systémy MS Windows a MacOS. Návody rovněž zahrnují postup nastavení kapesních počítačů Psion 5mx a Nokia Communicator. Vše najdete na internetové adrese //www.kqtravel.cz. .Vzhůru na cesty.
Reklama
Vydání #3
Kód článku: 10320
Datum: 05. 03. 2001
Rubrika: Informační technologie / E-business
Autor:
Firmy
Související články
Nejčastější problémy v řízení skladového hospodářství

Ať už se jedná o materiál potřebný pro výrobu, o polotovary nebo o uskladněné hotové výrobky, řízení skladových zásob je ve výrobních podnicích důležitou součástí firemních procesů, která s sebou nese také nemalé náklady.

Mít, či nemít ERP, to je otázka!

Investice do podnikového informačního systému je imperativum současnosti. Skoro se zdá, že firma bez ERP nemůže existovat. Přínosy implementace pro řízení podniku jsou ve většině případů nesporné a zásadní. Zavedení ERP je ale zároveň finančně i časově náročná záležitost. Nejde pouze o nákup univerzálního a samospasitelného softwaru nebo hardwaru, ale o výsledek společné práce dodavatele systému se zákazníkem.

Současná tendence při práci s plechy a kovy? Automatizace procesů

Neúprosný trend dnešních dní velí: preciznost především. Právě přesnost je totiž u odvětví, ve kterých se pracuje s kovy a plechy, hlavním jmenovatelem úspěchu. Navíc je nutné držet krok s trhem, tedy připravit výrobky k prodeji v co nejkratší době a s co nejnižšími náklady. Není proto divu, že společnosti stále častěji automatizují své firemní procesy.

Související články
Žádná dvě vyrobená ferrari nejsou stejná

Ferrari a jeho výrobní závod v Maranellu je ikonou italské i celosvětové výroby sportovních automobilů, a to již od roku 1929. V roce 2011 společnost vyrobila více než 7 000 automobilů při obratu 2,2 miliardy eur, což znamenalo 7% meziroční nárůst.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Úspěšný sběr zakázek pomocí Online - trhu

Internet dnes poskytuje dodavatelům celou řadu způsobů prodeje. Ale ne všechno vede k úspěchu. Nejlépe to ví Daniel Störzner z firmy LCP GmbH. Jeho podnik specializující se na přesné obrábění laserem vzrostl díky internetu téměř dvojnásobně.

Blockchain je veřejný

Česká republika - na rozdíl od většiny světa - má k dispozici veřejný blockchain. Nebo přesněji: veřejný blockchain, který je dostupný celému světu, vznikl v České republice.

Sběr (léčivých bylin) dat z výroby

Ano, sběr bylin sem nepatří a je to špatně (?????). Anebo ne tak docela? No, byliny se obvykle sbírají proto, aby po svém zpracování pomáhaly léčit, hojit a podobně. Co to má se sběrem výrobních dat společného? Na první pohled pramálo - ale je to tak úplně pravda?

Udržitelnost v oblasti procesní výroby

Každý chce mít udržitelné produkty a prodejci stále více tlačí na výrobce, aby dodávali zboží vyhovující novým preferencím zákazníků, kteří žádají ekologičtější a čistší varianty.

Přesolená polévka a podnikové plánování

Už pár let jsme všichni s velkou chutí ujídali z polévky, která se vařila v kotli globální ekonomiky a jejími nejkvalitnějšími ingrediencemi byly nízká nezaměstnanost a hospodářský růst. A každý přitom čekal, kdy do tohoto stále více se přehřívajícího kotle neviditelný šéfkuchař trh přisype něco, po čem nám ta delikatesa začne pomalu opět hořknout na jazyku. Delší dobu se mluvilo o nejistém směřování čínského hospodářského zázraku, který dosud významnou měrou ovlivňoval jakžtakž pozitivní statistiky WTO a vedle toho analytici průběžně strašili odhady, která bublina praskne jako první.

Práce s daty umožňuje předvídat budoucnost

Každý byznys potřebuje plánovat. Potravinářský průmysl potřebuje plánovat inteligentně. V tomto odvětví panuje tvrdý konkurenční boj a produkt, který poměrně rychle podléhá zkáze, je jenom dalším důvodem, proč celý systém musí fungovat bezvadně, rychle a efektivně.

Sběr dat, analýza a predikce pro rychlé děje

Společnost DEL vyvinula a nabízí vlastní systém delMES pro on-line sběr dat, který firmám umožňuje firmám šetřit náklady nejen v údržbě, ale díky predikci omezit i případné ztráty, které by jinak vznikly zastavením výrobní linky. Firma systém postupně rozšiřuje o další moduly týkající se predikce a zpracování rychlých dějů.

Pomocník pro řízení strategické změny

Dobře zvládnuté řízení strategické změny je základem pro přežití firmy v podmínkách dnešního neustále se měnícího trhu. Plánování je dnes extrémně důležité, ale stejně tak je důležité umět plány i upravovat a měnit. V tom vám mohou velice efektivně pomoci moderní podnikové informační systémy, jako jsou Helios Orange a Helios Green.

Jaké otázky si pokládat při volbě ERP systému?

Největší výzvou současnosti je změna. Trh je neustále v pohybu a výrobní podniky stejně jako high-tech společnosti se už neobejdou bez kvalitního podnikového softwaru. ERP systémy se tak stávají nezbytnou platformou, která podporuje efektivní fungování společnosti od výroby, obchodu až po servis.

Vznik chytrého průmyslu

Digitalizace a mobilita mají v průmyslu stále větší význam. Počet zařízení připojených k internetu neustále vzrůstá a konektivita roste nejrychlejším tempem právě ve výrobě. V průběhu několika uplynulých let zaujala společnost SKF přední místo v tomto odvětví a téma Průmyslu 4.0 posouvá do oblasti „smartifikace průmyslu“.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit