Témata
Reklama

Nezávislá obráběcí jednotka zvýší produktivitu výroby

Vývoj v konstrukci a výrobě obráběcích strojů se mimo jiné dlouhodobě zaměřuje na zdokonalování manipulace se součástmi i polotovary, a především na větší uplatnění robotizace a automatizace.

Firma Schwäbische Werkzeugmaschinen (SW) s dlouhou tradicí ve výrobě kovoobráběcích strojů, vybavených zásobou polotovarů na celou pracovní směnu, připravila pro strojírenský veletrh ABM 2018 ve Stuttgartu novou automatizovanou výrobní jednotku, kterou rozšiřuje svoji sortimentní nabídku o novou nezávislou výrobní buňku, jejíž předností je, že má podle výrobce výrazně snižovat čas pro uvedení do provozu.

Reklama
Reklama
Nezávislá obráběcí jednotka SW – celkový pohledSpolečnost SW vyvinula novou nezávislou výrobní buňku zajišťující rychlé uvedení do provozu. Kompletní systém sestává z obráběcího centra BA 3 series se dvěma vřeteny, zakládacího modulu s integrovaným šestiosým robotem a vertikálního paletového zásobníku pro polotovary a hotové výrobky.

Přestavené výrobní zařízení sestává z horizontálního obráběcího centra s pěti osami, vybaveného dvěma vřeteny, dále zakládacího modulu s integrovaným šestiosým robotem a vertikálního paletového zásobníku pro polotovary a dokončené součásti. Modul umožňuje zakládání i vykládání obráběcího centra i v průběhu obrábění stroje; k upevnění k základnímu stroji slouží přírubové spojení. Všechny uvedené faktory zajistí uživateli mimořádně krátkou startovací dobu stroje. Konstrukce částí sestavy, tj. stroje, robotu i zásobníku obrobků, využívá systém „jeřábového závěsu (háku)“, který je velmi flexibilní z hlediska speciálních potřeb uživatele. Sestava s uložením robota v horní části zakládacího modulu zajišťuje obsluze větší a volnější manipulační prostor. Paletový zásobník je umístěn na boku sestavy, což je výhodné pro ruční zakládání nástrojů do stroje, a přitom vyžaduje velmi malý prostor. Maximální montážní kapacita zásobníku je 24 palet, každá o velikosti 600 x 400 mm.

Firemní program Cloud Vlastní program Cloud uživateli umožní speciálně transparentní a snadno ovladatelný přístup k údajům o jednotlivých obráběcích centrech.

Koncept SW zvyšuje produktivitu

Výrobce představuje funkci zařízení při obrábění skříní pro ovladače elektrických pohonů, a dokumentuje tak mnohonásobné zvýšení produktivity v bezobslužném provozu. Významnou službou pro zákazníky je i jednotný servisní systém nazvaný „Life“ – životnost zařízení. Obsahuje celkem šest servisních modulů (akademie, uvedení do provozu, data, nápověda, náhradní díly a modernizace), jejichž kombinací se vytváří kolečko. Významné je, že péče o životnost je již zahrnuta do fáze přípravy projektu, aby se dosáhlo maximální dosažitelnosti po celou životnost stroje. Záznamy o životnosti obsahují komplexní servisní data, jako jsou digitalizované porady, podnikové simulace a analýzy dat. Firma SW vyvinula i vlastní informační program „Cloud“. Program umožní zákazníkovi transparentní a snadno ovladatelný přístup k informacím o celém zařízení a procesních datech jejich obráběcích center. Nepřetržité monitorování funkčního provozu center zajišťuje větší transparentnost během celého výrobního procesu.

Kompletní servisJednotný systém servisu také přispívá k vyšší efektivnosti výroby. Např. modul s daty o životnosti obsahuje komplexní datový servis, jako jsou digitální porady, energetický monitoring, provozní simulace a analýzy dat.

Společnost Schwäbische Werkzeugmaschinen (SW) vystavuje na veletrhu AMB Stuttgart v hale 10, stánek 10C51

Schwäbische Werkzeugmaschinen (SW)

hana.janisova@mmspektrum.com

Reklama
Související články
Silná geometrie s měkkým řezem

Existují prezentace produktů, které je potřeba přečíst si několikrát, než je člověk pochopí. Tato prezentace k nim ovšem nepatří. S-Cut SC-UNI je fréza, jejíž funkční princip lze přes její unikátní provedení, nebo právě proto, velmi snadno vysvětlit. Její břity ve tvaru S a extrémně nestejné dělení potlačující chvění vyvolané procesem obrábění vytvářejí z této frézy vysoce kvalitní nástroj, který v rámci veškerých srovnávacích testů poráží porovnávané frézy.

Modulární závitník snižuje náklady na nástroje

Recept na úspěch modulárního závitníku spočívá v kombinaci hlavy se závitem ze slinutého karbidu s tuhou ocelovou stopkou. Spojení je konstruováno jako rozebiratelné. V praxi je tak možné zvýšit řeznou rychlost oproti závitníkům z ocele více než dvakrát a současně snížit náklady na nástroje o 50 %.

Téma: technologie pro výrobu forem

Díly, součásti či výrobky, které spatřily světlo světa díky tomu, že byly vylisovány, odlity či vykovány ve formě, jsou doslova všude kolem nás. Forma je zařízení často velmi složité a komplexní a k její výrobě je potřeba řada špičkových technologií. Následující článek představuje některé z nich.

Související články
Od konstrukce strojů po parkovací věže

Mezi starší generací strojařů pravděpodobně není nikoho, kdo by neznal původem škodováka Josefa Bernarda z Jičína. Tento strojírenský nadšenec příští rok oslaví své sedmdesátiny. Před třiceti lety po odchodu z místního Agrostroje položil základy společnosti Vapos, která dává perspektivní práci patnácti desítkám lidí z Jičína a blízkého okolí.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Pod dvou letech opět na EMO do Hannoveru

Od 16. do 21. září 2019 se uskuteční 22. ročník největšího světového veletrhu zpracování kovů EMO. Megaakce se koná opět v Německu, které je po Číně a USA třetím největším trhem obráběcích strojů na světě. Veletrhu se účastní téměř 2 100 vystavovatelů ze 47 zemí světa. Z České republiky se očekává účast 28 firem na ploše necelých 1 700 m2. Na minulý veletrh v roce 2017 přijelo do Hannoveru z České republiky přes 2 200 odborníků.

MSV představí svět budoucnosti

Mezinárodní strojírenský veletrh vstupuje do svého již 61. ročníku. Během let se z něj stal nejrenomovanější oborový veletrh. Je tedy jasné, že řídit jej tak, aby renomé neztratil, není nic snadného a vyžaduje to člověka nejen schopného, ale i zkušeného. Současný ředitel, Ing. Michalis Busios, bezesporu splňuje obojí. Dokladem je skutečnost, že pro veletrh úspěšně pracuje již od roku 2008.

CIMT Peking, Část 2. Win Together

Podtitul veletrhu CIMT 2019 byl: 融合共赢 智造未来. Musíte uznat, že motto veletrhu je v této pro nás exotické podobě zahaleno značným tajemstvím. Dáte-li větu do automatického překladače, výsledná myšlenka zní: fúze a výhra. Jednoduchá slova, divný obsah - tento způsob nalezení významu věty opravdu není žádná výhra. Proto se o nápravu "ztráty v překladu" pokusíme v druhém vstupu z veletrhu, ve kterém se tentokrát podíváme i za technikou.

CIMT Peking, Část 1. Obecný pohled

V předvelikonočním týdnu se v Pekingu uskutečnil veletrh obráběcích strojů CIMT 2019. V asijském regionu se jedná o obdobu veletrhu EMO Hannover. A stejně jako EMO je velkou měrou národní výstava německé výrobní techniky, tak CIMT je převážně čínský. V tomto prvním vstupu se podíváme na letošní ročník trochu s odstupem, aniž bychom se zaměřili na konkrétní exponáty.

Formárenský veletrh se blíží

Již třetí ročník formárenského veletrhu Moulding Expo v druhé polovině května bude hostit výrobce forem a nástrojů a dodavatelé potřebných technologií ve Stuttgartu. Pořadatelé sezvali novinářskou obec do slovinské Lublaně, kde prozradili několik detailu o blížícím se veletrhu. Součástí tiskové konference byla také návštěva místních nástrojáren a výzkumného centra pro formárenství.

Evropskou veletržní sezónu 2019 opět zahájí Lipsko

Lipské průmyslové veletrhy Intec a Z otevřou brány výstaviště pro svůj další ročník již ve dnech 5. až 8. února 2019. Výhodný termín konání hned na začátku roku znamená pro vystavovatele a návštěvníky z České republiky ty nejlepší předpoklady pro navázání či prohloubení obchodních kontaktů na mezinárodní strojírenské a subdodavatelské scéně.

Nové perspektivy v obrábění titanových draků letounů

Rostoucí využití titanu pro aplikace v leteckém průmyslu je za poslední léta velmi dobře zdokumentováno. Stejně tak se tématem diskuze a zkoumání staly i problémy spojené s efektivním, produktivním a vysoce kvalitním obráběním tohoto oblíbeného materiálu. Každá obrobna chce samozřejmě při frézování titanu optimalizovat výkonnost použité frézy, ale bez vhodných technologií a správného know-how to nemusí být až tak snadné. Díky převratnému objevu se však v současnosti začínají v této oblasti věci měnit.

Přes miliardu obratu v ocelařině

Firma Brück AM ze Zámrsku v loňském roce oslavila jubileum 20 let od doby, kdy byl zahájen provoz v první hale fabriky, která v současné době dává práci 250 lidem z regionu. A co více si mohli akcionáři jako dárek k výročí přát, než nejvyšší výnosy v historii jejich firmy.

Přípravy na veletržní duo v nejlepším

Na nejdůležitější veletržní termín pro kovozpracující branži v roce 2015 v Německu zve do Lipska od 24. do 27. února veletržní duo Intec a Zuliefermesse. Středobodem výstavní nabídky obou veletrhů, kde je očekáváno dohromady kolem 1 400 vystavovatelů, budou výrobní technologie pro zpracování kovů a subdodavatelský průmysl.a 

Intertool 2014 spojen s automatizací procesů

Tradiční vídeňský veletrh Intertool, letos pořádaný od 6. do 9. května, získal spojením se Smart Automation Austria na dynamice a bezesporu i zájmu návštěvníků.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit