Témata
Reklama

Novinky v oboru komunikačních a identifikačních technologií

Motorola Solutions na tiskové konferenci, konané v Brně, představila nové výrobky, které uvádí na trh. Uvedená společnost nabízí kompletní portfolio čteček čárových kódů, mobilních terminálů pro podniky, zařízení pro sběr dat a bezdrátovou infrastrukturu pro použití v rámci obchodu a dodavatelsko - odběratelských organizací. Produkty společnosti mají usnadnit spojení maloobchodních prodejců se zákazníky, vybavit prodejní asistenty a IT organizace pro plnění úkolů podniku.

Technologická firma Motorola Solutions s celosvětovou působností, s 22 000 zaměstnanci, prodává svoje produkty ve více než 100 zemích a disponuje hlavními vývojovými centry v šesti zemích.

Reklama
Reklama

Ochrana i bezpečnost

Vývojový a produkční potenciál společnosti se opírá o cca devět tisíc vlastních patentů. Výrobky Motoroly jsou určeny jednak pro státní i veřejné instituce zajišťující ochranu a bezpečnost (~ 69 % produkce) a dále do oblasti soukromého podnikání (~ 31 %). V soukromém sektoru jde o uplatnění zejména ve strojírenství, obchodních organizacích, skladovém hospodářství apod.

Víceplošná čtečka/váha Motorola MP6000 zajistí rychlejší odbavení zákazníků v maloobchodě, je vidět detail postranní čtečky pro snímání čárového kódu, např. z mobilu.
Přenosné radiové zařízení Motorola MTP6750 Tetra s 5Mpx fotoaparátem a správou obrázků PICS.

Společnost působí na našem trhu více než 20 let. Firemní centrum v Brně bylo založeno v roce 2004 a tvoří jedno ze tří největších center společnosti v Evropě. V současné době je pracoviště členěno na dvě části: centrum podpory zákazníků a středisko sdílených finančních služeb. Činnost zabezpečuje cca 270 zaměstnanců, z toho asi 30 % zahraničních, což plně uspokojuje jazykové potřeby trhu. Centrum sdílených služeb zahrnuje podporu prodeje, HelpDesk a oddělení servisních smluv i objednávek. V Brně je soustředěna veškerá opravárenská činnost firmy, což je výhodně využíváno pro zvyšování kvality výrobků.

Technické přednosti

U představených novinek výrobce zdůrazňuje nejen jejich technické přednosti, ale i ekonomickou výhodnost pro uživatele. Mezi představenými novinkami byly například: MP6000 – víceplošná čtečka/váha pro obchodní provoz i komunikaci se zákazníkem, WT41NO – mobilní terminál, odolný pro provozní podmínky, zajišťuje přehled produktů, MC45 – přenosný terminál s laserovou čtečkou pro terénní pracovníky a mobilní prodej, MTP6750 – digitální radiové zařízení s 5Mpx fotoaparátem a správou obrázků pro policii, XT15 – přenosné terminály pro logistiku dodavatelsko-odběratelských organizací a Motorola SB1 – „chytrá krabička“ určená pro komunikaci pracovníků v terénu.

Zdeněk Novák

znovak@upcmail.cz
Reklama
Vydání #6
Kód článku: 130623
Datum: 04. 06. 2013
Rubrika: Servis / Zajímavosti
Autor:
Firmy
Související články
Atraktivní projekty: Plující chrámy techniky

Moře a oceány brázdí stále více plavidel, jež budí úžas nejen svými rozměry, ale také technickým vybavením.

Atraktivní projekty: Nejvyšší v Las Vegas

Ráj hazardu a zábavy v Las Vegas obohatí nová atrakce - vyhlídkové kolo o průměru 160 metrů. V dohledné době se má roztočit a pochlubit se nejen atraktivní konstrukcí, ale i svou výškou - 167,6 metru. Bude tedy nejvyšším vyhlídkovým kolem na světě. Náklady přesahují 550 milionů dolarů.

Atraktivní projekty: Tramvaje se vracejí do L.A.

Účastníci referenda v centru Los Angeles před rokem schválili projekt financování výstavby jedné okružní tramvajové linky ve výši 125 milionů dolarů. Do provozu by měla být uvedena v roce 2016.

Související články
Atraktivní projekty: Chytře na energetiku

Stále častěji se hovoří o chytrých sítích v energetice (smart grids), ale cesta k nim je ještě daleká. Zatím je nutné se držet spíš při zemi a myslet na inteligentní energetické řešení budov. Těch nových, ale i těch stávajících.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Atraktivní projekty: Wi-fi s novým trendem

Na letišti se neztratíte, v muzeu získáte atraktivního průvodce a v nemocnici budete stále v lékařské péči. Umožňují to nové trendy v technologii wi-fi.

Atraktivní projekty: Plyn v centru pozornosti

V celosvětovém hledání zdrojů energie se nyní do centra pozornosti dostává plyn. Podle novinových zpráv se nejrůznější experti domnívají, že tento trend bude mít závažný dopad nejen na světový trh s energií, ale doufají, že i pozitivní odraz ve větší bezpečnosti USA i Evropy.

Ohlédnutí za MSV 2018

Jubilejní strojírenský veletrh v Brně se i letos nesl ve znamení inovací, technických i technologických novinek (často také světových premiér), ale hlavně v duchu oslav stého výročí založení Československé republiky, takže se také vzpomínalo na historické úspěchy v technice v expozici 100RIES. A není tedy divu, že partnerskou zemí bylo letos Slovensko. Na následujících řádcích přinášíme malé ohlédnutí za veletrhem, kde připomeneme některé exponáty, které v očích naší redakce za zmínku a vzpomínku stojí.

Předností je úzká specializace

V současné době rychlého přenosu nejnovějších informací se zdá, že je veletrhům a výstavám odzvoněno. Praxe však ukazuje, že mají budoucnost, pokud mění svůj styl. Základem úspěchu je přísná specializace. V takovém setkání s odbornou diskusí přímo nad určitou novinkou vítězí nad internetem.

Produktová data a hledání vlastní cesty

V společnosti Hestego se vytvářejí tři hlavní řady produktů - kapotáže strojů, teleskopické krytování pohyblivých os strojů a produkty zakázkové výroby. Produkty se navrhují na základě správně pochopené myšlenky zákazníků. Nutnou podmínkou pro výrobu prvních kusů produktu je zvládnutí technického řešení a technologie výroby.

Atraktivní projekty: Robot z inkubátoru

Stavět malé pohyblivé autonomní roboty a soutěžit s nimi na různých soutěží je pro nadané žáky a studenty zdrojem zábavy i učební pomůckou. Studentům a absolventům vysokých škol to nestačí. Chtějí dokázat víc.

Stroje v pohybu – Sledování zásilek na dálku

Takzvaný internet věcí (IoT) nabízí mnoho možností. Základem této technologie je bezdrátová komunikace velkého počtu autonomních zařízení prostřednictvím datových sítí, jež jsou navrženy tak, aby datový přenos spotřeboval co nejméně energie. Toho využívají i moderní sledovací jednotky (lokátory), které mohou díky energetické úspornosti pracovat i několik let bez dobíjení baterií.

Stroje v pohybu – Vrtulník na Marsu

Vědci a technici z amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) právě řídí jednu z nejnáročnějších operací v dějinách kosmonautiky. Expedice Mars 2020 hledá známky bývalého života na sousední planetě. Kromě pojízdné laboratoře je na Marsu také první stroj, který létá vlastní silou na jiné planetě, než je Země.

Letem technickým světem

Každý den nás překvapuje zprávami z vědeckotechnické sféry, která je nám sice ve své podstatě blízká, ale přesto někdy v detailech vzdálená, protože stačíme sledovat jen svůj obor. V tomto letošním seriálu stíráme hranice úzkého zaměřeni a zlehka se dotkneme překvapivých novinek odjinud. Kdo chce vědět víc, snadno si podrobnosti najde.

Integrovaný obvod o tloušťce jedné molekuly

Lidstvo již zvládlo přeměňovat světlo na elektřinu a vytvořit akumulátory, v nichž nedochází k chemickým reakcím. Problémem však je, že tyto přístroje mají velmi nízkou účinnost. Nejlepších parametrů by se dosáhlo při použití polovodičů o tloušťce jediné molekuly. A ty se nyní naučili vyrábět vědci z ruského institutu MISiS, který je partnerem ruské korporace pro atomovou energii Rosatom.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit