Témata
Reklama

Současná tendence při práci s plechy a kovy? Automatizace procesů

Neúprosný trend dnešních dní velí: preciznost především. Právě přesnost je totiž u odvětví, ve kterých se pracuje s kovy a plechy, hlavním jmenovatelem úspěchu. Navíc je nutné držet krok s trhem, tedy připravit výrobky k prodeji v co nejkratší době a s co nejnižšími náklady. Není proto divu, že společnosti stále častěji automatizují své firemní procesy.

Správná volba ERP systému, který zaručí plynulý a přesný chod výroby, se tak stává životně důležitou záležitostí. Do popředí zájmu se dostávají informační systémy, které zvládnou pokrýt všechny firemní činnosti – od příchodu zaměstnanců na směnu přes plánování výroby po prodej samotného produktu v internetovém obchodě.

Reklama
Reklama

Informační systém QI

Nejen toto vše, ale i mnohem více dokáže informační systém QI vyvíjený českou firmou DC Concept. Podniky, které jej využívají, oceňují jeho komplexnost. „Za celou dobu, co QI máme, funguje velmi dobře. Získali jsme kompletní přehled v rámci jednoho systému,“ říká jednatel společnosti Kovokon Popovice Vlastimil Koníček. QI totiž dokáže podpořit všechny procesy v oblasti zpracování plechů a kovů, navíc je vhodný pro celou škálu společností, ať už se zabývají kusovou, zakázkovou, malosériovou, velkosériovou nebo hromadnou výrobou.

QI dokáže mimo jiné zaznamenat a uchovat všechny výrobní postupy nebo vypočítat přípravný a kusový čas.

QI napomáhá tomu, aby každý produkt přesně odpovídal daným parametrům. Dokáže přesně zaznamenat a uchovat všechny výrobní postupy nebo vypočítat přípravný a kusový čas. Také umožňuje vytvořit jak hierarchický a podrobný popis výrobků, tak i velmi jednoduché kusovníky. Zajistí přehled o využitých materiálech nebo zásobách na skladech, vytvoří seznam všech návodek včetně operačních náčrtů a výkresů i souhrnný pohled na dokumentaci k jednotlivým výrobkům. Díky tomu se s QI snadno zrychlí průchod zakázky výrobou.

Snadnější práce s nižšími náklady

Aby bylo počínání firmy ekonomické, je důležité všechny procesy i nákup přesně naplánovat. QI umožňuje sestavit plán výroby na základě spotřeby materiálu – tak lze ušetřit nezanedbatelnou sumu v oblasti využití strojů, lidské práce, materiálu i v dalších okruzích. Samozřejmostí je aktuální pohled na vyhodnocování zakázek ze zaevidovaných dokladů bez nutnosti jejich zaúčtování nebo porovnání kalkulovaných a skutečných nákladů na výrobu. „QI maximálně usnadňuje práci a snižuje naše náklady v rámci celého podniku, pomohlo nám odstranit slabá místa v rámci firemních procesů,“ dodává Koníček.

QI napomáhá zrychlení průchodu zakázky výrobou.

Všechny funkce QI jsou propojené, proto je možné řídit chod celé firmy z jednoho místa – software dokáže evidovat docházku zaměstnanců a vypočítávat jejich mzdy, drží dohled nad rozpočtem i projekty, prodává zboží v internetovém obchodě QI Shop, podpoří v oblasti CRM i marketingu nebo poskytne manažerské přehledy.

Jan Hofman

DC Concept

Denisa.stastna@dcconcept.cz

www.qi.cz

Reklama
Vydání #5
Kód článku: 150531
Datum: 06. 05. 2015
Rubrika: Informační technologie / E-business
Autor:
Firmy
Související články
Nejčastější problémy v řízení skladového hospodářství

Ať už se jedná o materiál potřebný pro výrobu, o polotovary nebo o uskladněné hotové výrobky, řízení skladových zásob je ve výrobních podnicích důležitou součástí firemních procesů, která s sebou nese také nemalé náklady.

Mít, či nemít ERP, to je otázka!

Investice do podnikového informačního systému je imperativum současnosti. Skoro se zdá, že firma bez ERP nemůže existovat. Přínosy implementace pro řízení podniku jsou ve většině případů nesporné a zásadní. Zavedení ERP je ale zároveň finančně i časově náročná záležitost. Nejde pouze o nákup univerzálního a samospasitelného softwaru nebo hardwaru, ale o výsledek společné práce dodavatele systému se zákazníkem.

Úspěšný sběr zakázek pomocí Online - trhu

Internet dnes poskytuje dodavatelům celou řadu způsobů prodeje. Ale ne všechno vede k úspěchu. Nejlépe to ví Daniel Störzner z firmy LCP GmbH. Jeho podnik specializující se na přesné obrábění laserem vzrostl díky internetu téměř dvojnásobně.

Související články
Sběr (léčivých bylin) dat z výroby

Ano, sběr bylin sem nepatří a je to špatně (?????). Anebo ne tak docela? No, byliny se obvykle sbírají proto, aby po svém zpracování pomáhaly léčit, hojit a podobně. Co to má se sběrem výrobních dat společného? Na první pohled pramálo - ale je to tak úplně pravda?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Blockchain je veřejný

Česká republika - na rozdíl od většiny světa - má k dispozici veřejný blockchain. Nebo přesněji: veřejný blockchain, který je dostupný celému světu, vznikl v České republice.

Přesolená polévka a podnikové plánování

Už pár let jsme všichni s velkou chutí ujídali z polévky, která se vařila v kotli globální ekonomiky a jejími nejkvalitnějšími ingrediencemi byly nízká nezaměstnanost a hospodářský růst. A každý přitom čekal, kdy do tohoto stále více se přehřívajícího kotle neviditelný šéfkuchař trh přisype něco, po čem nám ta delikatesa začne pomalu opět hořknout na jazyku. Delší dobu se mluvilo o nejistém směřování čínského hospodářského zázraku, který dosud významnou měrou ovlivňoval jakžtakž pozitivní statistiky WTO a vedle toho analytici průběžně strašili odhady, která bublina praskne jako první.

Udržitelnost v oblasti procesní výroby

Každý chce mít udržitelné produkty a prodejci stále více tlačí na výrobce, aby dodávali zboží vyhovující novým preferencím zákazníků, kteří žádají ekologičtější a čistší varianty.

Pomocník pro řízení strategické změny

Dobře zvládnuté řízení strategické změny je základem pro přežití firmy v podmínkách dnešního neustále se měnícího trhu. Plánování je dnes extrémně důležité, ale stejně tak je důležité umět plány i upravovat a měnit. V tom vám mohou velice efektivně pomoci moderní podnikové informační systémy, jako jsou Helios Orange a Helios Green.

Sběr dat, analýza a predikce pro rychlé děje

Společnost DEL vyvinula a nabízí vlastní systém delMES pro on-line sběr dat, který firmám umožňuje firmám šetřit náklady nejen v údržbě, ale díky predikci omezit i případné ztráty, které by jinak vznikly zastavením výrobní linky. Firma systém postupně rozšiřuje o další moduly týkající se predikce a zpracování rychlých dějů.

Práce s daty umožňuje předvídat budoucnost

Každý byznys potřebuje plánovat. Potravinářský průmysl potřebuje plánovat inteligentně. V tomto odvětví panuje tvrdý konkurenční boj a produkt, který poměrně rychle podléhá zkáze, je jenom dalším důvodem, proč celý systém musí fungovat bezvadně, rychle a efektivně.

Jaké otázky si pokládat při volbě ERP systému?

Největší výzvou současnosti je změna. Trh je neustále v pohybu a výrobní podniky stejně jako high-tech společnosti se už neobejdou bez kvalitního podnikového softwaru. ERP systémy se tak stávají nezbytnou platformou, která podporuje efektivní fungování společnosti od výroby, obchodu až po servis.

Vznik chytrého průmyslu

Digitalizace a mobilita mají v průmyslu stále větší význam. Počet zařízení připojených k internetu neustále vzrůstá a konektivita roste nejrychlejším tempem právě ve výrobě. V průběhu několika uplynulých let zaujala společnost SKF přední místo v tomto odvětví a téma Průmyslu 4.0 posouvá do oblasti „smartifikace průmyslu“.

Štíhlá a digitální

Štíhlé výrobní procesy představují revoluční způsob, který umožňuje mnoha předním podnikům identifikovat a eliminovat plýtvání ve výrobním řetězci s cílem zefektivnit procesy a zkrátit výrobní cykly.

Adaptivní plánování umožnilo významně zvýšit výrobu

Společnost AVL Moravia, která patří do rakouského koncernu AVL, je výrobcem testovacích zařízení do automobilového průmyslu a komponent pro mateřskou firmu. Implementace systému pokročilého plánování PSIpenta Adaptive přinesla firmě 70% zvýšení obratu při současném nárůstu počtu zaměstnanců jen o 20 % a snížení stavu zásob materiálu o 40 %.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit