Témata

BIKO

Tato společnost nabízí již bezmála třicet let sortiment průmyslových vysavačů. V posledních patnácti letech se specializovala na dodávky řešení pro čerpání a filtraci obráběcích kapalin. To je spojeno s dodávkami vysavačů od anglického výrobce Freddy. Součástí prodejního procesu je bezplatné předvedení vyspecifikovaného stroje přímo v provozu zákazníka a následné předložení kalkulace návratnosti – ROI. Ve spolupráci s partnerskými firmami může společnost Biko zajistit také komplexní čištění CNC na zakázku.

Kontakty

Zadní 113/70, 568 02 Svitavy
Tel: +420 602 500 321

Sociální sítě

Facebook: @www.biko.cz
Instagram: @biko_s.r.o
Twitter: @BikoCZ
LinkedIn: @zdenekbilek

Články BIKO

Čerpání a filtrace obráběcích kapalin

Čerpání a filtrace obráběcích kapalin jsou nedílnou součástí obráběcího procesu. Každé CNC má systém chlazení obráběcích nástrojů. Princip chlazení je založen na vodní emulzi nebo řezném oleji, které jsou pod tlakem z nádrže dopravovány čerpadly do prostoru obrábění.

Údržba chladicí emulze a řezného oleje za provozu

Údržba chladicích kapalin – emulze, nebo řezného oleje se v posledních letech stala nedílnou součástí nejen ekonomiky výrobního procesu ve strojírenských provozech, ale je i významná z hlediska BOZP. U moderních CNC strojů je údržba těchto chladících kapalin často zajištěna filtry a čerpadly, které jsou součástí vybavení stroje. Přesto je čas od času, nejlépe pravidelně a plánovitě, vhodné údržbu chladících kapalin provádět specializovanými firmami, nebo je součástí náplně práce pracovníků údržby. V tom případě se údržba chladící emulze a řezného oleje zajišťuje mobilními stroji.

Ochrana pracovníků při třískovém obrábění

V provozech strojírenských firem, kde probíhá obrábění kovů, se pro chlazení řezných nástrojů používá chladicí kapalina, která je čistým řezným olejem nebo jeho vodní emulzí. Na trhu je celá řada dodavatelských firem, které poskytují svoje produkty pro oba typy chlazení a v závislosti na vybavení obráběcího stroje často i služby spojené s jejich výměnou v rámci tzv. fluid managementu.

Přidejte vaši firmu

Máte-li zájem o vytvoření katalogového zápisu i pro vaší společnost, kontaktujte obchodní ředitelku Gabrielu Jedličkovou, gabriela.jedlickova@mmspektrum.com, 606 826 295.

Nabídka inzerce