Témata

Žďas

Výrobní program společnosti Žďas je zaměřen na tvářecí stroje, zařízení pro volné kování, zařízení na zpracování šrotu, hydraulické lisy, zařízení na zpracování válcovaných výrobků, zařízení pro rovnání materiálu, inspekční a rovnací linky pro úpravu tyčí a kusové dodávky pro válcovny. Společnost se specializuje také na výrobu odlitků od 200 do 50 000 kg, výkovků od 20 do 9 000 kg, ingotů od 500 do 20 000 kg a modelů nebo lisovacích nástrojů především z oblasti automobilového průmyslu.

Společnost dodává zařízení přímo na přání zákazníka. Výrobní haly jsou vybaveny kvalitním strojním zařízením k provádění těžkého i lehkého obrábění, montáže a testování jednotlivých výrobků. Moderní základna projekce a vývoje společně s mezinárodními certifikacemi jsou zárukou kvality a spolehlivosti.


Články Žďas

Vývoj českého průmyslu nevidím příliš optimisticky

Návrat firem na ruský trh, realita, nebo fikce? Obnova ukrajinské ekonomiky? Eskalace problémů českého průmyslu? Je ekonomika služeb řešením současné krize? Přehodnocení plánu Green Deal? Na tyto a některé další otázky se redakce MM Průmyslového spektra zeptala Pavla Cesneka, generálního ředitele společnosti Žďas, jednoho z nejstarších tuzemských strojírenských podniků.

Průmyslové srdce Vysočiny slaví 70 let

V srpnu 1951 se uskutečnila první tavba na divizi Metalurgie ve Žďáru nad Sázavou, čímž společnost Žďas zahájila svoji činnost. V roce letošním tedy slaví 70 let své existence. K činnostem v oboru metalurgie v řádu několika let přibyla výroba mechanických lisů vlastní konstrukce. Později se Žďas začal specializovat na výrobu odlitků, výkovků a ingotů. Mimo ně je dnešní výrobní program zaměřen na tvářecí stroje, zařízení pro volné kování, zařízení na zpracování šrotu, briketovací stroje, hydraulické a vulkanizační lisy, zařízení na zpracování válcovaných výrobků, zařízení pro rovnání materiálu, inspekční a rovnací linky pro úpravu tyčí a kusové dodávky pro válcovny. Společnost se specializuje také na výrobu modelů nebo lisovacích nástrojů především z oblasti automobilového průmyslu a je též dlouholetým a tradičním dodavatelem v segmentu jaderné energetiky.

Zařízení pro železniční průmysl na MSV

Společnost Žďas se letos opět představí na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. Ústředním exponátem bude železniční kolo vyválcované na rozválcovačce určené pro přesné válcování železničních kol za tepla. Tato válcovací stolice je jedním ze zařízení, která firma nabízí výrobcům železničních kol. Stěna a ráfek kola jsou na ní válcovány na požadovaný průměr a výšku ráfku, kolo se válcuje v horizontální poloze sadou sedmi válců.

Dělení trubek na tažné stolici

Na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně představí akciová společnost Žďas svoji technickou inovaci – pilu určenou k dělení trubek přímo na tažné stolici. Tato technická novinka bude také soutěžit o Zlatou medaili MSV 2017. Inovované technické řešení spočívá v novém způsobu dělení a k jeho přínosům patří především odstranění těžké manuální práce operátora, snížení pracovišť při dělení trubek a malé zástavbové rozměry.

Zlepšovatelská hnutí českých průmyslových podniků - ŽĎAS

Inovace jsou skloňovaným heslem napříč všemi obory. Jsou důležité pro zvyšování konkurenceschopnosti společnosti. Ale ty, které vznikají na pracovišti, vedle konkurenceschopnosti ještě zvyšují pracovní pohodlí i sebevědomí pracovníků. Ti tak přímo dokazují svoji důležitost pro firmu a navíc jsou za to odměňováni.

Prioritou oblast bezpečnosti a ochrany zdraví při práci

Žďas, a. s., věnuje značnou pozornost oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (BOZP). O praktické zkušenosti se s námi podělil Ing. Róbert Veselý pověřen řízením úseku Služby.

O privatizacích a životnosti

Nedávno jsem byl ve Žďasu ve Žďáře n/S, mluvil jsem s lidmi na montáži i na dílně a cítil jsem nervozitu. Na loňském MSV v Brně totiž oficiálně oznámili majitelé Železiarně Podbrezová, že hodlají některé své dceřiné firmy, např. Žďas a TS Plzeň prodat.

Přidejte vaši firmu

Máte-li zájem o vytvoření katalogového zápisu i pro vaší společnost, kontaktujte obchodní ředitelku Gabrielu Jedličkovou, gabriela.jedlickova@mmspektrum.com, 606 826 295.

Nabídka inzerce