Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů

Konstrukce CNC obráběcích strojů III

Knižní monografie Konstrukce CNC obráběcích strojů III, jejíž součástí je web www.cnckonstrukce.cz, odkrývá složitou problematiku konstrukce CNC řízených obráběcích strojů. Položme si však otázku, co znamená vlastně pojem konstruování? Nic není ve výrobních podnicích zabývajících se stavbou obráběcích strojů tak skloňovaným tématem jako technický úsek – konstrukce.


Pro někoho jsou to zasnění snílkové, pro jiného zase nositelé pokroku a pro dalšího ti, kdo utrácejí nejvíce peněz majitelům. Ať je to tak či onak, tato součást firemního organismu je nezbytná. Bez konstruktérů není vývoje a tím ani inovací. Pokud není inovace, firma nepřežije. Na straně druhé ani sebelepší inovace není k ničemu, pokud nebude prodejná, vyrobitelná a nakonec smontovatelná. Taktéž není konstrukce možná bez teoretických disciplín, dále pak bez základního a aplikovaného výzkumu.

prof. Dr. Ing. Jiří Marek
vedoucí autorského kolektivu

Publikace se skládá celkem z devíti kapitol, má 690 stran formátu A4, je barevná a v porovnání s předchozím dílem bylo přepracováno 85 % textu a vyměněno 90 % obrázků.
Prodejní cena 590,- Kč.

Kompletní informace o knižní monografii naleznete na webu


Pro nákup navštivte 

Sledujte nás na sociálních sítích: