Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů

Konstrukce CNC obráběcích strojů IV

Ve vydavatelství MM publishing vyšlo další, již čtvrté přepracované vydání legendární publikace Konstrukce CNC obráběcích strojů.

Jedná se o jedinečnou knihu na trhu věnující se problematice konstrukce CNC řízených obráběcích strojů, která mapuje současný stav této progresivní techniky v kontextu s moderními trendy v průmyslu. Cílem autorů není podat vyčerpávající pohled, ale nastínit tento krásný, smysluplný a tvořivý obor lidské činnosti.

Oproti předchozím vydáním se autoři rozhodli vypustit dřívejší myšlenku samostatného popisu jednotlivých společných skupin CNC obráběcího stroje a toto přesunout k jednotlivým typům obráběcích strojů. Zachovali a přepracovali rozbor toho, co je to vlastně CNC obráběcí stroj, co k jeho tvorbě a posléze provozování neodmyslitelně patří a co s touto činností souvisí.

Poté jsou rozebírány jednotlivé a nově klasifikovány typy CNC obráběcích strojů. Do struktury knihy byla nově vložena kapitola o aditivní výrobě a jejím prolínání s třískovým obráběním - tzv. hybridní stroje. To vše završuje přepracovaná a doplněná kapitola praktických poznatků z provozu obráběcích strojů. Autoři  také nastínili problematiku moderních výpočtů, volumetrických kompenzací a iniciativy Průmysl 4.0.

Nová struktura knihy, nové kapitoly, formát A4, pevná vazba, rozsah 430 stran.

Prodejní cena 500,- Kč.
Pro nákup navštivte  e-shop.

 

Sledujte nás na sociálních sítích: