Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Automatizace, regulace a procesy
Anotace
Prof. Ing. Bohumil Šulc, CSc. z Ústavu přístrojové a řídicí techniky Fakulty strojní ČVUT v Praze, je duchovním otcem konference ARaP. Společně s ing. Vránou se postarali o bezchybný průběh po oba dva dny konání.

Automatizace, regulace a procesy


05.11.2009

Pátý ročník konference, konaný pod tímto názvem na půdě Fakulty strojní  ČVUT v prvním listopadovém týdnu, opět vycházel z konceptu spojení vyzvaných přednášek, recenzovaných referátů a firemních prezentací, který se osvědčil v minulých letech.  Konference Automatizace, regulace a procesy (ARaP) jsou pořádané pro odbornou veřejnost aktivní v oboru automatického řízení s cílem umožnit vzájemnou výměnu praktických poznatků z realizace a použití automatizační techniky. Na rozdíl od vědeckých konferencí není účelem konferencí ARaP prezentovat výsledky vědecké práce, ani se zaměřit na určitou úzce vymezenou oblast. Od prezentujících se očekává zejména všeobecná technická zajímavost příspěvku a vystoupení, které bude srozumitelné pro různorodé účastnické spektrum v rámci oboru vymezeného názvem konference.

A tomu se tak po oba dva dny stalo. Pod mottem konference Automatizace a recese vystoupili zástupci firem ZAT, a.s. Plzeň - Příbram, I&C Energo, a.s. Třebíč, atx, technická kancelář pro komplexní automatizaci, s.r.o., I&C Energo, a.s. Třebíč, Siemens, s.r.o. - Divize I&S.  Úvodní přednášky prvého dne byly zajištěny VIP přednášejícími v osobě profesora Hrdličky, děkana Fakulty strojní ČVUT, dále pak profesora Haasze, který se zabýval možnostmi financování spolupráce s aplikační sférou a v neposlední řadě pak ing. Doležalem, zakladatelem Honeywell Czech Republic. V době současných hospodářských problémů všichni účastníci, jenž jsou v oboru průmyslové automatizace angažováni jako vývojáři, výrobci, projektanti, dodavatelé, uživatelé nebo pedagogové, bezesporu našli mnoho nových zajímavých poznatků, inspirací a kontaktů.

Více informací naleznete na //www.arap.cz/

-dvo-Nomenklatura

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: