Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Bosch Diesel otevřel v Jihlavě novou halu
Anotace
Letecký pohled na novou halu společnosti Bosch Diesel

Bosch Diesel otevřel v Jihlavě novou halu


30.06.2005
Jihlavská společnost Bosch Diesel otevřela 5. května 2005 v jihlavském Pávově další výrobní halu. Největší zaměstnavatel regionu, který již nyní zaměstnává téměř 5800 zaměstnanců, tak vytvoří další pracovní místa. V nové hale se bude vyrábět další generace vysokotlakých čerpadel pro vznětové motory s označením CP1H.
Výroba společnosti Bosch Diesel probíhá v Jihlavě ve třech výrobních závodech, ve všech jde přitom o výrobu komponentů pro systém Common Rail. Každý ze závodů se specializuje na jednotlivé části vstřikovacího systému, mezi jehož hlavní výhody patří nižší spotřeba paliva, tišší chod motoru, nižší emise, širší spektrum využití v automobilech a celkově flexibilnější konstrukce v porovnání s ostatními systémy. Např. třetí generace systému Common Rail, která byla společností Bosch zavedena v roce 2003, snižuje emise vznětových motorů oproti dosud dodávaným generacím tohoto vstřikovacího systému až o 20 %, zvyšuje dosažitelný výkon motoru až o 5 %, snižuje spotřebu paliva o 3 % a hluk motoru je reálně nižší až o 3 dB. Zvláštním znakem pro třetí generaci systému Common Rail jsou rychlé piezoelektrické vstřikovače a vstřikovací tlaky dosahující až 180 MPa.
Celková investice v první fázi výstavby nové haly přesáhla 100 mil. eur. Druhá fáze výstavby této haly by měla být dokončena v říjnu a do konce roku 2007 by na Jihlavsku mělo pro firmu Bosch pracovat až 7000 lidí, kteří svými výrobky zásobují většinu automobilových výrobců (BMW, Volvo, DaimlerChrysler, Peugeot, Renault, koncern VW, Hyundai, Toyota, Honda, Iveco a další).
Nomenklatura

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: