Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> ChipBlaster oznamuje certifikaci ISO 14001:2004
Anotace
Aplikace chladicích jednotek ChipBlaster šetří životní prostředí.

ChipBlaster oznamuje certifikaci ISO 14001:2004


09.01.2007
Společnost ChipBlaster, přední světový dodavatel vysokotlakých chladicích jednotek pro obráběcí stroje, nedávno připojila ke stávající certifikaci ISO 9001:2000 i certifikát ISO 14001:2004. ISO 14001 je mezinárodním standardem vyjadřujícím odpovědnost společnosti k životnímu prostředí.
Chladicí jednotky ChipBlaster účinně snižují množství odpadu a spotřebované energie a jejich aplikace vede rovněž ke zvýšení účinnosti obráběcího stroje, k prodloužení životnosti a dlouhodobému udržení kvality chladicí kapaliny. Výkonové vysokotlaké a velkoobjemové jednotky ChipBlaster, vybavené automatickou regulací objemu spotřebovávané chladicí kapaliny, disponují řízenou frekvencí zdvihu čerpadla, což vede ke snížení množství ztrátového tepla, prodloužení životnosti chladicí kapaliny a filtru a k úsporám energií.
Příspěvkem k ochraně životního prostředí je rovněž řada odsávačů par MistBlaster, které efektivně odstraňují mlhu vznikající v pracovním prostoru obráběcího stroje a nový ekologický filtrační systém chladicí kapaliny fungující na bázi reverzní odstředivky, který řeší problém likvidace pytlových filtrů a prostoje spojené s jejich výměnou. Dodavatelem uvedených zařízení v ČR je společnost technology-support, s. r. o.
Nomenklatura

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: