Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Desáté narozeniny firmy 4ISP

Desáté narozeniny firmy 4ISP


27.06.2019

Deset let na trhu oslaví česko-německá firma 4ISP v centru Eurazio akcemi pro zákazníky. Konkrétně uspořádá několik dní otevřených dveří, a to 18. září, dále na začátku prosince a v únoru příštího roku. V těchto dnech nabídne 4ISP novinky ze svého portfolia. Dále představí exponáty předchůdců CNC strojů a výtvory studentů. Firma připravuje zajímavé cenové nabídky jak pro stávající, tak nové zákazníky. 4ISP tak poděkuje všem, se kterými spolupracuje. Výsledky startu letošního roku patří vůbec k nejlepším. Od počátku roku firma prodala již třináct vláknových laserů, 24 CO2 laserů a 8 frézek. Do svého portfolia zařadila i nejrychlejší 3D tiskárnu na světě - Uniz. Stala se poradcem pro malé i velké firmy v oblasti nových technologií a inovací v oblasti laserů. Přestože se povedlo v loňském roce vybudovat reprezentativní showroom CNC strojů Eurazio, nezapomíná firma na drobné řemeslníky a malé firmy, kterým se speciálně v narozeninovém programu bude věnovat. Své prostory nabídne i Technickému muzeu v Brně. Cílem tohoto propojení je spojení historie s těmi nejnovějšími technologiemi. Ty chtějí ve 4ISP ukázat i lidem, kteří se o toto téma pouze zajímají, ne pouze těm, kteří stroje kupují. Také v jubilejní roce podpoří 4ISP studentský projekt ČVTU Formule, nově se zaměří i na podporu učňovských technických oborů. S těmi navázala firma spolupráci a práci studentů bude prezentovat v rámci svých dnů otevřených dveří. Cílem bude kontakt studentů s reálným podnikáním a kontakt s konkrétními firmami, do kterých možná jednou nastoupí nebo založí své.


Ukázka výrobku zpracovaných laserem


„Bez důvěry našich zákazníků bychom rozhodně takové prodejní výsledky neměli,“ uvádí Petr Tůma, CEO a jednatel společnosti 4ISP. „Tu se budeme i nadále snažit nezklamat. Po deseti letech velice pozitivně hodnotím snahu věnovat zákaznickému servisu tolik energie a úsilí. Rozhodně se vyplatila. Pokud stroje řádně ukážeme, předvedeme různé možnosti a varianty řešení a dopřejeme firmám čas si produkci v showroomu či na zapůjčených strojích vyzkoušet, vše funguje. Na základě této zkušenosti vznikl i nápad na rozsáhlý projekt Eurazio. Zákazníci zde naleznou více než osmdesát typů CNC průmyslových laserů, frézek a dalších strojů. Nabízíme v něm vyzkoušet si vlastní materiály a na základě konkrétních požadavků společně vybereme ten nejvhodnější stroj. Firmy se na nás mohou spolehnout i s náhledným servisem. Pomáháme i se zajištěním financování strojů. Sám jsem firmu zakládal ve dvou lidech v garáži, za pomoci rodiny. Vím, jak těžké začátky v podnikání jsou. A vím také, jak důležitá je pomocná ruka. Tou bychom pro začínající, ale i stávající firmy chtěli být. Protože bude-li se dařit jim, budeme se dařit všem. Zákaznickými akcemi spojenými se servisními či cenovými nabídkami bychom tento vstřícný krok rádi ukázali. Proto jsme se rozhodli neinvestovat v rámci oslav do velkolepých show, ale věnovat část tržeb zpět do obchodu, tedy našim zákazníkům. Podporou škol pak si budujeme další zajímavou podnikatelskou základnu. Jsem přesvědčen, že pokud uvidí žáci a studenti, o jak zajímavý obor se jedná, bude je studium více bavit a po jeho dokončení v oboru zůstanou,“ dodává Petr Tůma.       

  
Ukázka výrobku

„Oslavy deseti let působení na trhu jsme rozdělili do půl roku – od září do února. Rozhodli jsme  tak záměrně, více než velkolepou akci bychom chtěli posedět s kolegy u grilu a sklenky a strávit příjemný čas,“ uvádí Ing. Dagmar Smrčinová, Ph.D., marketingová a projektová ředitelka centra Eurazio. „Stávajícím zákazníkům, které více než velkolepá akce zajímá pomocná ruka, jsme nachystali konzultace, servis stroje či cokoliv co posune jejich podnikání vpřed a to je to, co se jim pokusíme nabídnout. V prosinci bychom se rádi setkali s drobnými výrobci, školami a všemi, kteří hledají jiná než průmyslová zařízení. S poptávkou na malý laser či frézku jako dárek pro manželku na mateřské či manžela kutila jsme se již několikrát setkali a v takových situacích rádi pomůžeme. Únorový den „D“ zatím nechám zahalen tajemstvím, abyste se měli na co těšit. Jsem pyšná na všechny zaměstnance, celý kolektiv na to kam jsme se společně dostali, jakým způsobem spolu vycházíme a v jakém prostředí můžeme pracovat. Těší mě reakce našich zákazníků a hostů, kterým se u nás líbí a rádi k nám jen tak zajdou, protože se zde cítí příjemně. To je myslím to nejvíc, co za vnitřní provoz firmy může být. Kolektiv, který potěší, příjemné prostředí, atmosféra, která osloví a činnosti, které dávají smysl,“ dodává Dagmar Smrčinová.


Zapojili jsme se do projektu Formule s ČVUT v Praze

„Náš Projekt Formule se v rámci Fakulty elektrotechnické ČVUT řadí mezi ty nejkomplexnější a nejnáročnější, jak časovou náročností, tak i finančně. Každý rok stavíme nový závodní vůz, se kterým v letních měsících vyrážíme na mezinárodní soutěže napříč Evropou. Díky projektům jako je tento, dokáží z ČVUT odcházet inženýři, kteří mají velmi dobrou a komplexní praxi napříč obory, které s elektrotechnikou a strojařinou souvisí. Pro samotné ČVUT jsou absolventi z našeho projektu výbornou vizitkou,“ uvádí Josef Med konstruktér týmu eForce Prague Formula, student Fakulty strojní na ČVUT. „Bez podpory od ČVUT a průmyslových partnerů, by náš projekt nemohl vzniknout a ani dlouhodobě úspěšně fungovat. V minulé sezóně nás společnost 4ISP podpořila finančním darem, který nám pomohl realizovat výrobu bateriového boxu. Za darované finance jsme nakoupili materiál pro spojování jednotlivých článků (měděné a niklové plechy), které jsme si nechali vyřezat. Následně jsme plechy svařili a spojili s bateriovými články. Tuto sezónu zašla naše spolupráce ještě dále. Místo finanční podpory nás společnost 4ISP podpořila výrobními kapacitami. Tuto možnost jsme využili na řezání velmi tenkých měděných a niklových plechů. Řezání takových plechů je natolik specifické, že většina firem, zabývajících se laserovým řezáním, nám tyto plechy odmítla vyřezat. Velmi příjemné bylo, že s touto spoluprací odpadly dlouhé čekací termíny, které minulé roky způsobovaly našemu projektu značné problémy v kompletaci formulí. Letos jsme díky výrobě bez čekacích termínů ušetřili nejen čas, ale hlavně nervy našich konstruktérů. Mohli jsme se spolehnout, že poptaná výroba proběhne v termínu, a hlavně kvalita výpalků byla nad naše očekávání. Minulou sezónu jsme v létě vyrazili na čtyři mezinárodní závody napříč Evropou. Na závodech v Nizozemí a Maďarsku jsme ladili nastavení vozu a pilovali statické disciplíny, tak aby na dalších závodech naše výkony byly, co možná bezchybné. Obsadili jsme celkové 6. a 7. místo. Na závodech v Česku to už byl jiný příběh. V každé z disciplín jsme se umístili mezi třemi nejlepšími a celkově jsme závody vyhráli. Stejný průběh se opakoval i na již neoficiálních závodech v Estonsku, kde mohl náš tým také slavit celkovou výhru a spolu s pohárem jsme si odvezli i pořádání tohoto závodu Baltic Open v letošním létě v Česku,“ dodává Josef Med.   


Eurazio je největší showroom ve střední Evropě.
 
Zákazníky společnosti 4ISP jsou malé kovovýroby i velké průmyslové podniky. Firma má ve svém portfoliu nejenom vláknové řezací lasery HSG a Holandské Co2 lasery BRM, ale i CNC frézky Relicut, brusky, filtrace a další doplňkové stroje pro kovozpracující průmysl. Disponuje rovněž širokou nabídkou mechanických i elektronických komponentů k sestavení vlastních CNC nebo obráběcích strojů, s nabídkou širokého sortimentu spotřebního materiálu a doplňkům k laserům a frézkám. Tato záležitost se týká hlavně českého a slovenského trhu, tedy sestavování vlastních zařízení ať již kutili anebo jako doplňková zařízení velkých výrobních linek. I tady je firma 4ISP nápomocna.


Petr Tůma, jednatel společnosti 4ISP.

-KG-Nomenklatura

Výzkum/ vývoj
3D technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: