Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Huisman vyrábí podvozky pro vozíky horských drah

Huisman vyrábí podvozky pro vozíky horských drah


21.09.2017

Společnost Huisman Konstrukce spustila po náročných přípravách sériovou výrobu podvozků pro vozíky horských drah. Čeští odborníci vyrobí celkem 50 kusů podvozků dráhových vozíků pro společnost Vekoma, která je lídrem na rostoucím trhu zařízení pro zábavní průmysl. Podvozky patřící do nejvyšší bezpečnostní třídy jsou určené pro horské dráhy v Indonésii.


Podvozek dráhového vozíku se skládá ze dvou sub-celků zvaných wheel-carrier a support-up stop

K produkci horských drah začali ve společnosti Huisman Konstrukce také se sériovou výrobou podvozků pro dráhové vozíky. „Celkem u nás vyrobíme 5 ks předních podvozků vozíků a 45 kusů přípojných podvozků vozíků. Součástí dodávky jsou také menší svařence sloužící k montáži kol na podvozky vozíky, které svařujeme kompletně na robotech,“ říká Tomáš Zamarski, vedoucí projektu ze společnosti Huisman Konstrukce.


Svařování podvozku na manipulátoru

Na horských dráhách se rozlišují komponenty podle čtyř bezpečnostních tříd. Podvozková platforma spadá do nejvyšší bezpečnostní třídy. U této zakázky, velmi náročné sériové výroby, musí sviadnovští splňovat ty nejvyšší nároky na vstupní materiály, výrobní postupy a velmi časté kontroly ve všech fázích výroby. Například určité množství svárů musí procházet pravidelně rentgenovým testováním na kvalitu. Bez kladného výsledku této kontroly se nemůže pokračovat ve výrobě.
Horská dráha Family coaster

Náročná a dlouhá byla také samotná příprava výroby. „Museli jsme vyřešit například laserem pálené a ohýbané položky, aby kvalitativně splňovaly požadavky zákazníka. Nakonec jsme inspektory z Vekomy přesvědčili, že tuto náročnou výrobu u nás zvládneme. Všichni naši zaměstnanci zapojení do tohoto projektu odvedli skvělou práci,“ říká Tomáš Zamarski.

Montáž Wheel carrier a Support-up-stop

Sviadnovský Huisman vyrábí pro společnost Vekoma horské dráhy již druhým rokem. Jejich výroba se do českého výrobního závodu vrátila v roce 2016 po deseti letech. Po dokončení zakázky bude Huisman Konstrukce jednat se zákazníkem o výrobě dalších desítek kusů podvozků k dráhovým vozíkům.

Společnost Huisman Konstrukce, výrobce vrtných souprav, námořních a pozemních jeřábů, pokládkových systémů pro pokládání potrubí v moři nebo zařízení pro zábavní průmysl, letos oslavila 20. výročí od založení sviadnovského závodu.

Zdroj: Tisková zpráva Crest Communications.

Zpracováno redakcí.
 Nomenklatura

Exportní příležitosti
Montáže/ kompletace
Technologie spojování/ dělení materiálů

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky


Sledujte nás na sociálních sítích: