Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Parker Hannifin dokončuje akvizici společnosti LORD

Parker Hannifin dokončuje akvizici společnosti LORD


26.11.2019

Společnost Parker Hannifin Corporation (NYSE: PH), působící v oblasti pohybových a řídicích technologií, dokončila akvizici společnosti LORD Corporation, předního výrobce vyspělých lepidel a povlaků a rovněž technologií pro řízení vibrací a pohybu – za částku přibližně 3,675 miliardy USD v hotovosti. Touto strategickou transakcí vzniká zastřešující organizace s bohatými znalostmi z oblasti výzkumu a vývoje nových materiálů a nabídkou produktů z oblasti elektrifikace a letectví a kosmonautiky, které se výborně doplňují.

Očekává se, že po vyloučení jednorázových nákladů a amortizace, souvisejících s obchodem, přinese tato transakce akcionářům značnou hodnotu, a to díky posílení organického růstu, vyšším maržím EBITDA, silnějšímu peněžnímu toku a zvýšení zisku na akcii společnosti Parker. Společnost LORD posílí portfolio společnosti Parker plné růstových firem s atraktivními maržemi a výrazně rozšíří schopnosti společnosti Parker na poli technických materiálů o výrobky doplňující její nabídku. Společnost Parker tak získá lepší pozici, aby mohla vyjít vstříc zákazníkům v růstových odvětvích a využít nové trendy, jako je elektrifikace a odlehčování konstrukcí.

Z této příležitosti posílit naše portfolio technologií a výrazně zlepšit naši pozici v oblasti technických materiálů máme velkou radost,“ řekl Tom Williams, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Parker. „Očekáváme, že akvizice společnosti LORD přinese lepší provozní marže a že míra organického růstu této firmy zajistí portfoliu společnosti Parker větší odolnost, takže snadněji dosáhneme nejlepší finanční výkonnosti v horním kvartilu.“

Akvizice společnosti LORD nám umožní poskytovat našim stávajícím i budoucím zákazníkům větší přidanou hodnotu,“ prohlásil Andy Weeks, prezident skupiny Engineered Materials společnosti Parker. „Vítáme nadaný tým společnosti LORD, kterému se podařilo vybudovat vysoce výkonnou společnost se silnými značkami produktů, jako je Chemlok®.  Od nynějška budeme společně pracovat na tom, abychom naše dvě společnosti propojili a zužitkovali při tom nejlepší nápady, schopnosti a postupy z obou organizací.“

Vznikl integrační tým a vše probíhá podle podrobného plánu integrace, který má zajistit hladké spojení společností Parker a LORD a navázání spolupráce mezi oběma organizacemi.

Zdroj: Zpracováno redakcí z tiskové zprávyNomenklatura

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: