Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Pro ženy v mužských profesích

Pro ženy v mužských profesích


27.11.2019

V České republice výrazně stoupá počet žen zaměstnaných v profesích, které ještě před pár lety byly doménou mužů. Nejde už pouze o lehčí dělnické práce ve strojírenství a výrobě, ale o ta nejnáročnější povolání.Tisíce žen tak dnes působí jako obráběčky kovů, svářečky, seřizovačky, řidičky těžkých pracovních strojů a jeřábnice nebo dokonce v pozici koksařek v hutích. Podle personálních agentur je to začátek nového pojetí pracovního trhu. Dříve typicky mužské profese ženy samy vyžadují a firmy je, pro jejich pečlivost a trpělivost, rády přijímají.

Práce v průmyslových oborech může ženám přinášet řadu obtíží. Vnější vlivy například extrémně zatěžují pokožku, která je častěji podrážděná a stresovaná. Pleť je potom vhodné regenerovat. Nejlépe pravidelnou a nenáročnou péčí, kterou lze lehce aplikovat třeba o přestávce přímo na pracovišti nebo při obědě.

Na to mysleli v rodinné firmě Orling v Ústí nad Orlicí při vývoji unikátního přírodního přípravku pro komplexní a intenzivní výživu pleti zevnitř. Výrobek ve formě nápoje v prášku s názvem BeautyDrink Sedmikráska Orling představuje, na rozdíl od běžné povrchové kosmetiky, nové pojetí péče o pokožku obličeje i celého těla, ale také třeba vlasů nebo nehtů. Nápoj podporuje boj s vráskami a dalšími projevy stárnutí kůže včetně té extrémně zatěžované, ale je určena i dospívajícím s problematickou pletí nebo lidem po plastických operacích, popáleninách či úrazech. Jedinečné složení přípravku podporuje obnovu vlastních funkčních mechanismů kůže i podkoží a na buněčné a molekulární úrovni působí přímo na samotnou příčinu degenerace kůže. Zároveň také stimuluje cílenou tvorbu mladého kolagenu v pokožce, protože jí dodává bioaktivní kolagenní peptidy, aminokyseliny a další prospěšné látky.

„Na vývoji přírodního produktu pro vnitřní výživu pokožky jsme pracovali asi dva roky a vycházeli jsme při tom z vlastních zkušeností i odborných znalostí. Kolagenem se zabýváme téměř 40 let, navíc jsme mohli navázat na výzkum využití kolagenu, který vedl můj otec profesor Milan Adam, držitel prestižní ceny UNESCO za celoživotní přínos lékařské vědě. Náš nový výrobek je tedy výsledkem dlouholetého výzkumu, vývoje a praxe,“ zdůrazňuje spolumajitelka rodinné firmy Orling ing. Kateřina Marie Dušková s tím, že vývoj originálního kolagenního přípravku pro vnitřní výživu kůže se neobešel ani bez spolupráce s Českou lékařskou společností Jana Evangelisty Purkyně.

-RH-
 

Zdroj: Redakčně zpracováno z tiskové zprávy Orling
 Nomenklatura

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: