Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> První láhev z červeného skla

První láhev z červeného skla


10.11.2016

Společnost Owens-Illinois, výrobce skleněných obalů, společně se svým zákazníkem Ambev představují pro komerční využití první červeně zabarvenou skleněnou láhev na světě. Láhev je určena pro nový nápoj s názvem Skol Beats Secret. Tato nová, zcela jedinečná barevná inovace je výsledkem interních výzkumných a technologických postupů společnosti O-I, které jí umožnily vyrábět červené skleněné láhve ve velkém množství a za přijatelnou cenu. Láhev se představí tento týden na veletrhu Brau Beviale v Německu.


Nová řešení přinášejí výhody, ať už ve funkčnosti či lepším smyslovém vnímání produktu. Barva není pouze estetický detail. Jako obal chrání produkt a zvýrazňuje ho v očích zákazníků.

První zemí, která spouští výrobu červeného skla, je Brazílie. Díky strategickému partnerství společností Owens-Illinois a Ambev se červené sklo dostane ke spotřebitelům, ale jeho výroba je zatím stále v pilotní fázi. O-I představí tento týden své standardní výrobky na veletrhu Brau Beviale a zkoumá možnosti propagace nové barvy v Evropě. „Pracujeme s Ambev na různých projektech, jedním z nich je úspěšná řada nápojů Skol Beats. Proto jsme také velmi rádi, že naše první červená láhev je vyrobena právě pro tuto značku,“ říká Rildo Lima, prezident Owens-Illinois v Brazílii

Řada Skol Beats má prostřednictvím designu láhve ukázat moderní identitu výrobku, který láhev obsahuje. Původní nápoje Skol Beats byly vyráběny v čirých láhvích. Ambev následně začal vyrábět nové verze, včetně nápoje Extreme v černé lahvi, Senses v modré, Spirit v zelené a nyní také Secret v červené lahvi. Každá z verzí má svou specifickou příchuť i půvab.
 
-EB-


Zdroj: Tisková zpráva. Zpracováno redakcí.


 Nomenklatura

Inovace
Materiály konstrukční nekovové

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: