Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Siemens partnerem projektu Česká hlava
Anotace
Mobilní vozítko HydrogenIX obsahující řídicí jednotku Simatic je v současnosti jediným skutečným a plně funkčním vozidlem na vodíkový pohon v ČR.

Siemens partnerem projektu Česká hlava


10.10.2006
Společnost Siemens v roce 2005 investovala celosvětově do výzkumu a vývoje 5,2 miliardy eur, vlastní 53 000 aktivních patentů a jen v loňském roce jich přihlásila celkem 8800. Na 150 výzkumných pracovištích ve více než 30 zemích společnost zaměstnává 47 000 pracovníků, a řadí se tak k největším firmám působícím na poli vědy a výzkumu a současně i na přední místa v oblasti inovací. Bylo tedy logickým krokem, že se Siemens v České republice stal partnerem akce „Věda v ulicích“, který je součástí projektu Česká hlava.
V rámci tohoto projektu, který se koná v Praze, budou laické veřejnosti srozumitelnou formou představeny nové vynálezy českého původu, úspěchy českých vědců, ale také novinky světové vědy a techniky. V prostoru Akademie věd ČR bude mimo jiné představeno také unikátní vozítko HydrogenIX, využívající k pohonu alternativní zdroj energie – vodík. Autorem tohoto vozidla je tým studentů a doktorandů katedry měřicí a řídicí techniky Fakulty elektrotechniky a informatiky Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. Jedním z partnerů projektu se v rámci své podpory vysokého školství stala společnost Siemens.

Nomenklatura

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: