Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Společnost Liberty dokončila koupi balíku významných evropských oceláren

Společnost Liberty dokončila koupi balíku významných evropských oceláren


02.07.2019

Společnost Liberty Steel, která je součástí celosvětové skupiny GFG Alliance britského podnikatele Sanjeeva Gupty, včera oznámila dokončení nákupu sedmi ocelářských podniků a pěti servisních center v sedmi evropských zemích od skupiny ArcelorMittal.

Tato transakce v hodnotě 740 milionů eur (více než 18,8 miliardy korun) učiní z Liberty jednoho z deseti největších světových producentů oceli mimo Čínu s celkovou výrobní kapacitou přes 18 milionů tun širokého spektra hotových produktů.

Jde o největší samostatnou transakci v historii GFG. Po jejím dokončení bude mít skupina téměř 30 000 zaměstnanců ve třiceti zemích.

Sedm podniků, které od včerejška spadají pod Liberty, zaměstnává přes 14 000 lidí. Největším z těchto podniků je ostravská Nová huť, předmětem obchodu je také ocelárna Galati v Rumunsku, válcovny ve Skopje v Severní Makedonii, Piombino v Itálii a Dudelange v Lucembursku, ale také dva podniky poblíž belgického Lutychu. Kromě toho získá Liberty servisní centra ve Francii a Itálii.

Tyto závody vyrobí dohromady přes deset milionů tun válcované oceli za rok a dodávají ocel pro řadu průmyslových odvětví napříč Evropou, včetně stavebního průmyslu a infrastruktury, automobilového, leteckého a energetického průmyslu, průmyslového vybavení, konstrukčních a těžebních zařízení, ale také spotřebitelských produktů. Během tří let plánuje Liberty Steel zvýšit prodeje těchto podniků o 50 %.

Včerejším oznámením začíná 100denní období, během kterého Liberty spolu s místními zaměstnanci, odbory, zákazníky a dodavateli provede detailní analýzu jednotlivých podniků. Cílem této revize bude najít příležitosti pro investice a vytvořit detailní plány pro zvýšení konkurenceschopnosti, rozšíření sortimentu produktů a zvýšení prodejů. Ve střednědobém výhledu se Liberty chystá zaměřit na možnosti výroby ocelových produktů s vyšší přidanou hodnotou a zajištění flexibilnějšího výrobního portfolia.

Jako součást globální skupiny průmyslových závodů se tyto podniky připojí k programu GREENSTEEL, kterým se Liberty Steel a GFG pokouší o vytvoření ekonomicky a zároveň i ekologicky udržitelného podnikání založeného na výrobních metodách s nízkou uhlíkovou stopou.

Je to vzrušující a významný milník na cestě skupiny GFG. Jsme nesmírně hrdí, že můžeme do rodiny GFG přivítat tisíce kvalifikovaných a odhodlaných zaměstnanců. Věříme, že společnou prací dosáhneme zářné a udržitelné budoucnosti pro skupinu GFG, ale i pro celý ocelářský průmysl. Tyto závody budou klíčovou součástí naší globální strategie na poli ocelářství, díky vytvoření udržitelných podniků s plně integrovanou výrobou široké palety produktů, od surových materiálů až po dokončené výrobky s vysokou přidanou hodnotou, distribuované po celém světě,“ řekl k transakci Sanjeev Gupta, výkonný předseda skupiny GFG.

 „Tyto podniky mají výhodnou pozici a výkonný provoz s dobrou cenovou strukturou. Na těchto silných základech plánujeme budovat prostřednictvím kombinace dobře uvážených investic, změn v profilu výroby a výhodných synergií v širším rámci skupiny Liberty,“ uvedl Jon Bolton, ředitel globálního vývoje Liberty Steel.

Liberty na této transakci spolupracovala se společností Wyelands Capital, která je součástí sekce GFG zaměřené na finanční služby. Finanční poradenství poskytla také společnost Jefferies International Ltd.

 

Zdroj: Tisková zpráva Liberty House Group

Zpracováno redakcí.
 Nomenklatura

Hutnictví/ Slévarenství
Financování stroj. výroby/Podniková ekonomika
Exportní příležitosti
Management a řízení

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: