Témata

Jak se vyrábí

Denně to používáme. Ale víme vlastně, jak se vyrábějí lyže, pastelky nebo rám našeho nového kola?

Na návštěvě v českém Solingenu

14. 12. 2016

Více než dvousetletou tradicí se může pochlubit nožířská továrna v Mikulášovicích na Šluknovsku. Od roku 1955 firma pod značkou Mikov – Mikulášovický kovoprůmysl – dodává své výrobky do obchodní sítě v rámci celé Evropy, USA a Ruska. Sortiment stále přizpůsobuje poptávce rozsáhlého spektra zákazníků. Ročně vyrobí statisíce nožů.

Česká zbrojovka se světovým zvukem

11. 05. 2016

Pistole ČZ-75 je druhou nejkopírovanější krátkou zbraní na světě, v zámoří se na zbraně z České zbrojovky Uherský Brod stojí fronty. Čeští zbrojaři mají trefu. Neodolali jsme a přijali pozvání do 20hektarové zbrojovky na pomezí Valašska a Slovácka.

Zima se blíží!

09. 12. 2014
Eva Zajícová

Jestli jste milovníci zimních radovánek, tak si zajisté po loňském zklamání přejete, aby letos napadaly celé závěje sněhu, a vy jste mohli zase vytáhnout ze sklepů lyže a oddávat se potěšení z jízdy a kochat se výhledy do zasněžené krajiny. V hromady sněhu doufají pochopitelně i výrobci lyží, jak nám potvrdil generální ředitel výrobního podniku lyží Sporten Ján Hudák v září na tiskové konferenci v Novém Městě na Moravě. Po představení novinek pro rok 2014–15 nám otevřeli dveře i do výrobních hal podniku a seznámili nás s technologiemi výroby lyží.

Dřevěné kůlny a rámy Featherbeds

15. 05. 2012

Enzo Ferrari v 50. letech minulého století hovořil o mladých britských týmech formule 1 jako o garážistech a povýšeně navrhoval, že by tyto týmy, jako skromní obyvatelé garáží, neměly být brány tak seriózně jako stáj z Maranella, která se ráda pasovala do role aristokracie v automobilových soutěžích, modré krve ve sportu zbohatlíků s utěrkami od oleje. Bylo by však přesnější, kdyby tento "starý muž" nazval své závodní soupeře jako kůlnaře.

Jak lyže přicházejí na svět

19. 12. 2011
Pavel Marek

Možná také patříte mezi ty, kdo na své nohy občas připínají lyže vyrobené v Novém Městě na Moravě. Starší teď možná vzpomenou na někdejší "artisky", avšak ty se současným lyžím podobají snad jen na první pohled. Zajímavý design, moderní konstrukce, technické parametry i podstatně širší sortiment, tím vším se dnešní lyže odlišují od těch dřívějších.

Bohem posvěcený lov

13. 04. 2011

Někdy nestačí jen tvrdá práce a odvaha, abyste našli nový směr podnikání. Někdy je zapotřebí také silná víra. Pro Jasona Hudkinse, prezidenta firmy Athens Archery, tento okamžik nastal v listopadu roku 2007, kdy jeho obráběcí firmu zasáhl prudký pokles automobilového průmyslu. Když byl jednoho dne na lovu, ve chvíli, kdy se modlil za inspiraci, si uvědomil, že má budoucnost své firmy doslova ve svých rukou.