Témata

Jak se vyrábí

Denně to používáme. Ale víme vlastně, jak se vyrábějí lyže, pastelky nebo rám našeho nového kola?

Na návštěvě v českém Solingenu

14. 12. 2016

Více než dvousetletou tradicí se může pochlubit nožířská továrna v Mikulášovicích na Šluknovsku. Od roku 1955 firma pod značkou Mikov – Mikulášovický kovoprůmysl – dodává své výrobky do obchodní sítě v rámci celé Evropy, USA a Ruska. Sortiment stále přizpůsobuje poptávce rozsáhlého spektra zákazníků. Ročně vyrobí statisíce nožů.

Česká zbrojovka se světovým zvukem

11. 05. 2016

Pistole ČZ-75 je druhou nejkopírovanější krátkou zbraní na světě, v zámoří se na zbraně z České zbrojovky Uherský Brod stojí fronty. Čeští zbrojaři mají trefu. Neodolali jsme a přijali pozvání do 20hektarové zbrojovky na pomezí Valašska a Slovácka.

Dřevěné kůlny a rámy Featherbeds

15. 05. 2012

Enzo Ferrari v 50. letech minulého století hovořil o mladých britských týmech formule 1 jako o garážistech a povýšeně navrhoval, že by tyto týmy, jako skromní obyvatelé garáží, neměly být brány tak seriózně jako stáj z Maranella, která se ráda pasovala do role aristokracie v automobilových soutěžích, modré krve ve sportu zbohatlíků s utěrkami od oleje. Bylo by však přesnější, kdyby tento "starý muž" nazval své závodní soupeře jako kůlnaře.

Jak lyže přicházejí na svět

19. 12. 2011
Pavel Marek

Možná také patříte mezi ty, kdo na své nohy občas připínají lyže vyrobené v Novém Městě na Moravě. Starší teď možná vzpomenou na někdejší "artisky", avšak ty se současným lyžím podobají snad jen na první pohled. Zajímavý design, moderní konstrukce, technické parametry i podstatně širší sortiment, tím vším se dnešní lyže odlišují od těch dřívějších.

Bohem posvěcený lov

13. 04. 2011

Někdy nestačí jen tvrdá práce a odvaha, abyste našli nový směr podnikání. Někdy je zapotřebí také silná víra. Pro Jasona Hudkinse, prezidenta firmy Athens Archery, tento okamžik nastal v listopadu roku 2007, kdy jeho obráběcí firmu zasáhl prudký pokles automobilového průmyslu. Když byl jednoho dne na lovu, ve chvíli, kdy se modlil za inspiraci, si uvědomil, že má budoucnost své firmy doslova ve svých rukou.

Než ji vezmete do ruky…

22. 06. 2010
Roman Dvořák

Výrobě psacích a kreslicích potřeb pro nejširší možné využití se v dačickém Centropenu věnují 70 let. Velká pozornost je přitom kladena na oblast vývoje nových výrobků. Výsledkem složitých technologických procesů je zcela nový pohled na užívání psacích a kreslicích potřeb. Zdravý způsob psaní – tato tři slova jsou jedním z hnacích motorů v práci vývojových pracovníků a designérů společnosti.