Témata
Reklama

Hybridní seminář o inovacích v leteckém průmyslu

Ve středu 28. září uspořádá společnost Seco Tools společně se svými partnery akci nazvanou Inspiration Through Innovation (ITI). Tento seminář je zaměřen na leteckou výrobu a bude se konat hybridní formou – akci bude možné navštívit jak osobně (koná se v anglickém Alcesteru), tak virtuálně, prostřednictvím sledování živého vysílání na internetu. Účastníci a diváci se mohou těšit na ukázky obrábění, na sérii seminářů a prezentací a také na diskuze s přednášejícími.

Interaktivní relace se budou odehrávat před živým publikem a zároveň budou živě streamovány na webových stránkách akce. Návštěvníci na místě budou mít možnost setkat se naživo s autory prezentací, vytvářet nové kontakty s partnery a prohlédnout si reálné ukázky obrábění. Veškeré nahrané relace budou po skončení akce na vyžádání k dispozici všem registrovaným účastníkům. Registrovaní účastníci ITI navíc získají přímý přístup k exkluzivnímu obsahu s tematikou letecké výroby prostřednictvím webové stránky secotools.com.

Reklama
Reklama
Reklama

Další informace o akci Aero ITI 2022 a registrační formulář najdete zde. Můžete se akce zúčastnit osobně, nebo sledovat její živé vysílání, případně po ukončení akce zhlédnout její záznam, který bude pro registrované účastníky k dispozici na vyžádání.

Zářijová akce Aero ITI 2022 bude zaměřena na leteckou výrobu. (Zdroj: Adobe Stock)

Program akce Aero ITI 2022

V rámci akce bude možné sledovat následující ukázky obrábění založené na partnerských řešeních:

 • metody power skiving a protahování na kompresorovém disku proudového motoru z Inconelu;
 • metoda WAAM („wire-arc additive manufacturing“) na lopatkovém kole z Inconelu a aditivní výroba nástrojů používaných k jeho dokončení;
 • výběr z úspěšných projektů – automatizované obrábění otvorů do vrstvených kompozitních materiálů, agresivní obrábění konstrukcí a jednofázové opracování A-rámů z hliníku.

Techničtí partneři budou sdílet své zkušenosti na inspirativních živých diskuzích a seminářích na různá témata související s leteckou výrobou, jako jsou například:

 • partnerství, které podpoří snahy o dosažení udržitelnosti;
 • fyzika obrábění vysoce legovaných slitin;
 • efektivní obrábění náročných materiálů – CFRP a vrstvených kompozitních materiálů;
 • docenění hodnoty dat v digitalizaci, sledovatelnosti a automatizaci.

Partnerství je závod na dlouhou trať,“ říká Jon Shipley, Global Business Development Manager pro letectví ve společnosti Seco Tools. „Stvrzuje a prohlubuje se tím, že dlouhodobě spolupracujete na dosažení stejného cíle. Díky akcím ITI a Innovation Hub můžeme prohlubovat probíhající i novou partnerskou spolupráci a přizpůsobovat tak společná řešení skutečným problémům, kterým zákazníci čelí. Už se nemůžeme dočkat, až vás znovu přivítáme na akci Innovation Hub, kde se budeme setkávat, vytvářet kontakty, vzdělávat se a hlavně růst spolu s našimi partnery.

Další vzdělávání

Pro širší podporu leteckých výrobců zveřejňuje Seco výběr technických a vzdělávacích informací vztahujících se k reálným leteckým součástkám, jako jsou například pylony a lopatková kola. Návštěvníci webové stránky Seco získají přehled o technologiích obrábění, trendech i konkrétních záležitostech, týkajících se leteckého průmyslu, ve formě podcastů, videí a dalšího obsahu.

Tématem příští akce ITI, kterou společnost Seco ve spolupráci se svými technickými partnery uspořádá v listopadu 2022 v Německu, budou inovace v automobilovém průmyslu.

Cenné poznatky ze spolupráce

Program Inspiration Through Innovation se opírá o globální síť partnerů společnosti Seco, jež spojuje interní a externí odborné znalosti a zkoumá možnosti řešení problémů. Během akcí ITI se účastníci seznámí s výsledky inovativních partnerství a zjistí, jak pomocí spolupráce najít řešení, která posunou jejich podnikání vpřed. Tento přístup založený na spolupráci řeší aktuální problémy v různých segmentech výrobního průmyslu.


Zpracováno redakcí podle tiskové zprávy společnosti Seco Tools.

Související články
Účinnější monolitní frézy s delší životností

Účinnost nástrojových řešení je třeba neustále zlepšovat. Týká se to i monolitních stopkových fréz, na jejichž optimalizaci neustále pracuje společnost Seco Tools. Ta nyní uvedla na trh novou řadu těchto fréz, nazvanou Jabro JSE510. Frézy jsou určeny k obrábění oceli, korozivzdorné oceli, litiny, titanu a některých typů hliníku.

Přesně seřízená digitální vyvrtávací hlava snižuje množství zmetků

Digitální axiální vyvrtávací hlavy Seco Axiabore a Axiabore Plus se vyznačují velkým digitálním displejem, který umožňuje rychlé a efektivní seřízení. Eliminují tak zdlouhavé a nepřesné nastavování potřebného rozměru, které může vést ke vzniku zmetků.

Související články
Efektivnější výroba díky monitoringu strojů

Aby mohl výrobce optimalizovat svoji výrobu, potřebuje měřit neproduktivní časy a analyzovat příčiny jejich vzniku. Společnost Seco Tools nabízí svým zákazníkům monitorovací systém, který potřebné údaje o činnosti strojů získá. Systém Seco Machine Monitoring uživateli na základě zaznamenávaných dat poskytne informace, které jsou důležité nejen pro řízení efektivity, ale také pro zvýšení objemu výroby a kvality výrobků.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Technologické trendy 2021 #6 Zero Trust

Transformace stávajících technologií a vznik nových je tak rozsáhlý a rychlý, že ten, kdo chce držet krok a sledovat veškeré změny, se stává v podstatě celoživotním lovcem nových objevů a poznání. Technologický pokrok jde ruku v ruce s růstem ekonomickým a v některých případech stojí za průlomovými změnami. Společnost Deloitte každoročně připravuje studii Deloitte Tech Trends. Nejinak tomu i letos. V pořadí již šestý trend se zabývá tzv. Zero Trust, tedy nulové důvěře, a to k čemukoliv. 

Oceněný design nového ovládacího panelu

Divize obráběcích strojů Brother, jež na českém a slovenském trhu zastupuje společnost Misan, získala významné mezinárodní ocenění „iF Design Award“ za novou generaci řídicího systému - uživatelského rozhraní (tj. prostředí řídicího systému + ergonomie ovládacího panelu). Tato nová generace řídicího systému má označení D00.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

 • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
 • Vysoký podíl redakčního obsahu
 • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

   Předplatit