Témata
Reklama

Hybridní seminář o inovacích v leteckém průmyslu

Ve středu 28. září uspořádá společnost Seco Tools společně se svými partnery akci nazvanou Inspiration Through Innovation (ITI). Tento seminář je zaměřen na leteckou výrobu a bude se konat hybridní formou – akci bude možné navštívit jak osobně (koná se v anglickém Alcesteru), tak virtuálně, prostřednictvím sledování živého vysílání na internetu. Účastníci a diváci se mohou těšit na ukázky obrábění, na sérii seminářů a prezentací a také na diskuze s přednášejícími.

Interaktivní relace se budou odehrávat před živým publikem a zároveň budou živě streamovány na webových stránkách akce. Návštěvníci na místě budou mít možnost setkat se naživo s autory prezentací, vytvářet nové kontakty s partnery a prohlédnout si reálné ukázky obrábění. Veškeré nahrané relace budou po skončení akce na vyžádání k dispozici všem registrovaným účastníkům. Registrovaní účastníci ITI navíc získají přímý přístup k exkluzivnímu obsahu s tematikou letecké výroby prostřednictvím webové stránky secotools.com.

Reklama
Reklama

Další informace o akci Aero ITI 2022 a registrační formulář najdete zde. Můžete se akce zúčastnit osobně, nebo sledovat její živé vysílání, případně po ukončení akce zhlédnout její záznam, který bude pro registrované účastníky k dispozici na vyžádání.

Zářijová akce Aero ITI 2022 bude zaměřena na leteckou výrobu. (Zdroj: Adobe Stock)

Program akce Aero ITI 2022

V rámci akce bude možné sledovat následující ukázky obrábění založené na partnerských řešeních:

 • metody power skiving a protahování na kompresorovém disku proudového motoru z Inconelu;
 • metoda WAAM („wire-arc additive manufacturing“) na lopatkovém kole z Inconelu a aditivní výroba nástrojů používaných k jeho dokončení;
 • výběr z úspěšných projektů – automatizované obrábění otvorů do vrstvených kompozitních materiálů, agresivní obrábění konstrukcí a jednofázové opracování A-rámů z hliníku.

Techničtí partneři budou sdílet své zkušenosti na inspirativních živých diskuzích a seminářích na různá témata související s leteckou výrobou, jako jsou například:

 • partnerství, které podpoří snahy o dosažení udržitelnosti;
 • fyzika obrábění vysoce legovaných slitin;
 • efektivní obrábění náročných materiálů – CFRP a vrstvených kompozitních materiálů;
 • docenění hodnoty dat v digitalizaci, sledovatelnosti a automatizaci.

Partnerství je závod na dlouhou trať,“ říká Jon Shipley, Global Business Development Manager pro letectví ve společnosti Seco Tools. „Stvrzuje a prohlubuje se tím, že dlouhodobě spolupracujete na dosažení stejného cíle. Díky akcím ITI a Innovation Hub můžeme prohlubovat probíhající i novou partnerskou spolupráci a přizpůsobovat tak společná řešení skutečným problémům, kterým zákazníci čelí. Už se nemůžeme dočkat, až vás znovu přivítáme na akci Innovation Hub, kde se budeme setkávat, vytvářet kontakty, vzdělávat se a hlavně růst spolu s našimi partnery.

Další vzdělávání

Pro širší podporu leteckých výrobců zveřejňuje Seco výběr technických a vzdělávacích informací vztahujících se k reálným leteckým součástkám, jako jsou například pylony a lopatková kola. Návštěvníci webové stránky Seco získají přehled o technologiích obrábění, trendech i konkrétních záležitostech, týkajících se leteckého průmyslu, ve formě podcastů, videí a dalšího obsahu.

Tématem příští akce ITI, kterou společnost Seco ve spolupráci se svými technickými partnery uspořádá v listopadu 2022 v Německu, budou inovace v automobilovém průmyslu.

Cenné poznatky ze spolupráce

Program Inspiration Through Innovation se opírá o globální síť partnerů společnosti Seco, jež spojuje interní a externí odborné znalosti a zkoumá možnosti řešení problémů. Během akcí ITI se účastníci seznámí s výsledky inovativních partnerství a zjistí, jak pomocí spolupráce najít řešení, která posunou jejich podnikání vpřed. Tento přístup založený na spolupráci řeší aktuální problémy v různých segmentech výrobního průmyslu.


Zpracováno redakcí podle tiskové zprávy společnosti Seco Tools.

Související články
Účinnější monolitní frézy s delší životností

Účinnost nástrojových řešení je třeba neustále zlepšovat. Týká se to i monolitních stopkových fréz, na jejichž optimalizaci neustále pracuje společnost Seco Tools. Ta nyní uvedla na trh novou řadu těchto fréz, nazvanou Jabro JSE510. Frézy jsou určeny k obrábění oceli, korozivzdorné oceli, litiny, titanu a některých typů hliníku.

Efektivnější výroba díky monitoringu strojů

Aby mohl výrobce optimalizovat svoji výrobu, potřebuje měřit neproduktivní časy a analyzovat příčiny jejich vzniku. Společnost Seco Tools nabízí svým zákazníkům monitorovací systém, který potřebné údaje o činnosti strojů získá. Systém Seco Machine Monitoring uživateli na základě zaznamenávaných dat poskytne informace, které jsou důležité nejen pro řízení efektivity, ale také pro zvýšení objemu výroby a kvality výrobků.

Související články
Technologické trendy 2021 #6 Zero Trust

Transformace stávajících technologií a vznik nových je tak rozsáhlý a rychlý, že ten, kdo chce držet krok a sledovat veškeré změny, se stává v podstatě celoživotním lovcem nových objevů a poznání. Technologický pokrok jde ruku v ruce s růstem ekonomickým a v některých případech stojí za průlomovými změnami. Společnost Deloitte každoročně připravuje studii Deloitte Tech Trends. Nejinak tomu i letos. V pořadí již šestý trend se zabývá tzv. Zero Trust, tedy nulové důvěře, a to k čemukoliv. 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

 • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
 • Vysoký podíl redakčního obsahu
 • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

   Předplatit